Zlé vtipy o amputované ruce Jáchyma Béma

11. 04. 2011, autor: Jarda Sauer
Jáchym Bém, syn někdejšího primátora Prahy Pavla Béma, tragicky přišel o ruku. Mnoha lidem to přišlo jako dobré téma pro vtipy... Vybrali jsme jich dvacet a čekáme, co si o celé věci budete myslet.
Zlé vtipy o amputované ruce Jáchyma Béma

Na začátek fakta: Jáchym Bém (20) v rámci nočního tahu Prahou vylezl na kašnu na Uhelném trhu. Vršek kašny se utrhl, na Béma juniora spadl těžký kus sochy a těžce mu pohmoždil ruce. Nakonec mu lékaři museli pravou ruku v zápěstí amputovat.

A teď si něco ujasněme: Nikdo z redakce prochlapa.cz nezná Jáchyma Béma osobně. Nevíme, jestli je to skromný sympaťák nebo protekční frajírek. Ale přijít ve dvaceti o ruku, byť vlastní hloupostí, to prostě nepřejeme nikomu.

Na druhou stranu chápeme, že černý humor je v Česku silnější než kde jinde a že lidská zlomyslnost nezná mezí. A tak nás vlastně ani nepřekvapilo, když se záhy po zprávě o amputaci začala různá diskusní fóra a Facebook plnit vtipy právě na účet Béma juniora.

"Udělejte si názor: Je pro vás přijatelné smát se cizímu neštěstí?" Pokud jste dosud tyto vtipy nezaznamenali, níže najdete 20 vzorových reakcí, které jsme z desítek dalších vybrali. Samozřejmě, že vlastně ve všech jde o nějakou slovní hříčku na téma "ruka". Přečtěte si je a sami si udělejte názor: Je to vtipné? Je to smutné? Je to hloupé?

1) Konečně může svoji snoubenku požádat o ruku...
2) Na vojnu už asi nenarukuje!
3) Tak zase má dobré vyhlídky do budoucna. Může podnikat, založí společnost s ručením omezeným.
4) A myslíte že ta kašna byla ještě v záruce? To by vytáhl přímo eso z rukávu!
5) Jen ať mu jde rekonvalescence hezky od ruky.
6) Tak snad otec taky přiloží ruku k dílu a pomůže mu.
7) Chudák... Všecho má teď nalevačku a od ruky už mu nepůjde asi vůbec nic...
8) Tak dlouho se chodí do kašny pro vodu, až se ruka utrhne.
9) Na druhou stranu má ten chlapec štěstí, že se Bárta rozhodl nezakazovat hands-free...
10) Ještě že se neživí rukama!
11) Kdyby četl Rukověť lezce, tak se mu to nestalo. Zaručeně.
12) A neměl by mu teď táta přidělit poručníka? Ideálně Ručínskýho!
13) Prej za to dostal od pojišťovny peníze na ruku. Mám to z první ruky.
14) Chudák, vy se mu tady smějete, a přitom mu život utíká pod rukama...
15) Třeba si oblíbí knížky Petra Bezruče...
16) Píseň "Mám jednu ruku dlouhou" pro něj dostává nový rozměr.
17) Hlavně bude muset žít z ruky do huby...
18) Sháním obouruční činku, nemáte někdo navíc?
19) Moje babička říkala, že nešikovné maso musí pryč, ale já si stejně myslím, že za to může jeho otec, protože nad ním přestal držet ochrannou ruku. A teď si ho chce za ručičku odvést domů?
20) Snad si z toho všeho odneseme poučení, že odpovědnost a střízlivý přístup jdou vždy ruku v ruce.

Tak co? Smáli jste se nebo jste pohoršeni? Napište nám do komentářů, váš postoj nás zajímá!

VYBÍRÁME
Je mu jedenáct, zápasí... a nemá ruce ani nohy

Je mu jedenáct, zápasí... a nemá ruce ani nohy

21. 11. 2010, autor: Matěj Kučera

Ani amputace končetin nemusí být nepřekonatelnou překážkou v zápasnické kariéře. Přesvědčí vás o tom tenhle bezruký a beznohý jedenáctiletý borec!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
11. 04. 2011, Uživatel: tamten
Reagovat

tak jako sorry ale me to uplne dostalo :D neprestal sem se smat no ...:D


img
11. 04. 2011, Uživatel: beke
Reagovat

ikdyz mam ted zuthlou ruku po bouracce tak sem dobre zasmal...


img
11. 04. 2011, Uživatel: bémjunior
Reagovat

okamžíte to smažte, nebo za sebe neručím!!! :-D :-D


img
11. 05. 2011, Uživatel: achjo
Reagovat

koukám, že vymyslet vtip už nikdo nedokáže ...za prvé rodiče si nevybíráme a za druhé kdo z vás řehtajících se nikdy neopil a následně nevyváděl blbosti....tomuto se bude řehtat pouze ten kdo nikdy nepoznal, že život je někdy pěkná svině a obávám se, že zde se projevuje typická česká nátura - mám radost když se někomu něco stane. A jen nevím jak někdo přišel na to, že nepracuje rukama....


img
11. 04. 2011, Uživatel: Lucie
Reagovat

poznávám v tom rukopis zlomyslných Čechů


img
12. 04. 2011, Uživatel: Odranoell
Reagovat

Nikomu nepřeju nic špatného, na druhou stranu ho tu nebudu litovat, protože si za to mohl sám. Je to jako kdybych se ožral a pak mě napadlo přebíhat přes dálnici, taky bych si za případný úraz mohl sám...


img
12. 04. 2011, Uživatel: Alca
Reagovat

Dobré :D Český černý humor se nezapře xD


img
13. 04. 2011, Uživatel: chodec
Reagovat

Nejčernější humor však v onen den zveřejnění té smutné zprávy přinesla Česká TV, když na jedničce zařadila film Jedna ruka netleská.


img
14. 04. 2011, Uživatel: Soňa
Reagovat

Tak to se mi nelíbí. Kde je lidskost? Tu jsme jako Češi ztratili úplně? Měli bychom se stydět. Chybu může udělat každý, a my se budeme smát?


img
14. 04. 2011, Uživatel: viki
Reagovat

jo


img
14. 04. 2011, Uživatel: Nedvajz
Reagovat

Uz zadny vtipky!!! Ruku na to!


img
05. 05. 2011, Uživatel: Mona
Reagovat

tak tenhle komentář mě rozsekal zevšeho nejvíc!!!!:D:D:D


img
14. 04. 2011, Uživatel: lusexa
Reagovat

no jako některý příspěvky byly docela trapný, ale u jiných jsem se fakt zasmála :-D Souhlasím s tím, že je to sice neštěstí, ale kdyby nemachroval a nesnažil se hrát si uprostřed Prahy na horolozce, tak ji mohl ještě dnes mít. Stejně si z něj lidi dělají srandu jen proto, že jeho otec je bezpáteřní svině nad plným korytem...


img
25. 04. 2011, Uživatel: velryba
Reagovat

Souhlasím, kdyby se to stalo komukoliv jinému, téměř nikdo by se nad tím nepozastavil... A kdyby nepřišel zrovna o ruku, ještě bych stála za tím, aby opravu zaplatil sám. Teď ho snad podobné opilecké "vytahovačky" napadat nebudou...


img
25. 04. 2011, Uživatel: velryba
Reagovat

Souhlasím, kdyby se to stalo komukoliv jinému, téměř nikdo by se nad tím nepozastavil... A kdyby nepřišel zrovna o ruku, ještě bych stála za tím, aby opravu zaplatil sám. Teď ho snad podobné opilecké "vytahovačky" napadat nebudou...


img
06. 05. 2011, Uživatel: rozhořčená
Reagovat

Všichni do jednoho co se tomu smějou jsou jen tupci bez kapky úrovně a úcty. Stydte se a zkuste si představit, kdyby jste vy byli bez ruky a pak četli tyhle nechutnosti co tady stojí. To je opravdu Česko plné buranů, co jsou jen závistiví, protože je synem známého politika. V mládí každej udělá chyby i horší. Někdo má víc štětí někdo míň. I když ho neznám, tak mu přeji vše dobré, protože je to neštěstí a zvlášt v tak mladým věku. A vy jste ubozí..černej humor je černej humor, ale tohle je TRAPNOST A NELIDSKOST V JEDNOM!!!!!!!!!!! zamyslete se!!!Jestli to umýte.


img
21. 06. 2011, Uživatel: Pavel
Reagovat

Takže vážení všichni rozhořčení a hlavně tady pani přede mnou poslední (umýte to je pani fakt výkon, když jsem to četl poprvé tak sem to přečet jako umyjte (a hned mi vytanulo v hlavě ruce takže i vy jste trochu přispěla :)) NICMÉNĚ a tedy k věci, fakt nedokážete rozlišit tak rozdílný věci jako humor a zlomyslnost? Ano jistě spousta lidí mu to přeje jak je vidět z různých komentářů na zpravodajských webech KAŽDOPÁDNĚ pokud to netušíte tak definice směšné/humorné situace zní velmi přibližně tak, že se jedná o stav nesmyslný a který zároveň obsahuje moment překvapení! Prostě se stane něco co nečekáte a tomu se člověk zasměje. Aplikujte na jakoukoli zažitou událost podle svých zkušeností a nezbyde než toto schéma potvrdit. Neco jiného je ovšem zášť a zlomyslný smích/přání neštěstí. TO ALE NENÍ HUMOR A GARANTUJU VÁM ŽE TO NENÍ CÍL ANI JEDNOHO Z TVŮRCŮ VÝŠE UVEDENÝCH VTIPŮ, maximálně se k tomu zlůmysl přidává jako vedlejší produkt a to různě podle osobnosti posuzovaného myslitele. Situace samotná a vtip o ní jest něco zcela odlišného. Cituji z wikipedie: "Zdrojem černého humoru byly i koncentrační tábory za druhé světové války, kde někteří uvěznění vymýšleli vtipy o krutých podmínkách, ve kterých žili". I kdyby vám vychcípala v koncentráku půlka rodiny, po jisté době až se s tím vnitřně smíříte kdyby vám někdo předložil nějaký takový, moc dobře postavený vtip, sice po chvilce vám to připomene tragédii, ale ten prvotní, bolestnými emocemi nezastřený pocit bude... chvilka napětí... přesto směšný. Takže si tady nehrajte na moralisty a pochopte že takto se tvořivost lidí bude projevovat vždy, zvláště když něčemu čelí (v tomto případě je to zpupnost politiků, která okořenila celou situaci) a to i kdyby měli lidi chcípat hlady!!! Takže si tady vy všichni pohoršení přestaňte hrát na morální autority světa, když se na tyto jevy (vtipy o neštěstích) nedokážete podívat objektivně a z nadhledu kurva!


img
21. 06. 2011, Uživatel: Pavel
Reagovat

A mimochodem, když se podíváte sem na video http://revue.idnes.cz/byl-to-osud-a-zaslouzil-jsem-si-to-rika-bemuv-syn-po-amputaci-ruky-p92-/lidicky.aspx?c=A110505_122927_lidicky_zar tak to kluk nese nejen statečně ale je vidět že mu to svým způsobem prospělo. Přijmout pravdu je velmi důležité a vypadá to že si z toho něco odnesl (neee ponaučení že nemá lézt na sochy samozřejmě ale holistický (celistvý) náhled na bytí, osud a svou roli v něm, takže sice fyzicky došel újmě, ale duchovně dohnal a předehnal to v čem měl předtím zřejmě určité manko a osud ho donutil je splatit najednou a rázně - je dost možné že předtím měl tendence vydat se cestou tatínka ale teď rozhodně nějakou dobu bude smýšlet zcela jinak) A nebojte tatínek zaplatí osudu jindy a jinak, třeba ne fyzicky ale stejně bolestivě. Howg


img
10. 08. 2011, Uživatel: Rekwy
Reagovat

jedna ruka netleská :D


img
11. 11. 2011, Uživatel: Lucie
Reagovat

Je mi vás upřímně líto.Hlavně redakce, že má část vymýšlet vtipy na neštěstí jiných.Tohle není k smíchu.Ani jeden z výše uvedených vtipů mě nepobavil.Jsem vážně šťastná, že místo smysluplných článků jsou tu takovéhle s prominutím "kecy zakomplexovaných lidí".Myslím si, že tohle by si nezasloužil skoro nikdo.Možná jen autor takovýchto poznámek.Pak by ho možná nejenom že pobavily, ale i poučily.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Minulá generace BMW řady 3 byla tou nejméně povedenou. Podařilo se BMW vrátit trojku k původním k...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.