Zbytečnosti, které nám nejčastěji otravují život

22. 10. 2012, autor: Dalibor Žák
Také máte pocit, že jsou některé věci (a taky lidé) na světě jen kvůli tomu, aby vám otravovaly život a omezovaly vaši osobní svobodu?
Zbytečnosti, které nám nejčastěji otravují život

Městský policajt

K čemu je vlastně tenhle ozbrojený šešek s obuškem? Podle jejich chování a vystupování se často chovají hůř než úderné gardy SA a SS v hitlerovském Německu. Největší chyba je jednoduše v tom, že místo, aby se městský policajt vyzbrojil pytlíkem na sběr psích hovínek, dostal bouchačku. V reakci na to by bylo vhodné se také ozbrojit. Preventivně. Příklad za všechny? Městapáci v Lázních Bohdaneč...

Berňák

Finanční úřad je vlastně taková velká mafiánská organizace vybírající od lidí výpalné za to, že vůbec můžou existovat. Že pak kolem sebe nevidíte žádný výsledek odebraných peněz, je už samozřejmě jedno. Bez šílené daňové zátěže by se lidem dýchalo mnohem lépe.

Evropská Unie

Největší zlo je stejně celý ten Svaz sovětských social... Teda, vlastně Evropská Unie. Technickým založením je to ale stejné jako Sovětský svaz, protože v Bruselu vznikají jen nesmyslná omezení, nařízení, normy a ekonomické zločiny. Připomeňme třeba české Pomazánkové máslo (které nám zakázali), normu na zahnutí banánu nebo příkazy, jak má vypadat přechod pro chodce nebo parkoviště před hypermarketem. Evropská Unie chce také zakázat výkonné grafické karty, chce založit odbor dohledu nad sociálními sítěmi a především chce přikazovat, kolik žen má sedět ve výkonných radách společností a firem.

EUSSR

Politika

Pamatujete na to dlouhé odbodí, kdy v Česku vlastně nebyla vláda? Elektřina svítila, voda tekla, burza se nezhroutila... Ukázalo se, že k životu politiku vůbec nepotřebujeme.

Masmédia

Nezávislost velkých sdělovacích prostředků je ta tam. Píše se na politickou objednávku nebo s cílem někoho zdiskreditovat. Proč? Protože masa lidí neumí číst mezi řádky a neumí rozlišit mezi objektivním a neobjektivním zdrojem informací. "To říkali na Nově, to je pravda!" Chcete příklad? Nedávno proběhla médii zpráva o tom, že "Motorkář srazil na tramvajovém ostrůvku tři děti." Všechny noviny to přebraly, aniž by uvedly skutečnou pravdu: motorkáře porazilo auto, které mu nedalo přednost, a motorka pak odletěla na tramvajový ostrůvek, kde porazila tři děti. Ale co si z toho odnese tupá veřejnost? Že motorkáři jsou hajzlové a že je potřeba je zakázat.

Reklama po telefonu

Také byste zabili všechny, kteří vám volají v době oběda jen proto, aby vám nabídli předplatné křesťanského magazínu? Nebo novou kabelovou televizi? Nebo vás přimněli ke změně operátora?

Existují další věci (a lidé), které vás štvou a otravují vám život? Napište to do komentářů pod tento článek!

VYBÍRÁME
Věci, které nám lžou každý den

Věci, které nám lžou každý den

14. 12. 2011, autor: Dalibor Žák

Nějak jsme si zvykli brát to, co se nám ukazuje, jako pravdu a skutečnost. Jenže doopravdy lze všemu věřit? Některé vynálezy a věci nám lžou takřka bez ustání.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
22. 10. 2012, Uživatel: MaVys
Reagovat

úroveň článků tu hrozně upadá.. asi sem vážně budu muset přestat chodit, abych aspoň o jednoho človíčka nižší návštěvností vám to dal pocítit. Jen rychlý koment: Článek není vtipný a pokud má být vážný, je spíš k pláči. Městský policajt - možná jsou s nimi i problémy, .. jako s každým.. ale na jejich smysl se zeptejte obcí a DSO, které se na obecní policisty marně snaží složit.. protože když mají na své problémy volat Policii ČR, tak nikdy nedojede.. nebo ne v potřebném čase. Berňák - existence daní a veřejného zájmu je snad jasná... jako jedinou tuto položku beru spíš jako vtip.. jak se říká.. člověk musí jen 2 věci.. umřít a platit daně... EU- k tomu jsem se už dost vyjádřil v články o EU a grafických kartách.. dělá voloviny.. jako každé vlády.. ale zároveň do nás pumpují peníze.. pomáhá studentům.. a podle někoho přispívá k demokratizaci a míru v Evropě. Co třeba ta Nobelovka? Politika- politika a vláda rozhodně není to samé... takže nadpis neodpovídá obsahu odstavce.. navíc doba bez vlády tu nikdy nebyla.. byla tu úřednická vláda.. právě proto aby vše fungovalo.. i když se politici neshodli na obsazení postů. úřednická vláda ale dlouhodobě nemůže fungovat, protože nemá volbou danou legitimitu k regulacím společnosti. Masmédia jsou prvkem naší společnosti, věřit se jim nedá.. ale polopravda v nich bývá... tak jako v každém médiu... tady se snad zprávy neříkají z polovičky nebo překrouceně? Aby to odpovídalo vašemu zájmu? Reklama po telefonu.. to je jediné kde plně souhlasím.. to je na zabití... nebo na zákon který by chránil telefonní čísla v tel.seznamu proti telemarketingu. A co mě štve samotného? .. v poslední době články na tomto webu, už mě nebaví, ale rozčilují. výše zmíněné věci mě určitě neotravují život nejčastěji jak se tu píše... bude tam spíš.. pejskaři co neuklízejí exkrementy svých mazlíčků, přemíra papírování a razítek na úřadech... jednání banky co mě stále zkoušký vmanévrovat k uzavření čím dál horších dohod....


img
22. 10. 2012, Uživatel: mára
Reagovat

Člověk schvalující EU by měl pocítit na pár týdnů tvrdej totáč 70. a 80. let.


img
06. 11. 2012, Uživatel: horvel
Reagovat

Pravda plně se ztotožňuji s tímto článkem.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Společnost Polaris představuje svou modelovou nabídku pro rok 2020. Mezi největší taháky patří no...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.