Vedlejší účinky léků: Orgasmus při zívání

11. 05. 2011, autor: Robert Kitzler
Přečtěte si o hrůzných zážitcích našeho redaktora s příbalovými letáky léků. Komu to nebude stačit, udolá ho přídavek s ukázkami těch nejšílenějších nežádoucích účinků medikamentů. Bojte se a buďte zdraví!
Vedlejší účinky léků: Orgasmus při zívání

Trpím typickou chlapskou odrůdou hypochondrie kombinovanou se selektivní přehnanou statečností. Se zhmožděným svalem, pochroumaným vazem nebo jiným úrazem vzniklým při sportovních výkonech nehodných mé fyzické kondice odmítám navštívit jakékoliv lékařské zařízení. Týdny pajdám a tiše trpím. Naopak v případě chřipky nebo té nejzákeřnější nemoci, rýmičky, umírám a dávám to své rodině patřičně najevo.

Nedávno můj zdravotní stav přešel z obzvláště opovrženíhodné rýmy do odpudivého zánětu průdušek. Pokaždé, když u mě nastane fáze poslední vůle (zatím vždy předčasné a ještě nikdy nerealizované do konce), sápám se po těch nejsilnějších medikamentech. Tentokrát padla má roztřesená ruka na malinkatou krabičku naplněnou antibiotiky kategorie „pořádnej dryák“. Po spolknutí pilulky jsem udělal velkou chybu, podíval jsem se na příbalový leták s nežádoucími účinky.
vedlejsi_ucinky_fejeton1Ten nanicovatý kousek papírku je složený tolikrát, až se jako jeho jediná funkce jeví zabránění chrastění plat s prášky. Ve skutečnosti to ale je ďábelský vynález posetý špatnými zprávami. Seznam nežádoucích účinků čítal několik desítek položek v kategoriích: poruchy krve a lymfatického systému; psychiatrické poruchy, poruchy nervového systému; ušní poruchy, srdeční poruchy; gastrointestinální poruchy; poruchy jater a žlučových cest, poruchy kůže a podkoží; poruchy pojivového systému a pojivové tkáně; poruchy ledvin a močových cest; poruchy reprodukčního systému a choroby prsů; celkové a jinde nezařazené poruchy.

Postupně se mě zmocňovala nervozita, úzkost, neklid a agrese. Po zjištění, že to vše je mezi nežádoucími účinky, jsem si začal namlouvat, že trpím i slabšími verzemi dalších příznaků. V jednu chvíli jsem pociťoval silné svědění, v zápětí přišla běhavka zcela logicky vystřídaná bolestí kloubů, v duchu jsem si odpočítával zpozorované položky a děsil jsem se té poslední: „Závažné celkové alergické reakce vedoucí v ojedinělých případech k smrti.“ Pokud by se mi tak stalo, mám to laskavě sdělit svému lékaři či lékárníkovi. „Jak to proboha udělám?“ zoufal jsem si. V tu chvíli jsem se cítil bezpečný jenom před zánětem pochvy.

vedlejsi_ucinky_fejeton2Za pár hodin přišlo uklidnění a všechny příznaky zázračně odezněly, přesto má tento příběh morální ponaučení. Až na vás příště poleze nějaká proradná choroba, zalistujte si neprodleně v příbalovém letáku k lékům, které byste museli při léčbě používat. S velkou pravděpodobností se zaleknete natolik, že nemoc zmizí sama. Nežádoucí účinky jsou totiž pěkný prevít. Sestavili jsme pro vás seznam jejich nejbizarnějších podob. Pokud si zahráváte s farmakologickými výrobky, nelze se divit, že záhy můžete vidět modře, mít černý jazyk, modrou moč nebo nekontrolované orgasmy při každém zívnutí – ano, to vše je možné.

 

Orgasmy při zívnutí

vedlejsi_ucinky_zivaniClomipramine je antidepresivum, mezi jehož potenciální vedlejší účinky může patřit i snížení sexuální schopnosti. Na tom by nebylo nic neobvyklého, s výjimkou prášků na podporu erekce může mít takovýto efekt většina léků. V období zkoušek před uvedením medikamentu na trh se objevily mnohem podivnější úkazy.

Testů se zúčastnily 2 ženy, jež pociťovaly nanejvýš znepokojivé účinky. První z nich se při každém zívnutí zmocnila neodolatelná sexuální touha. Druhá to dotáhla ještě dále a po každém zívnutí prožila intenzivní orgasmus. Co na to říct? Šťastná to žena!

Ten samý efekt to mělo i na jednoho muže, ovšem s menší předvídatelností. Po již zmíněném projevu ospalosti či nudy se u něj projevovala erekce a někdy rovnou ejakuloval. V tomto případě si už nejsme s tím štěstím tak jistí. Představte si, že jste třeba na pracovním pohovoru a najednou máte ulepené kalhoty… určitě by to vypovídalo o vaší touze dané místo dostat, ale nejsme si jistí, že by to na budoucího šéfa zapůsobilo.

Další nežádoucí účinky léků na druhé straně!

VYBÍRÁME
Biorakety najdou a zničí nádor!

Biorakety najdou a zničí nádor!

15. 09. 2008, autor: admin

Aneb moderní nanotechnologie ve službách medicíny...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Výzkum americké IIHS dokazuje zanedbatelný efekt kolenních airbagů, naopak mohou následky nehody ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.