Věčný boj: Chození do posilovny

04. 10. 2011, autor: Jarda Sauer
Každý z vás už určitě aspoň jednou v životě s pravidelným chozením do posilovny začal. Ale jak dlouho vám to vydrželo? Přečtěte si, jak chození do posilovny probíhá u většiny chlapů a zjistěte, zda to platí i pro vás!
Věčný boj: Chození do posilovny

 

Proces chození do posilovny má sedm vývojových fází. Někdo dospěje jen k těm prvním, valná většina mužské populace ale projde fázemi všemi. Někteří dokonce i několikrát... V jaké fázi jste vy?

Fáze 1: Procitnutí
V okamžiku vzácné sebekritiky jste si přiznal, že začínáte vypadat hrozně. Břicho vám leze přes kalhoty, zvětšují se vám prsa, máte kulatá záda a když chce kámoš pomoci se stěhováním ledničky, zkazí vám to celý den. Možná i proto se vám holky začínají vyhýbat a váš sexuální život jde do háje... Co s tím? Seberete odvahu a věci na cvičení a vydáte se do nejbližší posilovny.

Fáze 2: Rozhodnutí
Jste v posilovně. A je jedno, zda v nějaké té nablýskané záležitosti pro horních deset tisíc, nebo v potemnělé místnosti s nářadím, které připomíná mučicí nástroje. Pravděpodobně si vás všimne nějaký trenér a pokusí se vás přesvědčit, že kurs thajského jóga-boxu by vašemu tělu prospěl nejvíce, ale vy přece víte nejlíp, co potřebujete. Posilovací stroje, činky, činky a zase činky.

Fáze 3: Opravdová kuráž
S cvičením to myslíte vážně. Do posilovny chodíte třikrát týdně. Začínáte se zdravit se stálým osazenstvem i s tou kočkou na recepci. Když se v šatně ocitnete sám, zatínáte svaly před zrcadlem a obdivujete, jak vaše muskulatura narůstá. Pravda, ze cvičení oddcházíte zničený a rozbolavělý, ale to je podle vás známkou toho, že se s vaším tělem něco děje. Něco, co bude mít pozitivní efekt.

Posilovna je fajn, ale co je ještě lepší? Třeba být fanouškem prochlapa.cz na facebooku!

Fáze 4: Hořká lítost
Ráno chcete vstát z postele, ale nejde to. Bolí vás úplně všechny svaly, které máte. Snad jen s výjimkou těch, které pro jistotu necítíte. Že byste to s tím posilováním přehnal? Ale vždyť cvičíte už skoro tři týdny, tak si snad tělo mohlo na nešetrné zacházení zvyknout, ne? Nakonec se z postele vyhrabete a sprcha vás postaví na nohy, ale kdesi vzadu v hlavě už začíná hlodat červík pochybností.

Fáze 5: Záškoláctví
Je vůbec správné chodit do posilovny třikrát týdně? Omezíte to na dvakrát. Ale pak vám zavolá kamarád, že se mu narodilo dítě a je třeba to oslavit. Nevadí, půjdete příště. Ale ouha, příště máte moc práce, děláte přesčasy a na posilovnu vám prostě nezbývá energie. Ještě párkrát do posilovny zajdete, ale intervaly vašich návštěv jsou delší a delší. Nakonec začnete sám sobě vymýšlet výmluvy, proč vám zrovna dnes návštěva posilovny nevyjde.

Fáze 6: Přijetí reality
Už se vám ani nechce vymýšlet další výmluvy. Jednoho dne se ve vás něco zlomí. Tašku s věcmi do posilovny, kterou jste doposud měl pohotovostně připravenou v chodbě, vybalíte a uklidíte někam hluboko do skříně. Několikrát ještě před zrcadlem zatnete svaly a ujistíte se, že vlastně už žádnou posilovnu nepotřebujete. Ještě byste vypadal jak mladý Schwarzenegger, a to přeci nechcete.

Fáze 7: Návrat ke kořenům
Ani jste si toho nevšiml, a už zase sklouzáváte do stereotypu z doby, kdy jste do posilovny nechodil. Sice necvičíte, ale v jídle a pití a lenošení se vůbec neomezujete. Je vám příjemně. Nic vás nebolí. A vůbec nechápete, co jste tou posilovnou vlastně sledoval... Tento stav vám může vydržet klidně i po zbytek života. A nebo taky jen pár týdnů. Pak zase jednou nedopnete kalhoty a vrátíte se k Fázi 1.

Přinutit se k posilování chce opravdu silnou vůli. Ať už ji máte nebo ne, doporučujeme vám seriál Dostaňte se do formy!

VYBÍRÁME
Jak přežít nakupování s přítelkyní?

Jak přežít nakupování s přítelkyní?

03. 08. 2011, autor: Jarda Sauer

Podle mnoha mužů je společné nakupování s přítelkyní hororovým zážitkem, srovnatelným s nějakou menší genocidou. Poradíme vám, jak tuhle patálii přežít bez závažnější psychické újmy!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
06. 10. 2011, Uživatel: Mike
Reagovat

V první chvíli mě po přečtení článku "Věčný boj: Chození do posilovny" napadlo, kdo tohle k čertu mohl napsat a na koho mířil ??? Na jeho konci jsem však našel odkaz na seriál "Dostaňte se do formy" a pochopil jsem...Jde sice o záslužnou snahu, navést na správnou cestu charakterově slabší jedince, jež ke své škodě procházejí cyklem, jaký článek výše popisuje. Nicméně, je na místě dodat, že posilovna jako taková, sama o sobě, člověku nemůže dát to, o co tady ve skutečnosti běží - celkově sofistikovanou životní filozofii, jejíž součástí je nevyhnutelně i zdravý životní styl a fitness. Posilování, tedy práce s činkami a na strojích, je pak jednou z mnoha podmnožin toho, co fitness jako životní styl obsahuje. Proč tohle vše píši? Protože dokud to nepochopíte a nepřijmete, odsuzujete se k nekonečnému bezvýslednému cyklu oněch 7 fází. Fitness není škola, kde si to odsedíte a zkoušky "nějak" uděláte a už vůbec ne supermarket, kde si prostě jen něco vyberete a po zaplacení je to vaše. Fitness má princip jako podnikání, jen s jinými veličinami. Musíte si uvědomit kdo a kde jste a jakou cestu musíte ujít, abyste dosáhli svého cíle. Váš cíl musí být zcela jasná vize. Takže odhodláte se, rozhodnete a sestavíte si plán, naučítče se vše, co potřebujete k podnikání (práci) se svým tělem - jak celé funguje, jak pracuje váš mozek, co je to životní filozofie a na čem se zakládá - je toho opravdu hodně. Investujete sebe, svůj čas a energii, peníze za správnou stravu, jste svým vlastním podnikatelským projektem. Musíte na sobě makat naplno a srdcem! Pouze nezlomná vůle, houževnatá vytrvalost a velmi silný prožitek štěstí a vděčnosti, že máte tu možnost vlastními silami dosáhnout co chcete, vám dá dostatek energie a síly, abyste i když třeba pomalu, ale jistě postupovali vpřed a už nikdy nezačínali znova. Dokud si tohle vše neuvědomíte a nepřijmete, budete neustále frustrováni temi 7 prokletými cykly. Pokud z hloubi svého srdce upřímně nemilujete to, co děláte pro svůj cíl, nikdy nemůžete dosáhnout trvalého úspěchu. Jedině s tímto přístupem vám nebude nikdy vadit, že to občas bolí, jste tělesně unavení a musíte zatnout zuby. Za čas se vaše náklady a výdaje promění v příjmy nakonec zasloužený zisk. To platí pro vše, co v životě děláme, ani fitness není výjimkou.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.