Vánoce v zimě a na sněhu? Ale kdepak, vyzkoušejte exotiku!

08. 12. 2016, autor: prochlapa.cz
Neřiďte se pravidlem, že na dovolenou se jezdí výhradně v létě. Vyzkoušejte exotiku. Nejenže si můžete užívat plnou náruč slunce a teplého moře, ale zároveň skvěle nastartujete organismus i v zimních měsících. Prázdniny v exotických zemích jsou poslední dobou čím dál více v oblibě.
Vánoce v zimě a na sněhu? Ale kdepak, vyzkoušejte exotiku!

Přemýšlíte o cestě za teplem, hrajete si s myšlenkou, že exotiku také zkusíte, ale tápete, do jakých zemí vyrazit? Co takhle Mauricius, Panama nebo Keňa?

Keňa – Opravdové safari

Indický oceán, člověkem nedotknuté pláže i husté tropické lesy.  Keňa je velmi rozmanitá na přírodní krásy. Turisty kromě blahodárného plážového odpočinku láká k návštěvě mnoho národních parků a rezervací, ve kterých narazíte na zajímavé druhy zvířat. Nejznámější jsou rezervace Masaj Mara a Národní park Tsavo. K nejvyhledávanějším letoviskům Keni patří na severu země Bamburi Beach a Diani Beach na jihu. Historie země je protkaná osudy pravěkých lidí, jejichž ostatky se nachází v oblasti okolo jezera Turkana. Kromě přírodních zážitků vás zde čekají i kvalitní hotelové resorty splňující veškerý komfort.

Mauricius – Ostrov snů uprostřed Indického oceánu

Mauricius je synonymem luxusní dovolené a opravdovým rájem na zemi. Ostrov vulkanického původu, ležící přibližně 900 km východně od Madagaskaru, nabízí nekonečně dlouhé pláže s bílým a zlatým pískem a azurově modrou průzračnou vodou.  Nepřehlédnutelnou dominantou ostrova je nejvyšší vrchol Piton de la Petite Rivière Noire. Pobřeží lemují korálové útesy, na kterých žije tropická podmořská fauna a flora. Turisty z celého světa často přitahuje místní největší Národní park Black River Gorges s jedním z posledních mauricijských pralesů. Mezi oblíbené cíle patří vodopády Alexandra a nedaleká centrální náhorní planina Plaine Champagne.  Na ostrově naleznete širokou škálu ubytování, od hotelů, které nezatíží vaši peněženku, až po luxusní resorty slibující vše potřebné pro strávení nezapomenutelné dovolené.

Panama – Exotický klenot Střední Ameriky

Panama je plná temperamentu, španělského tance a výtečné kuchyně.  Energie této země je znát na každém rohu. Pocítit ji můžete v moderním hlavním městě Ciudad de Panamá, které návštěvníky vítá siluetou mrakodrapů s bohatými nákupními možnostmi, nebo v panenské přírodě s dlouhými plážemi a křišťálově čistým mořem jen pár minut od centra. Během dovolené nevynechejte Národní park La Amistad s tropickým deštným pralesem a světově známý Panamský průplav. Tato exotická země slibuje skvělou dovolenou s ubytováním v kvalitních hotelech a nepřeberné možnosti k objevování místních krás.

Odborník radí: „Než vyjedete na dovolenou.“

Myslete na očkování. Není sice povinné (výjimkou jsou epidemické výskyty chorob v některých zemích), ale chráníte tak především sebe a okolí. Návštěvníci vybrané destinace by si měli co nejdříve vyhledat informace o oblasti, kam plánují cestovat a dle výskytu tamějších epidemií a chorob si zajistit potřebné očkování. „Pokud cestujete do turisticky přístupných oblastí, není očkování přísnou nutností. Seznamy doporučeného očkování jsou především připravované pro takové dobrodruhy, kteří cestují na vlastní pěst a konzumují místní vodu a potraviny. Seznamy k doporučené vakcinaci v jednotlivých zemích, včetně samotného očkování, zajistí specializované kliniky tropických nemocí a očkovací centra,“ radí Jolana Zavadilová z CK Fischer.

Před odjezdem na dovolenou zkontrolujte platnost cestovního dokladu, abyste případné vyřízení nového vyřešili s předstihem. Některé země dokonce vyžadují podmínku minimální platnosti pasu 6 měsíců při vstupu do země. Nový pas s biometrickými údaji vyřídíte do 6 pracovních dní a jeho platnost je 10 let, u dětí do 15 let pak 5 let. Pokud jedete na poslední chvíli, lze si vyřídit i expresní pas, za který si však připlatíte.

Nezapomeňte se na svou cestu pojistit. Stanovte si, jak chcete svoji dovolenou trávit. „Pokud zabrousíte do exotických končin pralesů a hor, raději se připojistěte. To samé platí pro různé extrémní sporty. V případě jakéhokoliv zranění, ošetření nebo pobytu v nemocnici se těch pár korun navíc určitě vyplatí. Ceny za zdravotní služby jsou v některých zemích velmi vysoké,“ dodává Jolana Zavadilová z CK Fischer.

Během balení kufrů nepodceňte oblečení a rozhodně si kromě pohodlného a vzdušného oblečení nezapomeňte přibalit i něco teplejšího. Při výletech do vyšších oblastí se bude hodit.  Chystáte-li se do exotiky v období dešťů, nezapomeňte si zabalit pláštěnku a nepromokavou obuv.

tit.foto: Shutterstock

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Obnovená výroba náhradních dílů usnadní život majitelům třetí a čtvrté generace sportovního kupé.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.