Užitečné rady: Jak mít skvělý pohřeb

05. 10. 2011, autor: Jarda Sauer
Poslední mejdan, pořádaný vaším jménem, prostě musí být po všech stránkách senzační – i když vy osobně budete už jeho spíše pasivním účastníkem. Přečtěte si, na co by se vaši pozůstalí měli připravit!
Užitečné rady: Jak mít skvělý pohřeb


I když jsme ještě ve věku, kdy si nic jako stáří či smrt nechceme připouštět, nedá se nic dělat: Jednou stejně umřeme. Všichni. Pokud to bude v gigantické válce proti mimozemšťanům nebo vzbouřeným počítačům, asi nebude na nějaké serepetičky okolo čas. Ale ve všech ostatních případech si zasloužíme důstojný chlapský pohřeb. Což je něco úplně jiného, než jak pohřby vypadají dnes. Do své závěti tedy zaneste následující požadavky:

1) Pohřebák – Proč se nebožtíci ukládají do dodávek nebo upravených limuzín? Aby měli dost místa na nohy? To snad ne. Aby to bylo důstojné? Co je proboha důstojného na stařičké, černě natřené dvanáctsettrojce, která krokem jede s vašimi pozůstatky ke hřbitovu a svými výfukovými plyny dusí procesí pozůstalých? K pořádnému chlapovi patří pořádné auto. Ano, klidně může být černé, ale ať je to něco stylového! Ford Mustang nebo Dodge Charger, to by byla správná volba. Ať vaše tělo připoutají na sedadlo spolujezdce a volantu ať se chopí zkušený kaskadér. Zapomeňte na ploužení se 5 km/h, průměrná rychlost cestou na hřbitov by neměla klesnout pod stovku. Chceme spálené gumy, vytúrované motory a ječící brzdy! Je jasné, že pozůstalí v takovém případě nemohou jít pěšky, takže ať taky sednou do aut a snaží se vás neztratit. Výsledkem bude epická automobilová honička, při níž nebude mít nikdo čas na smutek.

Ideální pohřební vozidlo

 

2) Náhrobek – Ideálem je včas si nechat zhotovit náhrobek u nějakého uznávaného sochaře. Ale i pokud na to nemáte, nevadí. Důležitý je totiž obsah slov, jež na náhrobku budou. Přeci tam nechcete mít vytesáno „Milující manžel, otec, syn a bratr“ – to je pro smích. Hezky se pochlubte svými úspěchy: „Měl sex se 248 ženami. Řídil Porsche 911. Vydělal dvě miliardy a pak je postupně prohrál v casinu.“ To jsou slova, která vás dalším generacím představí v pravém světle!

3) Truchlicí davy – Možná ještě máte celkem dost přátel, ale kolik z nich se dožije vašeho pohřbu? Nakonec by se na hřbitově sešlo šestnáct lidí, vesměs z příbuzenstva – a tomu se chcete vyhnout. Takže svým pozůstalým klidně v závěti vzkažte, ať na váš pohřeb najmou početný kompars, aby vaše důležitost i posmrtně vynikla (navíc, viz bod 1, dokážete si představit tu luxusní automobilovou honičku, v níž by se svými vozy účinkovalo tři sta komparsistů?). Jen jednu věc si pohlídejte: Ať není vpuštěn nikdo, kdo nebude vhodně oblečen. Pro řadu lidí je jakýkoli černý oděv oděvem pohřebním (moje sestřenice, například, přišla na dědův pohřeb v tričku Cradle of Filth, protože nic jiného černého prý doma neměla), ale je to váš poslední mejdan, tak ať ukážou trochu úcty, proboha!

Chcete mít na pohřbu tisíce přátel? Staňte se fanouškem prochlapa.cz na facebooku!

4) Poslední rozloučení – Ať už bude vaše rakev zajíždět do kremační pece nebo ji budou na lanech spouštět do hrobu, chce to dobrou kulisu. Něco, kvůli čemu si všichni budou daný okamžit pamatovat navždycky. Zde je pro inspiraci pár nápadů, co by každému pohřbu dodaly šťávu: Nízký průlet dvojice stíhaček. Čestná dělová salva. Hořící kaskadér, projíždějící poblíž na zadním kole Kawasaki Ninja. Nebo, pokud jsou vaše finance limitovány, aspoň pořádně hlasitá projekce nějaké vhodné písně, která všechny donutí rozjímat o tom, co bude po smrti... Třeba Highway to Hell od AC/DC.

5) Pohřební večírek -  Pravda, tou dobou už budete vychládající hromádkou šedivého popela nebo se do vaší rakve začnou dobývat první červi, ale i tak přeci chcete, aby šlo o důstojnou tečku důstojného dne. V závěti si tedy přejte, ať pozůstalí pronajmou váš oblíbený bar či hospodu aspoň na tři dny v kuse. Ať je dostatek tataráku, skotské a polonahých tanečnic. A ať nikdo nesmí z hospody ven, dokud nebude vypita poslední kapka alkoholu. Že to bude stát spoustu peněz? To jistě ano, ale přeci byste nechtěli, aby si vaše celoživotní úspory rozdělili chamtiví příbuzní!

Právě jsme si ukázali, jak elegantně opustit tento svět. Tak se ještě podívejte, jak elegantně utéci z práce!

VYBÍRÁME
Co vás připraví na život? Seriály!

Co vás připraví na život? Seriály!

02. 09. 2011, autor: Jarda Sauer

Seriály jsou super věc. Pokud tedy nemluvíme o seriálech českých. A ty nejpopulárnější a nejlepší překvapivě mnoho vypavídají o životě. Podívejte, jaká v nich najdete poučení!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Po dlouhé cestě autovlakem a rozbitých rumunských cestách konečně vyrážíme na pořádně svižnou jíz...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.