Týden v Hi-Tech: Hrnek zabiják

05. 06. 2011, autor: Petr Michl
Asus se vytasil na Computexu se zajímavou inovací tabletu, mobilní hry dostanou konzoli pro propojení s TV, vzlétlo další „elektrické“ letadlo a našli jsme pro vás hrnek přivolávající domácí katastrofy.
Týden v Hi-Tech: Hrnek zabiják

 

Telefon v tabletu jako ježek v kleci

tyden_v_high-tech_hrnek_zabijak_2cAsus se zase vytáhl. Na veletrhu Computex představil novu inovaci. Tablet, který je vlastně dockem pro Padfone smartphone s 4.3“ displejem, výkonným procesorem Qualcomm a aktuálním Androidem, který bude v poslední čtvrtině roku 2011 k dispozici (pravděpodobně verze Ice Cream Sandwich). Tablet by neměl být jen displejem, bude mít přidanou baterii k prodloužení celkové výdrže. Speciálně ošetřena by měla být i vzájemná synchronizace; při vzájemném spojování nebude potřeba telefon vypínat. Stejně tak při obdržení hovoru ho půjde bez nějakých obtíží z těla většího přístroje vyprostit, nebo využít propojení tabletu s headsetem. Při uvedení na trh v závěru letošního roku lze očekávat cenu v rozmezí 800 – 1000 dolarů.

 

Mobilní hry na TV s konzolí od Evo

tyden_v_high-tech_hrnek_zabijak_6Hry v mobilu jsou čím dál propracovanější a populárnější. Uvěřit tomu, že by si chtěla zahrát parta kamarádů třeba Angry Birds na velké obrazovce televizoru, je tedy snadné. Přesně v tom se ostatně zhlédli vývojáři v EVO a jejich nová konzole by to měla pro hry svázané s OS Android umožnit. Název zařízení je EVO 2. Fungovat bude s OS Android 2.2, uvnitř prý naleznete blíže nespecifikovaný 1.2 GHz procesor od Samsungu, GPU od Nvidia (pravděpodobně Tegra 2) a 512 MHz DD2 RAM. Předpokládaná cena 249 dolarů se při daném výkonu nezdá vůbec přemrštěná. Zařízení se navíc bude moci pochlubit HDMI out, Wi-Fi konektivitou, pěti USB porty a gamepadem. Ke konci roku 2011 prý přístroj navíc umožní i pohybové ovládání her.

 

Renault miluje solární panely

6-tyden-v-high-tech/tyden_v_high-tech_hrnek_zabijak_3-jpegPokud mají ve Francii na výkup elektrické energie solárních panelů tak přemrštěné dotace, jako byly donedávna v České republice, může si Renault mnout ruce. Na střechy některých budov a nad rozsáhlá parkoviště s novými vozy totiž nainstaluje fotovoltaické panely pokrývající plochu 63 fotbalových hřišť. Ty budou produkovat výkon 60 Mw, což by mělo stačit pro potřeby patnáctitisícového města. Projekt by měl být dokončen v únoru 2012. Tato akce vychází ze závazku automobilky snížit do roku 2013 svoji uhlíkovou stopu o 10%.

 

eGenius se vznesl

tyden_v_high-tech_hrnek_zabijak_4-jpegNedávno jsme vás informovali o dálkovém letu stroje SolarImpulse, letounu s obřími křídly s rozpětím 63,4 metru posázenými solárními panely. Nyní můžeme informovat o prvním 20minutovém „prolétnutí se“ letadla eGenius, jehož vrtule na zadním směrovém kormidlu je poháněná elektromotorem o výkonu 60 Kw. S délkou 8,1 a rozpětím 16,9 metru připomíná spíše motorový kluzák, váží 850 kilogramů a unese dvě osoby s váhou do 180 kilogramů. Oproti SolarImpulse je sympatičtější i možnost dosáhnout rychlosti až 235 km/h, dolet je už ovšem pochopitelně omezený kapacitou baterií a činí 400 kilometrů. O vývoji projektu sponzorovaného Airbusem vás budeme nadále informovat. 

 

Vražedný hrnek

tyden_v_high-tech_hrnek_zabijak_5-jpegA nyní borec na konec: Plug Cup. Tento gadget je tak hloupý, že vám ho musíme ukázat. Ani nevíme, kde začít. Představa hrnku, ve kterém se vaří voda a je zapíchnutý do prodlužovacího kabelu, je opravdu strašidelná. I když se vám nějakým zázrakem podaří vodu uvařit bez rozlití a následného zkratu a požáru, musíte ho ještě bezpečně vytáhnout z prodlužovačky – ta je ostatně sama o sobě často nestabilní a zpravidla dlí na zemi, kde do ní může někdo každou chvíli kopnout.  Velmi malou útěchou je, že tato paráda má mít víčko. Stejně nevěříme, že by zcela zabránilo nechtěnému rozlití a vzdorovalo tlaku páry. Přesto končíme pozitivně. Tento stroj na výrobu domácích katastrof je dosud jen výmyslem pomýlených designerů a na 99% do obchodů nedojde - díkybohu.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Týden v Hi-Tech: Desktop se 3D - konečně!

Týden v Hi-Tech: Desktop se 3D - konečně!

01. 05. 2011, autor: Petr Michl

Po záplavě 3D notebooků přichází konečně pořádný "all in one" desktop podporující zobrazení třetího rozměru. Podívejte se také na vychytralou čtečku MicroSD karet, sluchátka Pioneer nebo myš ladných tvarů.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Kontrola technického stavu patří mezi stěžejní momenty při výběru ojetého vozu. Zákazník musí mít...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.