TOP 10 koktejlů, kterými nezkazíte žádné rande

03. 04. 2013, autor: Daniel Javorský
Stojíte u baru a … nevíte. Nejde říct „Dám si co ty.“ Buďte rozhodní a vyberte to nejlepší, což ne vždy je to nejdražší.
TOP 10 koktejlů, kterými nezkazíte žádné rande

10. Sangría


Sangrie je španělský vinný punč typický právě pro Pyrenejský poloostrov. Skládá se z obyčejného vína, krájeného ovoce, sladidla a malého množství brandy. Pokud partnerka nebo vy máte rádi sladké a ne moc drsné pití, sangrie to pravé.

9. Screwdriver

Nehledejte za tím něco überrevolučního. Pokud v nápojovém lístku objevíte nápis Screwdriver (název v USA, v překladu šroubovák), je to v českých teenage barech nejúspěšnější drink vodka s džusem.

8. Mai Tai

Tento koktejl, jež vznikl na konci války v kalifornském Oaklandu, obsahuje rum, Curaçao likér z vyšlechtěných valencijských pomerančů, ječný sirup a limetkový džus.

7. Cuba Libre

Další klasika českých barů. Rum s colou je ale především díky methanolové aféře v útlumu a i já sám, v době prohibice, když jsem pil rum a dozvěděl jsem se, že je z likérky Drak, jsem měl naděláno. Každopádně nejprofláklejší rum Morgan tomuto koktejlu dá o třídu lepší chuť, proto pokud chcete zapůsobit, objednejte si právě Morgana.

6. Manhattan

Téměř jeden a půl století starý drink je složený ze dvou třetin z whiskey (původně bourbon) a z jedné třetiny ze sladkého vermutu. K tomu přidejte bitter (hořká lihovina) a třešničku a budete král.

5. Mojito

Další slaďoučký koktejl u nás velmi populární. Je to tradiční kubánský produkt plný čerstvé máty, bílého rumu, třtinového cukru, perlivé vody a limetky (pokud nemáte limetu, dejte tam citrón, pokud nemáte citróóón, nedávejte tam nic, je to stejně jedno :-)). V létě je povinností hromada ledu a nakonec sich trinken! Opojný nápoj, především pokud si jej nekupujete v PET lahvy v supermarketu...

4. Long Island Iced Tea

Na Long Islandu, kde byla imaginární rezidence rodiny Corleonů, vznikl i tento drink. Má více variací, ovšem ta základní se skládá z vodky, ginu, tequily, rumu, sirupu a třikrát destilovaného likéru z pomerančové kůry. K tomu krapet coly a máte koktejl, který vás patrně na párty solidně odpálí...

3. Martini

Stejně jako James Bond si můžete dát i tento drink, který pochází z jeho vlasti, z Velké Británie. Hlavním komponentem je gin, který může být vyměněn za vodku, ale pak to není ono. K tomu krapet vermuthu v poměru 6:1, do sklenice přidat olivu, promíchat, netřepat, totiž protřepat, nemíchat... a...vypít.

2. Gin s tonikem

Tento drink vytvořila armáda Britské Východoindické společnosti především kvůli chininu, který obsahuje tonik, což je preventivní látkou proti malárii. Krom ginu a toniku se většinou přidává i led a limeta (pokud nemáte... ale však vy budete mít...).

1. Margarita

Třicátá léta dala vzniknout i koktejlu Margarita, která je zcela právem na vrcholu dnešního TOP 10. Skládá se ze stříbrné tequily, pomerančového likéru Cointreau a limetkové šťávy. Podává se ve speciální sklenici, která není nepodobná sombréru (když použijete dobrou představivost). Proto pokud vám Margaritu začnou lít do půllitru (taky už se stalo), raději opusťte bar. Samozřejmostí je limeta na okraji sklenice a sůl po celém okraji. No a pokud jste si tento koktejl hodně oblíbili, 22. února se v USA slaví Národní den Margarity a když budete hodně hledat, nějaká podobná akce se koná určitě i v ČR.

Poznámka redaktora: Je až s podivem, že na Wiki mají všechny koktejly jen pár překladů (na rozdíl třeba od stránky o Einsteinovi). Většinou však v překladech nechybí překlad český. Jsme opravdu národ, který k alkoholu má více než vřelý vztah.

VYBÍRÁME
Drinky, které vás zabijou

Drinky, které vás zabijou

12. 01. 2010, autor: Jarda Sauer

Chcete doma uspořádat divokou párty a nudí vás ty pořád stejné drinky, které cumlá kdejaký trouba v každém baru? Zapomeňte na Cuba Libre a namíchejte své návštěvě něco pořádného!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
08. 10. 2015, Uživatel: Petr
Reagovat

Další koktejly z rumu najdete např zde http://www.strizlivaopice.cz/14-nejznamejsich-koktejlu-z-rumu/


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Minulá generace BMW řady 3 byla tou nejméně povedenou. Podařilo se BMW vrátit trojku k původním k...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.