Tom Cruise: Bude další ostuda?

17. 06. 2011, autor: Jarda Sauer
Ano, Tom Cruise je sice pošahaný scientolog, ale na druhé straně lze uznat, že je asi docela dobrý herec. Ovšem do některých věcí by se pouštět opravdu neměl, protože z toho kouká ostuda.
Tom Cruise: Bude další ostuda?

Tom Cruise mi nevadí. Dokonce si myslím, že je docela dobrý herec. Ve Válce světů se mi jeho výkon dokonce hodně líbil. V sérii Mission: Impossible jsem mu uvěřil, že je špičkový agent. A co si budeme povídat, ani jako pilot-frajírek v Top Gunu mě neurážel. Ale přeci jen – do některých rolí by se Cruise pouštět neměl.

A teď odbočka: Jestli rádi čtete, možná se vám dostal do rukou některý z thrillerů britského spisovatele Lee Childa. Už jich vyšlo patnáct,  šestnáctý vyjde v září. Všechny mají stejného hlavního hrdinu: bývalého vojenského policistu Jacka Reachera. Četl jsem je všechny a mám je rád, i když to není žádná vysoká literatura: Ve většině z nich Jack Reacher spoustu lidí zmlátí, pár nějak nevybíravě zabije a vyspí se s hlavní ženskou postavou. Mně to vyhovuje.

Protože se Childovy knihy staly bestsellery (vyšly v celkem 40 miliónech výtisků), o jejich zfilmování se mluví už spoustu let. A teď je to tady: Ještě letos se začne s natáčením filmové podoby Childovy knihy One Shot (česky vyšla jako Výstřel). Ale pozor: Jack Reacher, hlavní hrdina, je ve všech knihách líčen jako nemilosrdný obří zabiják. Autor dokonce přesně uvádí jeho výšku a váhu: 195 centimetrů a kolem 120 kilo. A víte, kdo ho bude hrát?

Tušíte správně. Tom Cruise.

Tom Cruise, který měří metr sedmdesát. Proč? Autor Lee Child je prý s volbou spokojen. Řekl: „Reacherova velikost v mých knihách je metaforou pro nezastavitelnou sílu. Tom Cruise to určitě dokáže zpodobnit po svém.“ No dobrá... Schválně si přečtěte tuhle pasáž, kterou jsem pro vás právě z knihy Výstřel vybral:

„Nejlepší způsob, jak neslyšně zabít chlapa Vladimirovy velikosti, je udusit ho... Pokud se jeho ruce či nohy nedotknou ničeho pevného, neozve se jediný zvuk. Nevykřikne ani nezaječí. Vydá jen dlouhé, namáhavé, sotva slyšitelné vydechnutí, jak z něj unikne poslední doušek vzduchu... Reacher podržel Vladimira třicet čísel nad zemí a vší silou zmáčkl. Medvědím stiskem, tak surovým a trvalým, že by ho neměla šanci přežít žádná lidská bytost. Vladimir ho nečekal. Myslel si, že se jedná jen o předehru. Před hlavním útokem. Když mu došlo, co se děje, propadl panice. Začal bušit Reacherovi pěstmi do zad a kopat ho do holení. Pěkná pitomost, pomyslel si Reacher. Jenom spaluješ kyslík. A k ničemu ti to, kamaráde, nebude. Můžeš mi věřit. Zesílil stisk. Přimáčkl ho pevněji k sobě. A ještě pevněji... Zatnul zuby. Srdce mu hlasitě tlouklo. Svaly mu naskočily jako říční valouny a začaly pálit. Cítil, jak Vladimirovi praská hrudní koš. Jak se láme a bortí. A jak z jeho prázdných plic uniká poslední živoucí vydechnutí.“

Opravdu si dokážete Cruise představit, jak dělá něco takového? Já tedy ne. Vždyť se na něj podívejte:

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Fotbalista Ryan Giggs má sexy milenku

Fotbalista Ryan Giggs má sexy milenku

27. 05. 2011, autor: Matěj Kučera

Hráč Manchester United Ryan Giggs byl považován za vzor věrného manžela a spořádaného otce. Nyní však vyšlo najevo, že své ženě už pár měsíců zahýbá s prsatou modelkou Imogen Thomas. Jo, nikdo není dokonalý...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
20. 06. 2011, Uživatel: tom
Reagovat

chce to k němu sehnat jen menší herce :-)


img
28. 06. 2011, Uživatel: Ferda-66
Reagovat

hodily by se sem i nejaky fotky,kde ukazuje tu trochu svalu....napr.TopGun,nebo z jinyho filmu.Nejaky ty svaly ma,ale na tu ukazku z knihy sotva.To by ten druhy by musel mit postavu jak nas herec Krtinář :-D


img
08. 07. 2011, Uživatel: bob
Reagovat

No ja tam vidim jasně The Rocka , jak to tělo mačká a bortí , Cruise to bude natačet stylem ala Mission Impossible , takže to nakonec bude něco jiného jak to co v knize :( . Apropo po těch knížkách se určitě juknu , díky za tip .


img
12. 08. 2011, Uživatel: fanousek_basketu
Reagovat

Reacher je můj nejoblíbenější hrdina a už jenom to, že se to chystají filmovat mě celkem štve, protože srovnávat knížky s filmem... ae udělat z Cruise téměř dvoumetrového "špinavého blonďáka s ledově modrýma očima" -> sci-fi :D btw, ten výběr ukázky mi příjde trochu vyhnaný do extrému :$ není to žádný Rocky, ae taky chladně uvažující a nehorázně sebevěhomý tulák... ;)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Minulá generace BMW řady 3 byla tou nejméně povedenou. Podařilo se BMW vrátit trojku k původním k...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.