To největší ze všech válek

15. 09. 2011, autor: Robert Kitzler
Válka je peklo, špinavé a hnusné peklo. Nelze ovšem popřít, že jsou lidi při zabíjení se navzájem zatraceně vynalézaví. Podívejte se na největší námořní bitvy, exploze, generály nebo hrdiny.
To největší ze všech válek

 

Největší nejaderná exploze - Pod vyvýšeninou v Messines byla v průběhu 1. světové války vybudována soustava dvou desítek šachet, které byly následně naplněny výbušninami a odpáleny.  I s nic netušícími německými vojáky - „knoflík smrti“ měli v rukou Britové. Byla to největší plánované exploze v dějinách až do výbuchu atomových bomb v Japonsku.

nejvetsi_projevy_valecneho-megalomanstvi_01Tehdy existovala pomalu jediná možnost, jak udělat pořádnou díru v zemi: s pomocí obřího množství dynamitu a maniaka se sklony k megalomanství. Přesně takovým člověkem byl generál britské armády Herbert Plumer. Snažil se rozmetat jinak nedobytelné pozice Němců a přípravami této jediné akce strávil celých 18 měsíců. Operace vyžadovala vykopání 21 šachet - a nemluvíme tady o nějakých malých dírkách s nezaslouženě honosným názvem. Do každé podzemní šachty se vešlo přes 28 tun trhaviny, ve všech dohromady pak bylo 600 tun výbušného materiálu, všechno provázané v 8 kilometrů dlouhé podzemní soustavě, vykopané přímo pod pozicemi Němců.  Poté, co generál konečně dal příkaz k odpálení, se země otřásla do té doby nevídanou explozí, jež zabila 10 tisíc německých vojáků, vyhrála Spojencům bitvu a vyvrtala na naší planetě 19 nových kráterů s šířkou od 31,5 po 78,5 metrů.

Jen 19 explozí ze 21 plánovaných? Inu, dvě nálože nevybouchly. Jedna explodovala až v roce 1955 po zásahu bleskem a rozmetala na tisíce kousíčků krávu, která by klidně mohla dostat titul „nejsmůlovatější hovězí v dějinách.“ Lokace druhé nevybouchlé supernálože není známá. Tak třeba zase, až naprší a zableskne se...

Staňte se i vy fanouškem prochlapa.cz na facebooku a žádná válka vás nepřekvapí!

Nejstatečnější vojáci: 442. Regimental Combat Team - Ne dlouho po útoku na Pearl Harbor začali Američané svážet Japonce a Američany japonského původu do internačních táborů. Chtěli je prostě mít pod kontrolou. Ne všichni američtí Japonci ale skončili za ostnatým drátem...

nejvetsi_projevy_valecneho-megalomanstvi_02Poměrně početná skupina Japonců, žijících v USA, bojovala za americkou armádu. Nejslavnější jejich jednotkou byl 442.  Regimental Combat team. V bojích předváděl neuvěřitelné výkony. O tom svědčí i fakt, že celkem 3800 japonsko-amerických Rambů bylo oceněno 18143 vyznamenáními. To není překlep - při službě v Africe, Itálii, Francii a Německu si vysloužili např. 21 Medailí cti, 52 Válečných křížů, 560 Stříbrných hvězd a 4000 Bronzových hvězd. Neklamným znamením toho, že byli vysíláni do nejtěžších bitev, je udělení 9486 Purpurových srdcí (vyznamenání za vážné zranění) – při počtu 3800 vojáků to dělá dva a půl vážných zranění na jednoho vojáka. Ne, u téhle jednotky se fakt neflákali...

Pokračujte ve čtení o tom největším v dějinách válek na následující stránce!

VYBÍRÁME
Druhá světová válka - východní fronta

Druhá světová válka - východní fronta

04. 11. 2009, autor: Jarda Sauer

Barevné fotky z druhé světové války sice nebývají moc kvalitní, ale vypovídací hodnotu určitě mají. Podívejte se na sérii zajímavých fotek z východní fronty, z bojů ruských a německých vojáků!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
16. 09. 2011, Uživatel: david šenkyřík
Reagovat

Jen je škoda, že se Západní civilizace nepokusí ovládnout celý svět a to myslím doslova. S totální vojenskou převahou nad všemi, kterou Západ má, by se mu to zcela jistě podařilo, tedy i nám, protože jsem jeho součástí.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Továrna už stihla prodat všech 63 plánovaných exemplářů. Astronomická cena začínala na 57 milione...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.