To chceme! Reebok představil bežecké boty ZPump Fusion, které se přizpůsobí noze.

11. 03. 2015, autor: Filip Rakovan
Výrobce mluví o revoluci... Čím je tedy technologie revoluční? Třeba tím, že si botu můžete pomocí jednoduchého ventilu "dofouknout?!"
To chceme! Reebok představil bežecké boty ZPump Fusion, které se přizpůsobí noze.

Důvodem, pro který tady řešíme běžeckou obuv je to, že jsme se rozhodli (asi poprvé v historii Prochlapa) začít aktivně věnovat sportu a běh se ukázal jako to nejschůdnější řešení. Takže se nutně musíme orientovat i v tom, jaké vybavení je pro danou disciplínu zapotřebí a kouzlo běhu spočívá v tom, že (když přejdeme takové ty budíky, krokoměry a jiná digitální udělátka, bez kterých se obejdeme) potřebujete jen dobré boty. Reebok ZPump Fusion by měly být nejen dobré, ale podle toho, co jsme slyšeli, tak přímo výborné a to poroto, že nový typ běžecké obuvi se může pochlubit uzavřenou, vzduchem vyplněnou dutinou, která po nafouknutí obemkne tvar nohy a vytvoří tak běžeckou botu přímo na míru.

„ZPump Fusion představuje zcela nový přístup k původní technologii Pump. Většina běžeckých bot se často vyrábí podle obecného tvaru nohy, který samozřejmě nemůže vyhovovat potřebám všech běžců, protože tvar chodidla i paty jsou u každého jedinečné. ZPump Fusion naopak žádnou pevně danou strukturu nemá, dokud se nenapumpuje vzduchem. Pak se přizpůsobí individuálnímu tvaru nohy hned, co ji poprvé nazujete a necháte nafouknout,“ představuje novou funkci Paul Litchfield, vynálezce technologie Pump a vedoucí Reebok Advanced Concepts. „Bota se adaptuje tvaru vaší nohy a zůstane stejně vytvarovaná při každém vyběhnutí. Abyste získali pocit naprostého pohodlí, budete muset botu dofouknout třeba třikrát, možná ale i osmkrát. Záleží prostě na každém běžci,“ dodává Litchfield.

Když na to půjdeme jednoduše, polopaticky, tak tady máme tři základní části, díky kterým je tahle bota taková, jaká je. Pump Technologie - jde o vzduchem vyplněnou strukturu, která se pružně adaptuje na tvar nohy tak, že se nafoukne vzduchem a přimkne k celkové kontuře chodidla. Tvar se poté zafixuje a zajistí maximální výkon při každém pohybu. Fusion Pouzdro zastává funkci obalu, který drží všechny klíčové komponenty ZPump Fusion pohromadě.

Obal se dá roztáhnout do čtyř stran, je lehký a úplně bezešvý. Při běhu zajišťuje maximální pohodlí celé technologie Pump. A pak je tady ZRated Podrážka - toho nejvyššího tempa můžete v běžecké botě dosáhnout jen za předpokladu, že má kvalitní základ, tedy podrážku. Podrážky technologie ZPump Fusion jsou inspirovány pneumatikami s hodnocením Z, tedy těmi, které silná auta využívají při vysokých rychlostech. Hrany podrážek i jejich vzor zaručují výborné ovládání a kontrolu boty, takže běžec může v mžiku zastavit, otočit se nebo rozběhnout.

Přiznáváme, že technologické termíny a postupy nejsou právě naší silnou stránkou a tak jsem na to šli z jiné strany a položili směrem výrobci pár jednoznačných otázek a odpovědi by nám měli definitivně vše objasnit.

Jak funguje technologie ZPump Fusion?
Základem průlomových běžeckých bot ZPump Fusion je struktura naplněná vzduchem. Jde o lehký, flexibilní měchýřek, který po nafouknutí obemkne celou nohu, vytvoří běžeckou botu přesně na míru a zlepší váš výkon. Kromě této vzduchové dutiny je součástí nových běžeckých bot taky lehké Fusion pouzdro, které drží součásti boty pohromadě, a ZRated podrážka, která zajišťuje lepší ovládání a kontrolu boty.

Co je na ZPump Fusion lepšího v porovnání s předchozími modely?
ZPump Fusion je vůbec první běžeckou botou, která se naprosto přizpůsobí jakémukoli typu chodidla. Žádné dvě nohy si nejsou podobné, dokonce ani vaše vlastní levé a pravé chodidlo! Většina běžeckých bot se ale vyrábí podle továrního standardu – tedy podle plastové nebo dřevěné makety, která má reprezentovat průměrný tvar chodidla. Takový tvar samozřejmě neexistuje. Boty ZPump Fusion jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily přímo vám.

Co je to Reebok ZPump Fusion?
Reebok zásadně zdokonalil kultovní technologii Pump a stvořil ZPump Fusion. Tento nový typ běžecké obuvi se může pochlubit uzavřenou, vzduchem vyplněnou dutinou, která po nafouknutí obemkne tvar nohy a vytvoří tak běžeckou botu přímo na míru. V kombinaci se speciálním pouzdrem Fusion a ZRated podrážkou jde o perfektní běžeckou botu.

Dobrá tedy, víme na čem jsme, víme, co natáhneme na nohy a teď nezbývá nic jiného, než vyrazit do terénu, Tedy ehm, do terénu ne, spíše na hladký asfalt. Nebo trávu? Jak se zdá, náš první běh se odkládá, boty jako takové nestačí, vybavení sice máme, ale ještě bude zapotřebí najít někoho, kdo nám poradí - kolegyně z vedlejší redakce při pohledu na naše úsilí pronesla cosi o tom, že "stejně neumíme dýchat," zaregistrovali jsme poznámku o technice běhu... Takže, hledá se trenér!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Jak funguje olympijská pochodeň?

Jak funguje olympijská pochodeň?

10. 04. 2008, autor: admin

Moderní doba si žádá své i na poli donedávna okupovaném osvědčenými dřevěnými pochodněmi...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.