The Singleton of Dufftown je ideální vstupenka do světa jednosladových whisky

15. 06. 2017, autor: prochlapa.cz
Jemná, sladká, ovocná. Tak vás překvapí svou chutí skotská whisky The Singleton of Dufftown. Původní palírna Dufftown – Glenlivet Distillery byla založena roku 1895 a v současné době vyrobí každý rok více než čtyři miliony litrů destilátu.
The Singleton of Dufftown je ideální vstupenka do světa jednosladových whisky

Dříve celou svou produkci dodávala do míchané whisky. S tím však skončila a začala stáčet vlastní progresivní whisky The Singleton of Dufftown s charakteristicky jemnou chutí. Tato značka je vstupenkou do světa jednosladových whisky,
s typicky širokým základem ovocných tónů.

Skotské Speyside je srdcem výroby whisky

Whisky The Singleton of Dufftown pochází z malého regionu Speyside, který se rozkládá kolem řeky Spey. Pastviny a lesy se střídají s vesničkami a podnebí na skotské poměry je zde velmi vlídné. Přesně taková je i zdejší whisky. Pokud je tedy v souvislosti se Speyside zmiňována whisky, používáme slova jako sladká, ovocná a jemná. Kromě klasiky v podobě vanilky a citrusů vás okouzlí tóny lesního ovoce a čokolády. Všechny produkty značky The Singleton of Dufftown jsou v rovnováze chutí, které do každé whisky přináší jak palírna, tak i sudové dřevo. Pomalejší proces destilace zaručuje neuvěřitelně jemnou whisky. Výslednou chuť ovlivní i správný výběr ječmene a čistě přírodní zdroj pitné vody. O městě Dufftown, ze kterého whisky pochází, se říká: „Řím stojí na sedmi pahorcích, Dufftown zase na sedmi palírnách.“

The Singleton of Dufftown 12yo

Jednosladová whisky, pro níž je typický „Speyside“ charakter, je ovocná a sladká. The Singleton of Dufftown 12yo voní po pečených jablkách, ořechách a sušeném ovoci. Vzhledem k tomu, že zraje v sudech po bourbonu, jsou její tóny cítit po vanilce, medu a citrusech. Díky kvalitní vodě, která je pro Speyside typická, je tato whisky krásně jemná. Chuť dvanáctileté whisky vynikne na ledu, ale i samotná. Na jejím základu se skvěle tvoří míchané koktejly. Whisky je oceněná zlatou medailí z World Whiskies Awards 2012 v kategorii „Speyside do 12 let“.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

The Singleton of Dufftown 15yo

Patnáctiletá whisky The Singleton of Dufftown zraje v sudech po sherry, které whisky dodávají chuť hořké čokolády a peckového ovoce. To z whisky dělá ideálního společníka pro kombinování s čokoládovými pralinkami a dezerty. Chuť čajového pečiva je na konci uzavřena stopou páleného dubu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 1 499 Kč

The Singleton of Dufftown 18yo

Stejně jako „mladší sestra“, tak i The Singleton of Dufftown 18yo zraje v sudech po sherry. Chuť hořké čokolády je podtržena ovocnými tóny jablek a rebarbory, kterou uzavírá sladká stopa kokosu a medu. Oficiálně nejstarší, běžně dostupná, whisky z Dufftownu je ideální pro párování se sladkými dezerty a doporučuje se podávat na ledu, nebo samotná.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 2 199 Kč

The Singleton of Dufftown Tailfire

Singletown of Dufftown uvedla kolekci whisky, u kterých není uvedeno stáří. Do této kolekce patří whisky The Singleton of Dufftown Tailfire, Spey Cascade a Sunray. Všechny tři whisky odvozují svůj název od muškaření, což je speciální druh rybolovu, typického pro region Speyside. Whisky The Singleton of Dufftow Tailfire je charakteristická výrazně sladkou a živou stopou skořice, perníku a pepře. Vyvážená směs chutí je dosažena díky zrání v kombinaci evropských a amerických dubových sudů po bourbonu a sherry.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

Singleton of Duftown Spey Cascade

V sudech po bourbonu a sherry zraje i The Singleton of Dufftown Spey Cascade. Chuť whisky je ovocná a velmi jemná. Mezi základní tóny, na kterých je whisky postavena, patří marcipán, třešně a hořká čokoláda. Lákavým prvkem, kterým se whisky chlubí, je pikantní sladkost jablečného kompotu. Výroba whisky probíhá velmi pomalu, s maximálním důrazem na každý detail v průběhu výrobního procesu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

NOVINKA Singleton of Dufftown Sunray

V kolekci bez udání stáří je whisky The Singleton of Dufftown Sunray novinkou. I název Sunray, je odvozen od speciální muškařské návnady. Sladká a šťavnatá chuť této whisky je založena na bázi výrazně sladké vanilky, medu a náznaku borůvek. Zraje výhradně v sudech po bourbonu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 1 049 Kč

Všechny whisky The Singleton of Dufftown se vyznačují trendy balením, které vždy doplňuje název whisky z příslušné palírny a v jehož znaku najdete obrázek lososa – ryby, která je v řece Spey lovena muškařením. Zároveň je to keltský symbol moudrosti a poznání. Dufftown naopak potěší i naprosté začátečníky, neboť whisky z kraje Speyside je často příjemně ovocná, nasládlá a v její vůni můžete dokonce ucítit banány, jablka, hrušky či ananas. Ale obě místa mají jedno společné, vyrábějí prestižní whisky s označením single malt, tedy whisky, která pochází z jedné palírny a nijak se nemíchá, zato se v ní výrazně projevuje chuť sudu, ve kterém zrála.

 

 

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Hyundai i30 N Project C je lehčí a nižší verzí modelu i30 N. Premiéra proběhne v září na IAA 2019...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.