The Singleton of Dufftown je ideální vstupenka do světa jednosladových whisky

15. 06. 2017, autor: prochlapa.cz
Jemná, sladká, ovocná. Tak vás překvapí svou chutí skotská whisky The Singleton of Dufftown. Původní palírna Dufftown – Glenlivet Distillery byla založena roku 1895 a v současné době vyrobí každý rok více než čtyři miliony litrů destilátu.
The Singleton of Dufftown je ideální vstupenka do světa jednosladových whisky

Dříve celou svou produkci dodávala do míchané whisky. S tím však skončila a začala stáčet vlastní progresivní whisky The Singleton of Dufftown s charakteristicky jemnou chutí. Tato značka je vstupenkou do světa jednosladových whisky,
s typicky širokým základem ovocných tónů.

Skotské Speyside je srdcem výroby whisky

Whisky The Singleton of Dufftown pochází z malého regionu Speyside, který se rozkládá kolem řeky Spey. Pastviny a lesy se střídají s vesničkami a podnebí na skotské poměry je zde velmi vlídné. Přesně taková je i zdejší whisky. Pokud je tedy v souvislosti se Speyside zmiňována whisky, používáme slova jako sladká, ovocná a jemná. Kromě klasiky v podobě vanilky a citrusů vás okouzlí tóny lesního ovoce a čokolády. Všechny produkty značky The Singleton of Dufftown jsou v rovnováze chutí, které do každé whisky přináší jak palírna, tak i sudové dřevo. Pomalejší proces destilace zaručuje neuvěřitelně jemnou whisky. Výslednou chuť ovlivní i správný výběr ječmene a čistě přírodní zdroj pitné vody. O městě Dufftown, ze kterého whisky pochází, se říká: „Řím stojí na sedmi pahorcích, Dufftown zase na sedmi palírnách.“

The Singleton of Dufftown 12yo

Jednosladová whisky, pro níž je typický „Speyside“ charakter, je ovocná a sladká. The Singleton of Dufftown 12yo voní po pečených jablkách, ořechách a sušeném ovoci. Vzhledem k tomu, že zraje v sudech po bourbonu, jsou její tóny cítit po vanilce, medu a citrusech. Díky kvalitní vodě, která je pro Speyside typická, je tato whisky krásně jemná. Chuť dvanáctileté whisky vynikne na ledu, ale i samotná. Na jejím základu se skvěle tvoří míchané koktejly. Whisky je oceněná zlatou medailí z World Whiskies Awards 2012 v kategorii „Speyside do 12 let“.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

The Singleton of Dufftown 15yo

Patnáctiletá whisky The Singleton of Dufftown zraje v sudech po sherry, které whisky dodávají chuť hořké čokolády a peckového ovoce. To z whisky dělá ideálního společníka pro kombinování s čokoládovými pralinkami a dezerty. Chuť čajového pečiva je na konci uzavřena stopou páleného dubu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 1 499 Kč

The Singleton of Dufftown 18yo

Stejně jako „mladší sestra“, tak i The Singleton of Dufftown 18yo zraje v sudech po sherry. Chuť hořké čokolády je podtržena ovocnými tóny jablek a rebarbory, kterou uzavírá sladká stopa kokosu a medu. Oficiálně nejstarší, běžně dostupná, whisky z Dufftownu je ideální pro párování se sladkými dezerty a doporučuje se podávat na ledu, nebo samotná.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 2 199 Kč

The Singleton of Dufftown Tailfire

Singletown of Dufftown uvedla kolekci whisky, u kterých není uvedeno stáří. Do této kolekce patří whisky The Singleton of Dufftown Tailfire, Spey Cascade a Sunray. Všechny tři whisky odvozují svůj název od muškaření, což je speciální druh rybolovu, typického pro region Speyside. Whisky The Singleton of Dufftow Tailfire je charakteristická výrazně sladkou a živou stopou skořice, perníku a pepře. Vyvážená směs chutí je dosažena díky zrání v kombinaci evropských a amerických dubových sudů po bourbonu a sherry.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

Singleton of Duftown Spey Cascade

V sudech po bourbonu a sherry zraje i The Singleton of Dufftown Spey Cascade. Chuť whisky je ovocná a velmi jemná. Mezi základní tóny, na kterých je whisky postavena, patří marcipán, třešně a hořká čokoláda. Lákavým prvkem, kterým se whisky chlubí, je pikantní sladkost jablečného kompotu. Výroba whisky probíhá velmi pomalu, s maximálním důrazem na každý detail v průběhu výrobního procesu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 969 Kč

NOVINKA Singleton of Dufftown Sunray

V kolekci bez udání stáří je whisky The Singleton of Dufftown Sunray novinkou. I název Sunray, je odvozen od speciální muškařské návnady. Sladká a šťavnatá chuť této whisky je založena na bázi výrazně sladké vanilky, medu a náznaku borůvek. Zraje výhradně v sudech po bourbonu.

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená MOC: 0,7 l za 1 049 Kč

Všechny whisky The Singleton of Dufftown se vyznačují trendy balením, které vždy doplňuje název whisky z příslušné palírny a v jehož znaku najdete obrázek lososa – ryby, která je v řece Spey lovena muškařením. Zároveň je to keltský symbol moudrosti a poznání. Dufftown naopak potěší i naprosté začátečníky, neboť whisky z kraje Speyside je často příjemně ovocná, nasládlá a v její vůni můžete dokonce ucítit banány, jablka, hrušky či ananas. Ale obě místa mají jedno společné, vyrábějí prestižní whisky s označením single malt, tedy whisky, která pochází z jedné palírny a nijak se nemíchá, zato se v ní výrazně projevuje chuť sudu, ve kterém zrála.

 

 

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/03/titulka-54-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.