Těchto pět měst zničí přírodní katastrofa

09. 09. 2011, autor: Jarda Sauer
San Francisco, Benátky, Seattle, Goma a Dháka. Do těchto měst se rozhodně nestěhujte, protože podle vědců je v blízké budoucnosti postihnou a víceméně zničí strašné přírodní katastrofy.
 Těchto pět měst zničí přírodní katastrofa


Některá města prostě naši předci postavili na špatných místech. A navzdory tomu, že to víme, s tím dodnes nic neděláme. Vědci vytipovali pětici velkých měst z celého světa, v nichž je ničivá přírodní katastrofa téměř jistá. Rozhodně to stojí za přečtení – přeci nechcete odjet na dovolenou někam, kde budou za chvíli ulice pokryté miliony mrtvol...

San Francisco (USA) – Americká Agentura pro krizové situace vydala na začátku roku 2001 zajímavou předpověď. Psalo se v ní, že v následujících letech bude New York cílem velkého teroristického útoku, New Orleans bude poničen silným hurikánem a San Francisco bude zasaženo ničivým zemětřesením. První dva body jsou přičiněním Al-Kajdy a hurikánu Katrina splněny; co tedy ten třetí? Pravdou je, že San Francisco leží v oblasti, kde je nebezpečí zemětřesení extrémně vysoké. Podle amerických seismologů existustuje 99% šance, že v následujících 30 letech bude město zasaženo zemětřesením aspoň o síle 6,7 stupňů Richterovy škály. Ostatně při zemětřeseních v letech 1906 a 1989 v San Francisku už pár stovek lidí zemřelo. Vědci odhadují, že vzhledem k ne úplně ideálnímu stavu řady budov ve městě by i zemětřesení o síle necelých 8 stupňů Richtera zcela zničilo aspoň 1500 budov a dalších 300 tisíc poškodilo a způsobilo škody za 200 miliard dolarů. A nedá se s tím nic moc dělat, protože na úpravy množství starších domů prostě nejsou peníze.

San Francisco

Staňte se taky fanouškem prochlapa.cz na facebooku a žádná katastrofa vás nezastihne nepřipraveného!

Benátky (Itálie) – Jakmile do tohoto údajně romantického města přijedete, zjistíte, že je to jen smradlavá a předražená past na turisty. Ale tento stav už zřejmě nebude trvat dlouho – Benátky se postupně pomalu propadají do moře. Když se město ve 12. století rozšiřovalo, z nouze se stavělo i na silně podmáčené půdě. Od začátku 20. století sice probíhají snahy vodu zpod města vypumpovávat, ale osud Benátek je podle všeho nezvratný. Ulice jsou víceméně na úrovni mořské hladiny, takže je voda často zaplavuje. A zatímco kolem roku 1900 Benátky zažívaly asi 10 takových záplav ročně, momentálně jich prý za rok je okolo stovky. Italská vláda zoufale hledá řešení, jak klesání Benátek do moře zvrátit – ale znáte Italy. Zatím vymysleli to, že by se okolo města mohly postavit obří pohyblivé bariéry, které by držely vodu od Benátek dál... Takže je jasné, že za pár let z Benátek bude vidět jen věž z kostela svatého Marka.

Benátky

 

Seattle (USA) – Podlě některých seismologů je pravděpodobné, že v následujících desítkách let dojde k rozlomení litosférické desky v severní části Tichého oceánu, čímž bude vyvoláno gigantické zemětřesení – jehož sílu nejvíce pocítí právě Seattle. Na rozdíl třeba od San Franciska zatím Seattle opravdu silné zemětřesení nezažil, je tedy zoufale nepřipraven a budovy nejsou stavěny tak, aby otřesům mohly odolat. Jednou z mála výjimek je slavná stavba Space Needle, která by podle propočtů měla zemětřesení přežít – ovšem pak se pravděpodobně zhroutí pod náporem statisíců panikařících obyvatel. Ale aspoň Seattle připravuje své občany na nejhorší videem s počítačovou simulací toho, co je čeká (zábava začíná okolo času 0:50)

Další města, kterým brzy hrozí zkáza, najdete na následující stránce!

VYBÍRÁME
Tři největší jaderné katastrofy historie

Tři největší jaderné katastrofy historie

25. 03. 2011, autor: Matěj Kučera

Ve chvílích, kdy létá radioaktivní prach z elektrárny Fukušima nad Evropou, je vhodná doba pro připomenutí trojice těch nejhorších nukleárních katastrof. Kromě současné japonské havárie se podíváme na ruský Kyštym a samozřejmě ukrajinský Černobyl.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
01. 07. 2012, Uživatel: Jarda
Reagovat

Pěkné video - jak do nějaké hry. Ale když spadne "jen" kus silnice, tak to není moc velká katastrofa (viz některé filmy). Do půl roku je všechno opravené a zvlášť v USA. :)


img
01. 07. 2012, Uživatel: Jarda
Reagovat

Já si to pořád myslím, že Čechy jsou nejlepší: zemětřesení minimální, záplavy občasné, sopky vlastně žádné a navíc jsme chráněni sice nízkými ale pěknými horami. Politická situace není ideální, ale to není nikde. Holt jsem se narodil v dobré době a zemi. ;)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Kompaktní SUV od Land Roveru přijíždí s velkou modernizací, jejíž pomocí je o hodně lepší. Vyzkou...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.