Superpadouši, co se nezastaví před ničím

06. 07. 2011, autor: Aneta K
Umí ovládat kov nebo tučňáky s jadernou náloží, drtit tvrdé materiály nebo vyrábět technické zázraky, o dýchání skrz modrou masku ani nemluvě. Normální smrtelník pak proti takovým superpadouchům nemá šanci!
Superpadouši, co se nezastaví před ničím

Záviděníhodné zvláštní schopnosti, k tomu magnetické charisma a duše zkažená velkolepými genocidními plány. Povinné vybavení každého filmového superpadoucha.

 

5. Dr. No

dr-no

V elitní skupině bondovských zlosynů si sice čelní postavení drží mnohokrát zparodovaný Blofeld (ten plešatý s kočkou), doktor Julius No byl ale první a taky se po něm jmenuje celý film. Nechtěné dítě německého misionáře a čínské dívky z dobré rodiny je typickou ukázkou šíleného vědce s napoleonským komplexem. Navíc kvůli radiaci, na níž se na svém ostrově specializuje, ztratil obě ruce, které si nahradil bionickými končetinami z oceli tak pevné, že je může používat jako drtičku kovu (nebo lidí). Akorát v nich nemá moc citu na jemnou manuální práci, což se mu nakonec stane osudným.

 

4. Fantomas

fantomas

Populární francouzský kriminálník přišel na svět v knize už roku 1911, my si ho ale nejvíc zamilovali v dobrodružných komediích z 60. let, kde ho honil Louis de Funes. V nich původně sadistický sociopat, který měl tvořit přechod mezi padouchy z gotických románů 19. století a masovými vrahy, o něco zmírnil svou nechutnou krutost. Stal se tak hrdinou, kterého divák může obdivovat za to, s jakou nenuceností umí používat své technicky nemožné vynálezy. Taky se dokáže vydávat za kohokoliv a místo svého obličeje nosí tvář modrého plešatce. A přesto netrpí krizí identity!

 

3. Tučňák

tucnak

Jako zvířata jsou tučňáci roztomilí, když ale mezi nimi vyroste odhozené dítě, stane se z něj ten fyzicky nejodpornější protivník, kterého Batman ve filmu kdy měl. Zvlášť když díl Batman se vrací režíroval ještě Tim Burton, který ví, z jakých postav vznikají noční můry. Psychopat se srostlými prsty a tělesnými proporcemi Dannyho DeVita kvůli své deformaci nenávidí všechny lidi, umí ale ovládat tučňáky vyzbrojené jadernými raketkami a pár bezvýznamných kriminálníčků. A taky dokáže i v podzemní stoce vyrábět hi-tech vražedné deštníky.

 

2. Darth Vader

darth-vader

Anakin Skywalker byl sice trochu otravný a herecky nemotorný, ale jinak pohledný rytíř Jedi. Když ale po smrti své ženy definitivně propadl temné straně Síly a po souboji se svým bývalým učitelem Obi-Wan Kenobim mu zůstaly popáleniny třetího stupně na většině těla, dostal od svého nového pána Palpatina kybernetické končetiny, cool obleček a sípavý hlas. A v takové masce se stal jedním z nejslavnějších zloduchů, které naše populární kultura (tedy konkrétně George Lucas) vymyslela. Symbol zla a moci. Což není zas tak úplně fér, když v něm trocha lásky přece jenom zbyla, aby se nakonec obětoval za svého syna.1. Magneto

magneto

Wolverine má sice nejlepší hlášky a drápy, ale nejzajímavější postavou mezi X-Meny je jistě tenhle chlápek, který díky své genové mutaci dokáže ovládat kov. Jako černošský vůdce z 60. let Malcolm X, s nímž bývá srovnáván, prosazuje práva své menšiny násilně a radikálně. V koncentráku, kam se dostal ještě pod jménem Eric Lensherr, se jako židovské dítě naučil, že jinak to ani nejde. Mezi jeho poznávací znaky patří, že neubližuje jiným mutantům, že nosí přilbu, aby mu bývalý kamarád Profesor X nemohl číst myšlenky, a že ho hraje někdo hodně charismatický (Ian McKellen nebo Michael Fassbender).

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejhorší filmové padoušky

Nejhorší filmové padoušky

08. 06. 2010, autor: Matěj Kučera

Ženu ani květinou neuhodíš? Holkám, které se kvalifikovaly do našeho žebříčku pěti největších padoušek, nezkoušejte kytku ani dávat, ledaže by byla masožravá a k tomu ještě smrtelně jedovatá!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.