Superman proti Batmanovi ve výborné hře Injustice

22. 05. 2013, autor: Daniel Javorský
Tvůrci Mortal Kombat přinesli rubací dílko s licencí od DC Comics. Proto se můžete řezat s Jokerem, Supermanem, Batmanem nebo třeba s Wonder Woman.
Superman proti Batmanovi ve výborné hře Injustice

Mortal Kombat hrajeme s drobnější přestávkou s mou přítelkyní už dlouho. Vlastně od chvíle, kdy vyšel. Zcela pochopitelně nás ale ohrané postavy přestaly bavit. Všechno se opakovalo a tak jsme vyhlíželi něco nového, ale podobného. Naštěstí do našeho Xboxu připutovala hra Instustice: Gods Among Us a díky tvůrčímu studiu NetherRealm, které stojí právě za naším Mortalem, jsem moc dobře věděl, že tahle hra bude mít úspěch.

A samozřejmě že měla. Mé holce jsem spustil ovladač, kotouč s Injustice zasunul do konzole a šel dál předstírat, jak mi to nejde. V Mortalu jsem ji totiž drtil. Využíval jsem tlačítka, které odvrací útok, díky čemuž jsem mohl být suverénní a bezpečně dávkovat přísuny radosti mé přítelkyně, což ona celou dobu podvědomě tušila.

Začali jsme hrát. Já ve vlažnějším tempu. Ona od začátku s plnou vervou. Já s mým oblíbencem Batmanem, ona se vznášejícím se Supermanem. Pár ran, pár komb a ukazatel Síly u jejího „Muže z oceli“ nabyl plných hodnot. Byl čas na speciální kombo. Něco, na co celý zápas čekáte a co vašemu soupeři sežere hromadu života. Já zcela v pohodě věděl, že v Mortalu se podobné kombo odráží právě oním kouzelným defenzivním tlačítkem. Proto když jsem slyšel, jak se její prsty zběsile snaží spustit speciální útok, počkal jsem a mačkal defenzivní tlačítko. Aniž bych chtěl jsem však po několika okamžicích byl Supermanovou dělovkou vyslán na výlet do vesmíru. Protrhl jsem atmosféru a hnal se ke hvězdám, když ke mně chlapík s červeným pláštěm doletěl a srovnatelně velkou bombou mě poslal zpátky na zem do arény. Hromada života v háji, do speciálního komba daleko a s trýznivým vědomím, že defenzivní tlačítko nefunguje, jsem se pustil zpátky do boje. Ovšem, prohrál jsem. Moje holka mě po dlouhé době nedobrovolně porazila.

Odveta, hlesl jsem. Ok, odveta. Opět jsem prohrál. Vyměnili jsme si postavy. Ona za Temného rytíře, já za muže známého jako Clarka Kenta. Opět mě porazila. Ona za Batmana, já za Jokera. Ten samý průběh. Ona za Wonder Woman, já za Arrowa. Beze změny. V tu chvíli jsem si uvědomil, jak tu hru nesnáším.

Ovšem vy ji budete milovat. Hra pro dva sice nenabízí tolik možností, jako u Mortal Kombat, Injustice ale boduje jinde. Můžete se těšit na 26 postav. Z těch, které jsem ještě nejmenoval třeba Lexe Lutora, Banea, Flashe nebo Aquamana.

Právě tyto postavy z univerza DC Universe chtěly Jokerovi zabránit ve zničení Metropolis atomovou bombou. Všechny postavy o tom věděly. Proto chtěly Jokerovi v jeho ďábelském plánu zabránit. Co se však nestalo, namísto detonace se všichni hrdinové dostali do jiného časoprostoru. Do nachlup stejného Metropolis, které ovšem stojí a funguje. V novém Metropolis ovšem jsou záporáci hrdinové a hrdinové záporáci. Proto největším zlosynem je Superman, což vlastně je jen scénáristická klička k tomu, aby se hráči nedivili, proč proboha proti sobě bojují dva Supermani, nebo dva Batmani.

Příběh je jednoduchý, ale tak zajímavý, že vám dlouhé sekvence ani nebudou vadit. To je rozdíl oproti Mortal Kombat, kde byl příběh skutečně ne na druhé, ale na třetí koleji. Hra vytěžila z Mortalu to nejlepší. Grafický engine jede na plné obrátky. Postavy jsou uvěřitelné, souboje přehledné. A přesně to jsou ty důvody, proč lze hru směle doporučit. Bude vás bavit ve hře pro jednoho, i pro dva hráče. Jen proti sobě nesmíte mít magického protihráče.

ProChlapa.cz dává hře 84 %

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Počítačové hry, které nikdy nezestárnou

Počítačové hry, které nikdy nezestárnou

28. 11. 2011, autor: Dalibor Žák

Najdete na svém počítači hru, která nikdy nezestárne (na rozdíl od vás)? Každý pařan má minimálně jednu hru, která je starší než deset let a která je stále aktuální a zábavná.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/03/titulka-54-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.