Staňte se šampiónem EURO 12!

02. 05. 2012, autor: Daniel Javorský
Do evropského šampionátu zbývají už pouhé týdny, a pokud se chcete na tento turnaj správně naladit, přečtete si recenzi na novou hru od EA Sports.
Staňte se šampiónem EURO 12!


FIFA je ve skupině sportovních her silnou stálicí. Každý rok v září vychází její nový díl fotbalové simulace, přičemž pokaždé, kdy mají pánové z EA Sports možnost, udělají speciální kousek. Posledním takovým dílem byl FIFA World Cup 2010, který byl podle jedněch pouhou převlečenou fifou, a možná proto se tvůrci rozhodli, že letošní EURO 2012 nevyjde jako regulérní nová hra, ale jako levnější stažitelný datadisk k původní hře. Abyste tedy tuto hru rozchodili, je nutné vlastnit originální verzi FIFA 12, na kterou v těchto dnech můžete uplatnit slevu.

No a jak se nové EURO hraje? Můžu říct, že fajnově. Po stažení 700 MB do vašeho Xboxu/PC se vám v základním FIFA menu objeví nová položka, pod kterou je skryt právě datadisk EURO 2012. V něm si pak můžete zahrát jak klasický přátelák, tak regulérní šampionát i s rozlosovanými skupinami.

Posledním módem je Expedition, což je novinka v celé sérii. V tomto módu půjde vlastně o dobytí Evropy. Vezmete si jednoho oblíbeného hráče (v mém případě Steveho Gerrarda) a k němu dostanete poměrně béčkové hráče, přičemž budete mít za úkol porážet reprezentace, které se zúčastnili kvalifikací. Při každém vítězství se vám otevřou nové cesty, koho porážet a navíc dostanete z každé reprezentace jednoho hráče na posílení vašeho manšaftu. Na konci vaší expedice po Evropě budete mít tým plný hvězd, čímž bude jasné, že jste dobyli Evropu. Cesta to, především díky počátečnímu lúzr týmu, není jednoduchá.

Euro 12

Nicméně teď přistoupíme k samotnému hraní. Přestože tvůrci několikrát avizovali, že do hry nezasáhnou, moje (v říši FIFA absolutně) profesionální oko přeci jen zpozorovalo drobnější změny. V prvé řadě je jednodušší skluzovat. Trefit soupeřovi nohy není tak těžké. V té druhé řadě jsou více vyladěné kolmé přihrávky. No a v neposlední řadě mi přišlo opravdu lépe vyřešené rozestavení hráčů, kdy, pokud hrajete na krátké přihrávky a držení míče (trochu Barcelona styl), soupeře mnohem účinněji dostanete pod tlak.

Hra je tedy více vyváženější. Co je však drobným mínusem, jsou nekompletní soupisky. Všech 16 týmů (včetně České republiky), které se zúčastní šampionátu, licence mají. Z celkových obsažených 53 týmů jich ale skoro polovina nemá licenci. Tento fakt je způsoben především kvůli složitému vyjednávání s ostatními reprezentacemi, které se na EURO neprobojovali. Proto třeba v repre Walesu není hráč Tottenhamu Bale, ale jakýsi Belth a v Černé hoře nehraje kanonýr Vučinič, ale jakýsi Vudovič.

Z toho důvodu také v EURO 12 není kvalifikace, ale rovnou boje ve skupinách, což hru trochu sráží. Je sice pravda, že většina lidí si na reprezentace Bulharska nebo Albánie při hraní moc nevzpomenou. Při hraní již zmiňovaného World Cupu jsem si ale nejvíc užil kvalifikační jízdu Černé hory, kdy jsem ve finále porazil slavné Nizozemsko. To už se mi nikdy nepovede.

Nicméně i přes nekompletní soupisky vám EURO 12 nabídne především dobré naladění na fotbalovou vlnu. Ukáže vám stadiony v Polsku a na Ukrajině, předvede vám grafiku a také týmy. Málem bych opomněl skandování při zápasech, kdy stadionem hřmoucně zní ČEŠI, nebo KDO NESKÁČE NENÍ ČECH. No a také vám za méně než 500 Kč zaručí, že i kdyby Češi nedej bože vypadli hned v základní skupině, minimálně pro váš dobrý pocit z nich s trochou píle můžete přeci jen ty šampiony udělat!

ProChlapa.cz dává DLC balíčku EURO 2012 hodnocení 77%

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Už od prvních minut soboty si dejte na D1 pozor na nové radary. Spuštěny budou v modernizovaném ú...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.