Škola pokeru: Základní tipy

14. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
V prvních pěti článcích jsme si vysvětlili pravidla pokeru a naučili se ho hrát. Teď nás ale čeká to důležitější - naučit se v něm také vyhrávat.  
Škola pokeru: Základní tipy

K výhře potřebujete na maximum využít příležitostí, které vám poker nabízí. Pokud budete vyhrávat jen tehdy, když budete mít silnější karty, z dlouhodobého hlediska budete přinejlepším na nule. Potřebujete tedy najít způsob, jak vyhrát i v případě, že vám jsou karty nakloněny méně. K tomu se musíte naučit správně odhadnout a využít tři základní faktory:

Karty

Jakkoliv mohou být jiné věci důležité, karty jsou stále základ. Podle toho, co máte v ruce, se nakonec rozhoduje o vítězi - pokud nedonutíte všechny ostatní složit karty.

To, že se dvěma esy před flopem není od věci vsadit, asi napadne každého. Spousta začátečníků má ale problém myslet dostatečně dopředu a počítat s kombinacemi, které teprve mohou přijít. Před flopem se to projevuje tendencí sázet, jen pokud drží v ruce pár, po něm zase špatným odhadem toho, co při dané kombinaci karet na stole mohou mít protihráči. Mnoho hráčů má také problém pochopit, že co jsou před flopem skvělé karty s velkým potenciálem hodným sázky, může se po flopu změnit v naprostý odpad. Jedním z poznávacích znamení dobrého hráče je právě schopnost zahodit i "silné karty" nebo obětovat vsazené peníze, pokud se situace změnila a je důvod si myslet, že soupeř je na tom ještě lépe.

Pozice

Na první pohled se to možná nezdá, ale to, kde u stolu sedíte, je v pokeru jednou z nejdůležitějších věcí. Nemyslím tím samozřejmě to, že dostanete nepohodlnou židli nebo vám někdo uvidí do karet, ale vaši pozici vzhledem k dealerovi a blindům. Čím hrajete později, tím lépe můžete reagovat na hráče před vámi a tím širší je rozsah karet, se kterými můžete v dané situaci účinně hrát.

Hrajete-li na pozdní pozici (ideálně na buttonu) a nikdo z hráčů před vámi nezvýšil, můžete si dovolit jít do hry i s mizernými kartami - máte totiž velmi slušnou šanci, že ti před vámi nic zajímavého nemají. Naopak pozice hned po blindech, které se příhodně říká „under the gun" (na mušce) je v tomto ohledu nejhorší. Sázet se v tomto místě vyplatí jen tehdy, pokud máte karty opravdu dobré.

skola-pokeru-jake-typy-karet-rozehravat-z-jake-pozice

Protihráči

Dobrý hráč pokeru věnuje mnohem větší díl pozornosti kartám na stole a v rukou soupeřů než těm vlastním. Musíte neustále sledovat, jaké kombinace umožňují karty na stole a co chování vašich protihráčů vypovídá o tom, jaké karty by mohli držet v ruce. Pokud na stůl přišla třetí karta v barvě a hráč před vámi poslal do hry velkou sázku, měli byste předpokládat, že má v ruce flush. Postupem času dokážete odhadnout, s jakým rozsahem karet ten který hráč pokládá, dorovnává či zvyšuje sázky a podle toho se jeho hře přizpůsobíte.

Zároveň ale stále musíte myslet na to, že i ostatní dělají totéž, a snažit se hrát co nejméně „čitelným" způsobem. Když budete slepě následovat poučky a sázet s danou kombinací stále stejně, případně když budete příliš často bluffovat, ostatní hráči si toho všimnou a přizpůsobí se. Bluffy vám přestanou vycházet nebo naopak začnou všichni pokládat karty, jen co vsadíte - což je fajn jen na první pohled, protože nejde jen o to vyhrát, ale také o to, dostat předtím do potu co nejvíce peněz. Přemýšlejte tedy o tom, jakou máte u stolu „image" a snažte se čas od času udělat něco, čím ostatní zmatete. Anebo jejich zažitých představ o vašem chování využijte a změňte styl hry - pokud mají ostatní zafixováno, že sázíte jen s dobrými kartami, jste v ideální pozici pro bluff. A naopak, s image hráče, který neustále bluffuje, je ta správná chvíle počkat si na dobré karty a vyždímat z nich maximum.

Na Prochlapa.cz vám každý týden budeme přinášet dvě užitečné lekce, vytvořené ve spolupráci s profesionály z Pokernews. Ukážeme vám základy toho, jak zvítězit nad pravděpodobností, nad protihráči i sami nad sebou. Doufáme, že se nám alespoň podaří nasměrovat vás správným směrem. Další lekce vyjde ve čtvrtek 17. června, těšte se!

Pokud nechcete žádnou z lekcí pokeru zmeškat, neváhejte a registrujte se - zabere vám to jen pár vteřin a o nových pokerových lekcích vás budeme informovat mailem!

pokernews-logo Na Pokernews najdete novinky ze světa pokeru, zajímavosti o slavných hráčích, recenze heren i herní strategie.

Už byste si chtěli zahrát? Tady si vyzkoušejte poker naživo!
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Škola pokeru začíná!

Škola pokeru začíná!

27. 05. 2010, autor: Jarda Sauer

Vydělávat hraním pokeru může každý. I vy! Prochlapa.cz vám přináší školu pokeru, díky které můžete zanedlouho hrát na obstojné úrovni!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
14. 06. 2010, Uživatel: koob85
Reagovat

Chci ty holky a haldu peněz!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.