Škola pokeru: Rozdávání

31. 05. 2010, autor: Jarda Sauer
I rozdávání a míchání mají při pokeru svoje pravidla. Dnes se tedy podíváme, co udělat s kartami, aby se dostaly hráčům do rukou...
Škola pokeru: Rozdávání
Ještě před začátkem samotné hry se balíček karet zamíchá a každý hráč dostane jednu kartu lícem vzhůru. Ten, kdo má kartu nejvyšší, bude v následujícím kole rozdávajícím (dealerem). Pokud má kartu stejné hodnoty více hráčů, rozhoduje barva - obvyklé pořadí barev je od nejvyšší k nejnižší piky, srdce, kříže a káry.

skola-pokeru-rozlosovani-pozice

Pozice dealera je označena "knoflíkem" (button) a dvě pozice za ním ve směru hodinových ručiček, tedy po jeho levé ruce, jsou označeny značkami "small blind" a "big blind". Předtím, než dojde k rozdání karet, položí hráči na těchto místech na stůl svoje "sázky naslepo". Big blind sází minimální sázku v dané hře, small blind její polovinu. Po každém odehraném rozdání se značka dealera i blindů posouvá o jednu pozici doleva a znovu se tedy již nelosuje.

Míchání karet

Před každým kolem hry (rozdáním) se musí balíček karet zamíchat. Popisovat techniky míchání by bylo nepraktické a nejspíše i zbytečné, u domácí hry bude stačit jakýkoliv způsob míchání, na který jste zvyklí. Důležité ale je karty po zamíchání sejmout, tedy oddělit část balíčku, tu položit na připravenou "slepou kartu" a nahoru potom vrátit zbytek balíčku. Slepá karta zabraňuje náhodnému zahlédnutí spodní karty v balíčku a hlavně znemožňuje její rozdání, které je v pokeru jedním z nejobvyklejších způsobů podvádění.

První kolo: preflop

skola-pokeru-rozdani-karet

Každému hráči se rozdají dvě karty lícem dolů. Začíná se u hráče po dealerově levici, tedy na pozici small blind. Tyto karty zůstanou po celou dobu hry zakryté, ukázat ostatním se mohou až v případě závěrečného souboje, tedy "showdownu". Pokud se dealerovi omylem podaří některou z nich odkrýt, dostává postižený hráč novou a špatně rozdaná karta se vrací do balíčku, kde bude použita jako odložená neboli "spálená" karta v dalším kole. Pokud je dealer natolik nešikovný, že stejnou chybu zopakuje dvakrát, je rozdání neplatné.

Druhé kolo: flop

skola-pokeru-rozdani-flopu

Po ukončení sázek v prvním kole se na stůl vyloží první tři společné karty, které spolu tvoří tzv. "flop". Předtím ovšem dealer jednu kartu "spálí", tedy odloží stranou. Obvykle se tak děje jejím zasunutím pod sázky na stole. Odložená karta se neodkrývá.

Třetí kolo: turn

skola-pokeru-rozdani-turnu

Když jsou sázky opět ukončeny, dealer spálí další kartu - účelem je znesnadnit podvádění - a vyloží na stůl čtvrtou kartu, označovanou jako "turn".

Čtvrté kolo: river

skola-pokeru-rozdani-riveru

Dealer vyloží na stůl poslední, tedy pátou kartu, pochopitelně opět až po spálení karty na vrcholu balíčku. Toto je poslední kolo hry, takže po ukončení sázek všichni hráči, kteří ještě zůstávají ve hře, odkryjí svoje karty.

skola-pokeru-vyhodnoceni-viteze

Poté, co je určen vítěz, případně vítězové, se všechny karty seberou a znovu zamíchají pro další hru. Označení dealera a blindů se posunou o jedno místo.

Se sbíráním karet a novým mícháním ale nespěchejte - pokud jsou jakékoliv spory nebo nejasnosti, je zapotřebí je řešit hned. Jakmile se karty vrátí do balíčku, přijdete jednou provždy o možnost hráči dokázat, že to opravdu nebyl on, kdo vyhrál. A i když budete hrát o pár drobných, zkazí vám to přinejmenším večer...

Na Prochlapa.cz vám každý týden budeme přinášet dvě užitečné lekce, vytvořené ve spolupráci s profesionály z Pokernews. Ukážeme vám základy toho, jak zvítězit nad pravděpodobností, nad protihráči i sami nad sebou. Doufáme, že se nám alespoň podaří nasměrovat vás správným směrem. Další lekce vyjde ve čtvrtek 3. června, těšte se!

Pokud nechcete žádnou z lekcí pokeru zmeškat, neváhejte a registrujte se - zabere vám to jen pár vteřin a o nových pokerových lekcích vás budeme informovat mailem!

pokernews-logo Na Pokernews najdete novinky ze světa pokeru, zajímavosti o slavných hráčích, recenze heren i herní strategie.

Už byste si chtěli zahrát? Tady si vyzkoušejte poker naživo!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Škola pokeru začíná!

Škola pokeru začíná!

27. 05. 2010, autor: Jarda Sauer

Vydělávat hraním pokeru může každý. I vy! Prochlapa.cz vám přináší školu pokeru, díky které můžete zanedlouho hrát na obstojné úrovni!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
02. 06. 2010, Uživatel: pokemon
Reagovat

poker jede!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Společnost Polaris představuje svou modelovou nabídku pro rok 2020. Mezi největší taháky patří no...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.