Škola pokeru: Online vs. živě

24. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
Většina hráčů dnes s pokerem začíná v online hernách, ale pro spoustu lidí je hraní pokeru přes internet příliš neosobní a bez možnosti vidět protivníka u stolu se neobejdou. 
Škola pokeru: Online vs. živě

Jak je to tedy ve skutečnosti? Je to ještě "pravý" poker, když svému soupeři nevidíte do tváře? Která z variant je těžší? A jaké jsou rozdíly, kterým se musíte přizpůsobit? Pojďme se na to podívat...

Čtení soupeřů

Asi první rozdíl, který napadne úplně každého. Lidská tvář a řeč těla prozradí na hráče mnohem víc věcí, než dokážete vyčíst z jeho hry. Stejně tak máte i víc šancí působit na soupeře tím, co říkáte a děláte. Nicméně to všechno platí i naopak, a co je pro někoho zásadní výhodou, může pro plašší typy představovat zásadní překážku.

Rychlost hry

Virtuální karty jsou zamíchané a rozdané okamžitě a hráči před každým dorovnáním nebo sázkou nemusí počítat žetony. To výrazně urychluje hru už jediného stolu - a navíc můžete online hrát u několika stolů zároveň, což hru urychlí ještě více.

S předchozími dvěma faktory je spojen i další rozdíl:

Agresivita hry

online pokeru stihnete odehrát víc her, a proto dává mnohem větší smysl spoléhat se na pravděpodobnost a provádět takové věci, jako jsou vysoké nebo dokonce all-in sázky před flopem. V živé hře něco takového téměř nezažijete, ale při tisících her odehraných za večer už má pro hráče smysl vsázet na pravděpodobnost s tím, že to s dobrými kartami většinou vyjde. Samozřejmě je to ale spojené i s tím, že v internetovém kasinu mají vaše peníze jen formu čísel na monitoru, která pošlete do hry kliknutím. Ve chvíli, kdy musíte svoje žetony spočítat a posunout do středu stolu, začnete hrát mnohem opatrněji.

Výběr stolů

Ani ta největší kamenná kasina se online hernám nemohou rovnat v šířce nabídky typů her i velikostí sázek. Najdete několik, nebo možná několik desítek stolů Texas Hold'em s několika různými limity, pár stolů Omahy a občas nějaký ten stůl s neobvyklejší hrou, jako je například Stud. A můžete zapomenout na limity jako je $0.01/$0.02 - kvůli mizerným pár drobným z takové hry se nikomu nevyplatí vydržovat dealera.

A co to znamená pro vaši hru?

Základním pravidlem je hrát u online stolů přímočařeji, bez zbytečných kliček a vychytávek. Zvláště na nejnižších úrovních sázek, kde se budete vyskytovat nejspíše, nemá smysl plýtvat energií na složité bluffy nebo pokusy vytvořit si a využít image u stolu. Naopak se takové pokusy mohou často vymstít, protože protivník není na dostatečné úrovni, aby rozpoznal nebezpečí, které se vy snažíte předstírat. Nezapomeňte také, že většina online hráčů buďto hraje u více stolů, anebo má při hře puštěnou televizi, prohlíží si webové stránky nebo třeba chatuje. Jen málo z nich věnuje hře tolik pozornosti, aby mělo smysl si před nimi hlídat nějakou image.

Mám hrát u více stolů?

Rozhodně, ale neuspěchejte to. Počkejte, až budete zvládat hru u jediného stolu tak dobře, abyste potřebovali další rozptýlení. Potom můžete přejít na hru u dvou, čtyř nebo časem i osmi a více stolů. To vám umožní nejen více vyhrávat díky většímu množství odehraných her, ale také uniknout nudě v těch chvílích, kdy vám nepřicházejí žádné dobré karty a vy jen do úmoru klikáte na tlačítko fold.

Na Prochlapa.cz vám každý týden budeme přinášet dvě užitečné lekce, vytvořené ve spolupráci s profesionály z Pokernews. Ukážeme vám základy toho, jak zvítězit nad pravděpodobností, nad protihráči i sami nad sebou. Doufáme, že se nám alespoň podaří nasměrovat vás správným směrem. Další lekce vyjde v pondělí 28. června, těšte se!

Pokud nechcete žádnou z lekcí pokeru zmeškat, neváhejte a registrujte se - zabere vám to jen pár vteřin a o nových pokerových lekcích vás budeme informovat mailem!

pokernews-logo Na Pokernews najdete novinky ze světa pokeru, zajímavosti o slavných hráčích, recenze heren i herní strategie.

Už byste si chtěli zahrát? Tady si vyzkoušejte poker naživo!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Škola pokeru začíná!

Škola pokeru začíná!

27. 05. 2010, autor: Jarda Sauer

Vydělávat hraním pokeru může každý. I vy! Prochlapa.cz vám přináší školu pokeru, díky které můžete zanedlouho hrát na obstojné úrovni!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Každý, kdo má automobil, jistě ví, že je potřeba nezapomínat na pravidelné servisní intervaly a j...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.