Škola pokeru: Jak na turnaje

28. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
Turnajová hra se od "cash her", tedy prostého hraní o peníze, liší ve spoustě věcí. V závěrečném díle naší Školy pokeru se o turnajích dozvíte vše podstatné!
Škola pokeru: Jak na turnaje

Zatímco od normálního stolu se můžete kdykoliv zvednout, sebrat své peníze a jít je třeba propít, v turnaji nemají žetony žádnou finanční hodnotu - hraje se o to, kdo vydrží u stolu nejdéle, a vaše případná finanční (nebo jiná) odměna závisí na tom, na jakém místě vypadnete. V průběhu turnaje se také postupně zvyšují blindy a případně ante, které vám začnou rychle požírat žetony. Z toho samozřejmě vyplývají určité rozdíly v herní strategii.

Přežít

turnaji si nemůžete dovolit riskovat tolik jako v cash hře - neriskujete jen momentálně vsazené peníze, ale také čas a úsilí, které jste již do turnaje investovali. Dvakrát si tedy rozmyslete každé rozhodnutí, které by vás mohlo poslat ze hry. Výjimkou jsou rebuy turnaje, které hráčům v počáteční fázi umožňují dokoupit si žetony, pokud přijdou o vše.

Hromadit stack

Máte-li ve hře vydržet nejdéle ze všech, musíte už od začátku budovat náskok. Riskovat zbytečně je špatné a může to ohrozit vaši samotnou existenci v turnaji, ale příliš opatrná hra vám nejspíš neumožní nahromadit dostatečný stack na přežití závěrečných částí turnaje.

Přizpůsobit se

Zatímco v počáteční fázi je na místě spíše opatrná hra a snaha hromadit prostředky, se zvyšujícími se blindy je zapotřebí přejít k agresivnějšímu stylu - vyčkávat na ideální příležitost bude stále dražší, a proto je načase změnit svůj přístup. Stejně tak musíte reagovat na měnící se počet hráčů u stolu i jejich styl hry. Co tedy musíte udělat, abyste byli úspěšní?

Hrát se svojí image

turnaji strávíte se svými protivníky dost času na to, aby si o vás udělali nějaký obrázek - vaše image u stolu hraje v turnajích mnohem větší roli než v cash hře, a je tedy zapotřebí jí také správně využít. Neustále tedy myslete na to, co váš styl hry říká vaším soupeřům a naplánujte si jeho změnu tak, aby vám přinesla co nejvíce. Takže pokud jste si v počáteční fázi turnaje vytvořili image opatrného hráče, máte skvělou příležitost začít hrát agresivněji a nachytat protivníky na pár odvážných bluffů, než si uvědomí změnu.

Sledovat ostatní

V turnajích musíte ještě víc než kdekoliv jinde věnovat mnohem víc pozornosti svým soupeřům a jejich kartám než tomu, co máte v ruce vy. A i o vašich protihráčích platí, že díky delšímu času strávenému u stolu je důležitější jejich image. Snažte se proto odhadnout jejich styl hry a využít ho - ale nesmíte se samozřejmě nechat nachytat na falešnou image, přesně takovou, jakou budete svým soupeřům servírovat vy.

Soustředit se

Ať už hrajete turnaj naživo nebo online, měla by být hra tím hlavním a pokud možno jediným, k čemu směřuje vaše pozornost. Pokud hrajete online, vypněte prohlížeč i televizi a nepřehánějte to s chatováním. V herně se nenechte rozptýlit ostatními hráči ani servírkami a raději se vyhněte alkoholu. Na to všechno bude dost času potom, až si budete užívat zaslouženou výhru. A pokud to půjde, nehrajte unavení.

Připravit si plán

Promyslete si, jak budete hrát v jednotlivých fázích turnaje, a dopředu si připravte řešení různých situací, které mohou nastat. Poker je boj a žádný generál by se nepustil do bitvy bez příprav a plánování. Kdo neplánuje výhru, plánuje nevyhrát.

Vybrat si správnou hru

Svět online i živého pokeru vám nabízí spousty turnajů, ze kterých můžete vybírat. A najít ten správný patří mezi základy úspěchu. Z čeho tedy budete vybírat?

Multi-table tournaments - Velké turnaje hrané u více stolů. S klesajícím počtem hráčů se hráči přesouvají mezi stoly a nadbytečné stoly se uzavírají ("knockout tournament"), anebo se každý stůl dohraje do konce, kdy zbývá jediný hráč. Vítězové se potom přesunou k finálovému stolu. Tento typ turnaje se nazývá "shootout".

Sit-n-go - Turnaj hraný u jediného stolu, obvykle v deseti nebo v šesti (turbo SNG) hráčích. Dobrá varianta pro začínající hráče, díky relativně nízkým buy-inům a rychlé hře.

Double or nothing (DoN) - Varianta Sit-n-go, kde pět zbývajících hráčů získává dvojnásobek původního buy-in (po odečtení poplatku herně, samozřejmě).

Satellite - Obvykle online turnaje (i když existují i živé satelity), které nenabízejí výhru v hotovosti, ale vstupenku do většího turnaje. S relativně malou investicí se díky nim můžete dostat i na velké turnaje jako je World Series of Poker Main Event.

Freeroll - Propagační turnaje, sponzorované obvykle pokerovými hernami. Na rozdíl od běžných turnajů, kde výhru tvoří vstupné od jednotlivých hráčů, se v tomto případě neplatí nic a prize pool sponzoruje pořadatel.

Pokud s pokerem začínáte, budou pro vás nejlepším startem samozřejmě freerolly, případně SnG nebo DoN na nízkých limitech - konkurence je nenáročná, hra poměrně rychlá a brzy zvládnete hrát i u více stolů naráz.

pokernews-logo Na Pokernews najdete novinky ze světa pokeru, zajímavosti o slavných hráčích, recenze heren i herní strategie.

Už byste si chtěli zahrát? Tady si vyzkoušejte poker naživo!
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Rekordní výhra v pokeru: 12 milionů dolarů

Rekordní výhra v pokeru: 12 milionů dolarů

06. 11. 2006, autor: admin

Jamie Gold vyhrál v hlavním turnaji World Series of Poker 12 miliónů dolarů!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
29. 06. 2010, Uživatel: pokemon
Reagovat

kočky chlas a hazard...to je moje :)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Znovuoživení značky Alpine se povedlo, nyní se sportovní vůz odkazuje k úspěšné závodní historii ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.