Sex ve městě

06. 06. 2008, autor: prochlapa.cz
Populární seriál o módě, sexu, ženách a lásce se vrací. Jenže ne v podobě v jaké okouzloval v televizi.
Sex ve městě
Čtyři roky uběhly od doby, kdy televize HBO přestala vysílat nové díly oblíbeného seriálu o čtveřici newyorčanek, a stejnou dobu se přetřásalo, jestli se s nimi ještě někdy setkáme na plátně. Tak, teď jsme se dočkali, Sex ve městě existuje i jako film. Nicméně ne všichni fanoušci nad tím můžou jásat. Záleží totiž, proč se vám show líbila. (Pokud nejste vůbec fanoušek, pak asi ani nemá cenu vám tenhle film nabízet.)

Seriálový Sex ve městě měl dvě úrovně. Jeho základ tvořilo plácání čtyř kámošek o sobě, sexu, lásce a mužích, které ony přes všechnu svou deklarovanou moderní nezávislost hledají jako svatý grál. Luxusně vypadající pohádka o luxusně vypadajících lidech, jejichž svět je sexy a vzrušující. Prostě jako listování stránkami drahých módních časopisů plných barevných fotek na křídovém papíře a dokonale upravených modelek a šatů. Tohle se ale podávalo zabalené do ironické nadsázky, břitkého humoru, otevřených provokativních dialogů a odsýpajícího tempa sitcomových epizod.

Jenže po tolika divácích a cenách a penězích, jakoby producent Darren Star a režisér a scénárista Michael Patrick King, který už zasahoval do seriálu, předpokládali, že své zlaté nosnice stačí udržovat v chodu na setrvačnost sympatií a divácké věrnosti. Už televizní dobrodružství po šesti letech zakončili epizodami, které připomínali úplně jiný typ seriálu, v nichž všechny hrdinky donutili najít svůj šťastný konec. I film stojí někde mezi nepřesvědčivým melodramatem a zábavnou show. Několik scén a několik vtipů připomíná nejlepší časy seriálu, ale na dílo, které se promenáduje po plátně přes dvě hodiny, je takových momentů moc málo.

Samozřejmě pokud chtěli nějaký film, pak musel tady hlavní scénárista King narušit ten upracovaně budovaný happy end ze seriálu, který připomene úvodní montáž. Takže vymyslel pro holky nové problémy, s podobnou nuceností. Linie každé z nich by se ovšem dala shrnout do jedné věty, což i naznačuje, že velkoměstské tempo film ze seriálu nepřebral. Právě scénář, v němž romantická unylost převažuje nad neromantickým vtipem, je hlavním problémem filmu, který průměrností přebíjí dobrý dojem svého jména.

Carrie stráví většinu filmu naštvaná na Božského, Miranda je z podobně nepřesvědčivě podaných příčin naštvaná na Stevea, zatímco oba muži (stejně jako diváci) se nezmůžou na nic jiného než na útrpné čekání, až holkám jejich omyly konečně dojdou. Nejvtipnější, což v tomhle případě znamená i nezajímavější, zůstává Samantha, statečně bojující se vztahem s jediným mužem. Nejnudnější role zbyla na upozaděnou Charlottu, které se žádné rodinné neštěstí nepřihodí, tak pro ní King vymyslel aspoň scénku, která by spíš zapadla do něčeho od bratrů Farrellyů. Ke známé čtyřce se přidává ještě povrchní love story parametrů červené knihovny výkonné Carriiny personální asistentky Louise ze St. Louise, v podání Jennifer Hudson, jíž najali, aby film zajímal i mladé černošky a aby ukázal, že i na chudé dívky z menších měst čeká v New Yorku ráj v podobě kabelek od Louise Vuittona.

Všechny tyhle linie se občas proplétají, ale spíš existují vedle sebe bez většího dramatického konceptu. To jenom podporuje dojem, že sledujeme dlouhou a špatnou epizodou seriálu, akorát nedabovanou (vzhledem k hlasu Sarah Jessicy Parker by mi ale tentokrát česká verze ani nevadila…). Do odhadnutelného, odbytého scénáře King vkládá ještě scény módních přehlídek. Co víc by mohlo dokazovat, že tady už nejde o příběh, ale o fetišistické setkání s módními ikonami určené nekritickým fanouškům, kteří se budou tetelit jenom proto, že se konečně dozví celé jméno pana Božského.

Sex and the City, USA 2008, 148 minut. Režie Michael Patrick King, hrají Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, David Eigenberg, Evan Handler, Jennifer Hudson, Candice Bergen, Mario Cantone, Willie Garson, Lynn Cohen. Premiéra 5. 6. 2008

foto: Warner Bros.
SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Svět zítřka

Svět zítřka

29. 10. 2004, autor: admin

Romantické dobrodružství o záchraně světa (který někdo chce už zase zničit) v sobě spojuje technologické novátorství s mile staromódním obsahem.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.