Rychlé a zběsilé závody

08. 06. 2011, autor: Aneta K
Seznamte se se závodníky, co umí věci, na které by i Michael Schumacher valil bulvy. Tolik adrenalinu, podivných soupeřů, nečistých triků a krutých karambolů na okruzích Formule 1 nezažijete!
Rychlé a zběsilé závody

Na vznášedlech nebo na vozech tažených koňmi, v centru Tokia nebo za městem u srázu, v psychedelických barvách nebo v realistickém akčním stylu. Přehlídka nejlepších filmových závodů je pestrá.

 

5. Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

star-wars-skryta-hrozba

Tento závod je rozhodně výjimečný. Jsou tu cool a technicky vymakané stroje (často tedy s prapodivným designem), zákeřné a nečisté praktiky soupeřů, pozdní start hrdiny, a jde tu o víc než o obyčejné vítězství. Když desetiletý Anakin Skywalker vyhraje, přestane být otrokem a bude moct odejít z pouštní planety k rytířům Jedi, kde ho Liam Neeson vydělávající si v tomto filmu na živobytí coby mistr Qui-Gon Jinn chce mít, protože i v takovém nesympatickém spratkovi cítí Sílu. Závod vznášedel v první epizodě nových Hvězdných válek obsahuje jen jednu věc, bez které by se dalo obejít - komentáře Jar Jar Binkse.

 

4. Rychle a zběsile: Tokijská jízda

rychle-a-zbesile-tokijska-jizda

Závody jsou doménou svalnatých chlapů jako Vin Diesel a krásných drsných žen jako Michelle Rodriguez, co rádi jezdí rychle a zběsile. Rádi si taky svá závodní auta ukradnou, takže jim pak nemusí být tolik líto, když je občas rozmlátí. Proto se do party přidává i polda v přestrojení, který pak tenhle svět další tři díly nedokáže opustit. Chybí jen v trojce, která se odehrává až v Tokiu a hrají v ní vesměs úplně noví lidé. Zato se zde nelegálně závodí přímo v ulicích velkoměsta a ještě ve speciální, nebezpečné a vzrušující disciplíně drifting, která pořádně namáhá pneumatiky i nervy.

 

3. Rebel bez příčiny

rebel-bez-priciny

Nelegálními nočními závody, při kterých se ničí auta a občas i lidi, se bavili už teenageři v 50. letech, rebelující proti nudnému životnímu stylu svých rodičů. Jejich idolem se stal věčně mladý James Dean v červené bundě, a to hlavně díky tomuhle filmu. Scénu, kde se nechá zlákat k nebezpečné hře na zbabělce s jednoduchými pravidly (kdo poslední vyskočí z auta směřujícího do záhuby, prohrál), citovala už řada retro filmů o mladých, stačí se podívat na Pomádu. Krutou ironií osudu čtyřiadvacetiletý Dean sám měsíc předtím, než tenhle film přišel v roce 1955 do kin, zemřel při autonehodě.

 

2. Ben Hur

ben-hur

V antice ještě auta ani vznášedla neměli, a tak se na velké závody o prestiž a život používala rovnou vozová čtyřspřeží - ve starém Římě se rozhodně netroškařilo. Nijak nešetřilo ani hollywoodské studio MGM, které v rámci boje proti novému vynálezu jménem televize zfilmovalo knihu o muži, co znal Ježíše, jako velkolepý epos, jenž měl za co dostat dodnes rekordních 11 Oscarů. Celý film už za tu dobu, co uplynula od roku 1959, poněkud vyšel z módy,  jeho slavná sekvence závodu, kde se Ben Hur střetne se svým úhlavním nepřítelem Messalou, je ovšem pořád považovaná za jednu z nejúžasnějších scén, co kdy kdo natočil. V době bez digitálních efektů na ní filmaři pracovali tři měsíce!

 

1. Speed Racer

speed-racer

Tenhle originální přepis anime naopak digitálními efekty hýří - bez nich by suprový závoďák Mach 6 těžko mohl skákat, otáčet kola o 180 stupňů, zkoušet na soupeře vlastní verzi kung-fu a vyhrávat nad proradnými korporátními kapitalisty. Bratři Wachowští natočili japonský kreslený seriál pro děti z 60. let s takovou funky energií, že jejich mistrovský kus málokdo pochopil. V naspeedovaném koktejlu barev a retro-futuro stylu plakátově sladký a nezkorumpovatelný mladý hrdina jede čtyři závody. Během toho prvního Wachowští stihnou představit celou jeho minulost a rodinu, během toho závěrečného se snaží všechno vygradovat až do sféry optických vjemů. Blíž k navození radostných účinků psychedelických drog už se ve filmu nedostanete.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejlepší filmové střílečky

Nejlepší filmové střílečky

08. 03. 2011, autor: Matěj Kučera

Zatočit kulky? Asistovat během přestřelky u porodu? Natočit smrt jako krásné umění? Ano i tohle je ve filmu možné. Následující pětice akčních pecek plných krve a olova vás o tom přesvědčí!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
27. 08. 2011, Uživatel: Jarda
Reagovat

Zajímavé zajímavé, stejně mám nejradši Rychle a zběsile. Jsou to opravdová auta jak z Need for speed. :)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Každý, kdo má automobil, jistě ví, že je potřeba nezapomínat na pravidelné servisní intervaly a j...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.