Rozhovor: Moderátoři Tomáš Zástěra a Tomáš Novotný

02. 11. 2010, autor: Jarda Sauer
Tomáš Zástěra a Tomáš Novotný jsou jedna z nejvýraznějších moderátorských dvojic v Česku. A dělat s nimi rozhovor byla radost!
Rozhovor: Moderátoři Tomáš Zástěra a Tomáš Novotný

Už několik let natáčejí pro internetovou televizi Stream úspěšný pořad Nekecej, každý všední den nás baví na Fajn Radiu, jsou tvářemi reklamní kampaně Mentos, moderují nejrůznější společenské akce a momentálně spolupracují i s Českou televizí. Tomáš Zástěra (31) a Tomáš Novotný (28) patří k nejlepším a nejpopulárnějším českým moderátorům.

Oba jste studovali na gymnáziu v Dobříši. Jaká je vaše nejstarší vzpomínka na toho druhého?

TN: Tuhle otázku řešíme celkem často. Tomáš byl sice o několik ročníků vejš, ale chodil se sestrou jednoho mýho spolužáka. Takže jsem věděl, že existuje nějakej Zástěra. V rámci školního života jsme se asi na chodbách potkávali a zdravili, ale aktivně jsme spolu začali pracovat až na Streamu.

TZ: Jak je vidět, tak už od gymnázia jsem byl známější, protože on věděl, že je nějakej Zástěra, zatímco já jsem nevěděl, že je nějakej Novotný. Už tam se rozhazovaly role (smích).

Co jste vystudovali a jakými zaměstnáními jste si prošli, než jste začali moderovat?

TZ: Nejdřív jsem na vysoké škole vystudoval psychologii a tělesnou výchovu. Pak jsem na dobříšském gymnáziu učil tělocvik, angličtinu a nakonec i sexuální výchovu. Tu jsem dokonce učil tak dobře, že i když už jsem tam nepracoval, tak si mě zvali jako externího lektora. Za solidní peníz jsem pak chlapce učil, jak se dospívá v muže (smích). Když jsem ze školství kvůli nedostatku peněz odešel, nastoupil jsem do jednoho bulvárního plátku jako redaktor. Byl jsem tehdy mladý a potřeboval jsem peníze! Následně mě přetáhli do týdeníku Story, kde jsem dělal asi rok. Následovalo pozvání pracovat pro Stream a pak i pro Fajn Radio.

rozhovor-tomas-zastera-a-tomas-novotny-02TN: Já mám taky pedagogickou praxi! Vystudoval jsem pedagogické lyceum a tři měsíce jsem učil na základní škole, v 1. až 4. třídě. Po škole jsem se živil jako zahradník, správce tenisových kurtů a uklízeč ve Velké Británii, kde jsem chodil i na jazykovku. Po návratu do Čech jsem dělal produkčního v jedné mediální agentuře. Záhy ve mně objevili jakési moderátorské sklony, tak mě začali stavět před kameru; točili jsme videokontent pro mobilní telefony. Následovala kameramanská zkušenost v USA a poté jsem nastoupil jako pomocný režisér do VyVolených 2. A pak už to bylo stejné jako u Tomáše - nabídka ze Streamu a potom z Fajn Radia.

Nejznámější moderátorskou dvojicí v Česku jsou Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Myslíte ale, že by se od vás mohli něčemu přiučit?

TZ: Hlavně by se od nás mohli učit skromnýmu životu (smích). Ne, oni se určitě od nás nemají co učit, ba naopak.

TN: Spíš se jim obdivujeme. Když budu konkrétně mluvit o Leošovi, tak přesto, že je milionář a mohl by se na leccos vykašlat, tak je schopnej denně vstávat v pět a chodit makat.

Máte poměrně specifický styl humoru. Dokážete ho nějak popsat?

TZ: Náš styl humoru je něco mezi Werichem a Horníčkem... Je to úzká a chlupatá štěrbina mezi Horníčkem a Werichem (smích). Ne, vážně: Původně náš styl vycházel z toho, že jsme dělali humor pro puberťáky. Takže jsme na čas zakotvili v té pubertální rovině, a ta se s námi pořád táhne. Ale v poslední době se to posouvá, protože rádio poslouchají lidi v průměru kolem 28-30 let. Snažíme se tedy opustit pubertální vody a dělat chytřejší věci. Ne vždy se to podaří, ale snažíme se o to.

TN: Snad se nám to daří, vzhledem k tomu, že už nám několikrát bylo svěřeno moderování velmi seriózních akcí. Ostatně ani při moderování maturáku nemůžeš říkat nějaké hrůzy, které od tebe očekávají maturanti; musíš brát ohled na to, že s nimi jsou i jejich babičky.

Už vám někdy nadřízení řekli "Tohle je moc, to nemůžeme?"

TZ: Když jsme přišli do rádia, tak tohle byla víceméně běžná věta. Nastal totiž příkrý rozpor mezi tím, že jsme dostali instrukce "Buďte takoví, jací jste," a tím, co unese Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Museli jsme tedy projít nějakou cestou, abychom tyhle dva požadavky sladili. Asi dvakrát se stalo, že jsme ve vysílání něco řekli a za chvíli se rozletěly dveře, do studia vběhnul šéf a volal "To jste se asi zbláznili." A jednou jsme dostali varování od Rady, za úplně bezelstný vtip.

Jaký?

TZ: Přijde Pepíček za maminkou a říká: "Mami, co je to francouzské milování?"

Mamimka povídá: "To je, když se lidé olizují tam, kde se čůrá."

A Pepíček říká: "Aha, takže na záchodovém prkýnku?"

No, to je tedy opravdu nepřijatelný obsah...

TN: Vzhledem k tomu, že v Radě sedí lidi padesát plus, tak se není čemu divit, že jim tohle přijde závadný (smích).

TZ: Hovoříme samozřejmě o IQ, ne o věku (smích)!

Má na vaši práci, respektive na vnímání světa, nějaký vliv to, že jeden z vás je Pražák a jeden vlastně venkovan?

TZ: Já myslím, že Tomáš je venkovan s povahou Pražáka a kluka z velkýho světa. Já naopak jsem městský člověk s povahou vesnického chlapce, takže se to vyrovnává.

TN: Ovšem zvláštní je, že oba dva nepokrytě toužíme po tom, mít domek na venkově, žít si tam spokojený život a rukama se rejpat v hlíně.

TZ: Takže dělat hrobníka (smích).

Jste asi první dvojice, která si důsledně buduje image homosexuálů. Jak vás to napadlo?

TN: Tahle image vznikla náhodou. Zjistili jsme, že může působit legračně, když se na sebe tiskneme, a tak jsme se začali tisknout...

TZ: A potom mi Tomáš upad na péro. A pak ještě devětkrát (smích). Ne, ta image vznikla, když jsme přemýšleli, na jaké téma se dá dělat humor. A jedním z častých témat jsou menšiny. Paradoxně, komu to vadí nejmíň, jsou právě homosexuálové. Většinou si totiž sami ze sebe dokážou dělat legraci a tenhle styl humoru je neuráží. Je to tedy vděčné, společnost je v dnešní době uvolněnější, takže tenhle humor dobře snáší, ale zároveň je pořád v téhle oblasti jakoby zamlženo, takže humor se z toho dá dělat velice snadno. Je to ale už trochu monotématické, takže od toho upouštíme - ovšem stín homosexuality nás pořád pronásleduje (smích). Takže typicky nám přijde mail, kde nám někdo nabízí, abychom moderovali nějakou akci, a zároveň pod čarou napíše: "A mimochodem, jste opravdu homosexuálové nebo ne?"

Navzdory gay image máte třeba na Facebooku vzkazy od stovek fanynek. Čím ty holky tak dostáváte?

TN: Myslím, že je to tím, že jsme mladý, krásný a máme strašně moc prachů (smích).

TZ: A ty jim dáváme, a ony nám potom píšou ty pozitivní komentáře.

TN: Podle mě je lidem sympatický, že si děláme legraci sami ze sebe. Že dokážeme sami sebe ponížit ještě víc, než ponižujeme ty lidi, z nichž si děláme legraci.

TZ: A ta homosexuální hra určitě taky má svou roli. Protože ona nedostupnost, kterou člověk coby údajnej gay vyzařuje, je pro mnohý holky prostě palčivá a chtěj takovýho kluka uhnat za každou cenu.

TN: Každá si přeje, aby právě ona byla tou, která homosexuála předělá.

Mimochodem, máte přehled o tom, co jsou vaše fanynky zač?

TN: To už nás mockrát zaskočilo; mysleli jsme, že nám fanděj výhradně puberťačky kolem patnácti let. A pak za námi přijdou čtyřicetiletý mámy od dětí a říkají, jak jsme super.

TZ: Naposledy se nám to stalo, když jsme natáčeli pro ČT. Byli jsme se štábem někde na fotbalovým hřišti na druhým konci republiky a najednou přišla asi šedesátiletá paní a začala křičet: "Jéé, kluci z Nekecej!"

Nežárlí vaše partnerky?

TN: Já mám přítelkyni. A žárlí.

TZ: Já taky mám přítelkyni. A taky žárlí. Na druhou stranu, ona je znamením Beran, a někde si přečetla, že čím víc žárlí, tím víc dokazuje svou lásku. Takže jsem spokojenej, že žárlí.

Kolik hodin týdně spolu vy dva trávíte?

TN: Mnoho. V průměru to těch sedm, osm hodin denně dá.

Takže už jste určitě zažili i nějakou vyhrocenou situaci. Co vás tedy na tom druhém štve?

TN: Co mi vadí na Tomášovi? Hmmm... Že mě občas až moc vychovává. Že mě až moc peskuje a má potřebu mě umravňovat, ačkoliv moc dobře ví, že bych záměrně nikdy neudělal nic, co by mohlo poškodit naši značku nebo naši společnou práci.

TZ: Mně na Tomášovi někdy štve jeho jakási naivita. Tu občas stěží chápu, a pak se rozohním. Ale je to pozitivní naivita, ne, že by Tomáš nějak škodil. Ale někdy mě to holt dožene k vnitřním slzám. A ty potom vycházejí různými otvory (smích).

TN: Zatím to ale vždy dopadlo tak, že když jsme se dostali do nějakýho konfliktu,  bouchly emoce a řekli jsme si ošklivý věci, tak po třiceti vteřinách ticha jsme o tom začali mluvit a všechno bylo zase v pořádku. A tak to asi je v každým fungujícím vztahu.

Čím se inspirujete při vymýšlení svých vtipů? A vymýšlíte je sami nebo vám někdo pomáhá?

TN: Já jsem v začátcích dostal knihu Jak být vtipný a denodenně ji pročítám (smích).

TZ: Já dostal Jak být vtipný II... Ne, rádi vycházíme z toho, co se ve společnosti děje, to je nejvděčnější linka.

TN: A nikdo nám s tím nepomáhá!

TZ: Bohužel.

TN: Ale musím říct, že se mi hrozně líbí, že když jdeme třeba točit Nekecej, tak neexistuje žádnej scénář, žádný náměty na fóry. Prostě jdeme a ty fóry vaříme z čistý vody přímo na místě. Vidíš nějakou vtipnou věc, nějakou ceduli nebo vtipnej předmět na ulici a prostě vymyslíš fór. A buď je dobrej nebo je míň dobrej.

TZ: Špatnej není nikdy (smích)!

Jakou akci byste chtěli moderovat, co je váš profesní sen?

TN: Byli bychom rádi, kdyby nám byla svěřena nějaká akce celospolečenského dopadu, kde bychom mohli dokázat, že kromě těch pubertálních fórků dokážeme odvést i seriózní práci a že to nepoděláme.

TZ: Nevím, jestli to můžu říkat, ale byli jsme třeba navrženi do tendru na akci Banka roku, což je velmi seriózní akce. Bohužel, nevyvíjí se to ideálním směrem, protože strach z toho, že náš humor je moc jednostrannej, tam prostě je. Na druhou stranu nám lichotí, že organizátoři akce o nás vůbec jako o vhodných kandidátech uvažovali. Celkově vzato bych řekl, že naším cílem jsou zakázky tohoto charakteru, kdy za relativně vysoký honorář děláme jednu akci. A ne, že za menší honorář děláme vesnický diskotéky.

A kde se vidíte za patnáct let?

TN: V důchodu! V bohatém důchodu na ostrově! Četl jsem krásnej článek o doktoru Středovi, kterej se  netají tím, že žije s několika asijskými ženami najednou a od počítače řídí své firmy po celém světě a užívá si života. To by se mi líbilo. Tím ale nechci říct, že bych se chtěl věnovat polygamii...

TZ: Ale že by ses chtěl věnovat počítačům (smích). Já vím, že moderování se nedá dělat donekonečna. Takže za patnáct let bych chtěl mít práci, co bude odpovídat mému věku, mým zkušenostem a bude náležitě zaplacená. Bavilo by mě třeba být tiskovej mluvčí nějaký společnosti, která ne úplně oplývá skandálama.

TN: Případně bych se klidně viděl jako spolumajitel nějaký mediální agentury nebo reklamky, kdyby tedy druhej spolumajitel byl Tomáš. Abychom mohli čerpat ze svých zkušeností a kontaktů a mít pod sebou lidi, kterým budeme říkat, jak by se to mohlo dělat líp. Práce v médiích prostě je dobrá a zajímavá a chtěl bych u ní zůstat.

Rádi čtete o lidech, kteří patří k nejlepším be své branži? Přečtěte si Rozhovor: Nejznámější český autor počítačových virů nebo Rozhovor: Michal Hamršmíd, mistr světa v MMA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jarda-sauerJarda Sauer se v médiích poměrně úspěšně pohybuje už skoro deset let. V důsledku toho je zlatým dolem pro výrobce čehokoliv, co obsahuje větší než malé množství kofeinu.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
 Rozhovor: Nejznámější český autor počítačových virů

Rozhovor: Nejznámější český autor počítačových virů

26. 10. 2010, autor: Jarda Sauer

Marek Střihavka alias Benny je známý autor počítačových virů. Lépe řečeno byl - už několik let se totiž věnuje tvorbě antivirových programů.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
01. 11. 2010, Uživatel: zevlik
Reagovat

Tomášové jsou super,fakt se mi líbíte(i když nejsem gay),na videa koukám pravidelně a vždy se dobře pobavím,at už vašima vtipama nebo blbostí některých dotázaných.Ty vo*e,Nekecej!


img
01. 11. 2010, Uživatel: lukk
Reagovat

Nekecej! je luxus, hlavně ty jejich scénky


img
08. 11. 2010, Uživatel: Bramborák
Reagovat

Chvalim Tomasove, jste inspirace


img
01. 04. 2019, Uživatel: mumbai escorts
Reagovat

https://www.diamumbaiescorts.com/ https://www.ladyfunclub.com/ https://www.realbeautymumbai.com/ https://www.diamumbaiescorts.com/call-girls-in-coimbatore.html/ https://www.diamumbaiescorts.com/escorts-in-rajkot.html/ https://www.diamumbaiescorts.com/goa-escorts.html/ https://www.realbeautymumbai.com/mira-road-escorts.html/ https://www.realbeautymumbai.com/andheri-escorts-services.html/ https://www.diamumbaiescorts.com/call-girls-in-andheri-mumbai.html/ https://www.desiretechsupport.com/roku-remote-not-working/ https://desiretechsupport.com/mcafee-com-activate/ https://www.desiresolutions.tech/escorts-web-development-company/ https://www.desiresolutions.tech/blog/how-to-download-mcafee-antivirus/ https://www.desiresolutions.tech/blog/free-php-projects/ https://www.desiretechsupport.com/activate-espn-on-roku/


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.