Robert Downey, Jr. - z feťáka Iron Manem

23. 06. 2010, autor: Matěj Kučera
Proslulý hollywoodský feťák se dokázal ze závisláckého bahna vyhrabat a nyní sklízí jeden úspěch za druhým. Životní dráha Roberta Downeyho, Jr. je poznamenaná problémy s drogami i se zákonem, zdobí ji však mnoho skvělých filmových rolí!
Robert Downey, Jr. - z feťáka Iron Manem

Jakožto syn nezávislého režiséra Roberta Downeyho, Sr. a herečky Elsie Ford měl malý Bobby (* 4. 4. 1965) k filmu odjakživa blízko a již ve svých pěti letech stanul před kamerou ve snímku Pound. Bohémské umělecké prostředí ovšem nemělo vliv pouze na vytříbení jeho hereckých kvalit, ale podporovalo v něm od útlého věku také náklonnost k omamným látkám - když bylo Robertovi osm, jeho otec mu údajně poprvé nabídl jointa.

Během studia klasického baletu v Londýně pak Downey, Jr. navázal s alkoholem a drogami velmi úzké spojenectví. Po třech měsících byl vyloučen a vrátil se do rodné Ameriky, kde nastoupil na školu v Santa Monice. Vydržel zde rok.

Po krušném období, kdy si vydělával prací v restauracích a prodáváním bot, mu vlivný tatínek dohodil agenta, díky čemuž Robert získal malou roli ve filmu Firstborn (1984). Při natáčení se seznámil se Sarah Jessicou Parkerovou a po dvoutýdenní známosti s ní začal bydlet. Značně komplikovaný vztah skončil po sedmi letech

robert-downey-jr-1V roce 1992 Downey, Jr. brilantně ztvárnil legendárního komika v životopisném snímku Chaplin (mj. nominace na Oscara) a oženil se se zpěvačkou a modelkou Deborah Falconer. Narodil se jim syn Falco, ovšem z Roberta se spořádaný otec rodiny nestal. Jeho závislost se prohlubovala a k tomu se přidružily problémy se zákonem. Po čtyřletém martyriu Deborah požádala o rozvod.

Z odvykacích klinik Robert pravidelně utíkal, přicházel o filmové role a nejednou skončil za mřížemi. Jeho život se prakticky zhroutil a zřejmě už nikdo nevěřil, že může nastat obrat k lepšímu. V roce 2003 nicméně potkal producentku Susan Levin, která se stala jeho spásou a posléze i manželkou. Robert (snad) definitivně začal sekat latinu, což se velmi příznivě odrazilo na jeho kariéře; z ušňupaného ztroskotance se vyloupla ta nejzářivější hollywoodská star.

robert-downey-jr-2K nejlepším Downeyho rolím z posledních let patří australský herec Kirk Lazarius, který kvůli dokonalému ztotožnění se se svou postavou podstoupí operaci, jež z něj udělá černocha od Mississippi (Tropická bouře), dále slavný detektiv Sherlock Holmes a samozřejmě multimilionář Tony Stark bojující v elegantním superbrnění jako Iron Man proti nejrůznějším světovým zlořádům.

Robert Downey, Jr. si teď intenzivně vynahrazuje léta, kdy byl prakticky neustále v rauši, a kromě filmu a rodiny se věnuje také hudební tvorbě. Pokud tedy chcete být úspěšní, můžete brát drogy, ale je důležité v pravou chvíli přestat. A taky byste měli umět trochu hrát a zpívat.

robert-downey-jr-3

Někteří zlobiví hoši se nepolepší - zvláště Rapové hvězdy na zákony zvysoka s....!

matej-kuceraMatěj Kučera je Vodnář, což hovoří samo za sebe. Má několik (v podstatě neškodných) úchylek, které zde ovšem nemíní zveřejňovat. Mezi jeho srdeční záležitosti patří mimo jiné bicí nástroje, zen buddhismus, Jägermeister a seriály Chalupáři a Městečko Twin Peaks.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Iron Man

Iron Man

06. 05. 2008, autor: admin

Železný muž začíná jako komiks pro inteligentní lidi a i když svému slibu nedostojí až do konce, energie Roberta Downeyho Jr. je výkonné palivo.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
25. 06. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

ať má za sebou cokoliv, je to machr a výbornej herec


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Po dlouhé cestě autovlakem a rozbitých rumunských cestách konečně vyrážíme na pořádně svižnou jíz...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.