Rise of Flight (PC)

15. 07. 2009, autor: Jarda Sauer
Popadněte knipl, navlékněte si koženou kuklu a ukažte všem ostatním pilotům, kdo je v tomto povedeném simulátoru z první světové války největší letecké eso na této straně fronty!
Rise of Flight (PC)

Zřejmě každý milovník prvoválečných leteckých simulátorů má někde v koutku svého srdce umístěny zážitky z her, jako byly Red Baron 1 a 2, Aces Over, Dawn Patrol a podobných. Titul Rise of Flight na platformě PC vítáme hlavně z toho důvodu, jelikož je to vůbec první zpracování dotyčného žánru po značně dlouhé době. Přirovnali bychom to snad k příchodu filmu Rytíři Nebes, který je také jedním z mála zpracování této tématiky po mnoha letech. Nikdo z redakce v žádném z dobových strojů nikdy neletěl, takže se nemůžeme odborně vyjadřovat ke kvalitě letového modelu, nicméně pohyby strojů ve hře jsou s těmi viděnými na filmových záznamech úžasně shodné. Připomínáme raději příznivcům nablýskaných moderních stíhaček, že ukočírovat podobného koně je sakra práce - vítr, pády, přetížení, nestabilita a další nepříjemosti, s nimiž musí piloti počítat, jsou tady skutečně dohnané do extrému, zase pocit při zvládnutí letadel je o to příjemnější. Zkrátka, řízení je skutečnou výzvou i pro zkušené piloty. Boje se zde po čelním střetu zvrhávají v dlouhé kroužení a opatrné taktizování - přece jen letadla této doby měla k dokonalým válečným strojům ještě daleko. Rise of Flight se drží realismu jako klíště: Pokud na první misi třeba jen poškodíte jediného nepřítele, bude to malý zázrak. Taktéž zasekávání kanónů budete zřejmě proklínat, a že si ho zde užijete, to nám věřte. A to už vůbec nemluvíme o náročných vzletech a přistáních na polních letištích... Abychom však jen nechválili. Rise of Flight se ani nesnaží být nějak příjemný na nováčky - letadlo si dělá zprvu, co chce, cizí piloti se chovají nadmíru inteligentně a dokáží díky obratnému manévrování rychle najít a využít výhodu. Grafika je poplatná moderní době - tzn. vypadá velmi hezky. Někdy jistě zapomenete na válku a jen tak se proletíte nad stromy, řekami, vesničkami a městy. A co je u grafiky nejdůležitější - daří se jí vzbudit dojem výšky a prostoru, jelikož se realisticky škáluje. A samozřejmě i letadla jsou perfektní. V území nikoho uvidíte, jak dopadající granáty vyhazují spršky hlíny atd. Modelování poškození si drží stejně vysoký standard jako zbytek hry. Na začátku si lze zalétat pouze s letadly Spad XIII a Fokker D.VII. Rise of Flight bohužel nemá dynamicky generovanou kampaň, nicméně to trochu srovnává přítomný editor, v němž se s trochou fantazie a snahy dá leccos vytvořit. Hře nechybí ani multiplayer. Mírným záporem titulu ale určitě je dlouhé čekání po startu a reloadu. A ještě jeden zádrhel - i když chcete hrát jen single offline kapmaň, je nutno se registrovat a zalogovat online. To je samozřejmě po čase otravné, nemluvě o situacích kdy vám nejde připojení... Hodnocení: 7/10

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Deep Flight Aviator

Deep Flight Aviator

19. 10. 2005, autor: admin

Volně se vznášet pod mořskou hladinou v téměř sedm metrů dlouhé osobní ponorce, to je sen nejednoho kluka. Tak proč si ho nesplnit?

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.