Reportáž: Poprvé na elektro hudbě. Masakr!

08. 08. 2013, autor: Daniel Javorský
Poslouchám melodickou hudbu. Cokoliv od Coldplay, přes Linkin Park až po Kasabian. Co jsem tedy dělal na B-Complex, Netsky a dalších? Pařiiil!
Reportáž: Poprvé na elektro hudbě. Masakr!

Areál v Benešově byl dvakrát otestován Sázava festem. Tentokrát však okenní tabule domů poblíž bývalých kasáren otestovala elektronická hudba zaměřená na basy. Musím se hned na začátek přiznat, že tuhle hudbu poslouchám vlastně jen když vám píšu články. Nikdy jsem se nepozastavoval, kdo jsou nějací Drumsound and Bassline Smith, nebo Feed Me a jim podobní. Preferuji živou hudbu a přestože to tak asi zůstane, byl jsem mile překvapen celkovou atmosférou, která na festivalu Let It Roll panovala.

DOPORUČUJEME: Odpad českého rapu

Na festival jsme v pátek dorazili kolem šesté. Všude se potloukala hromada příznivců bassové hudby a já mezi nimi jen stěží hledal někoho, kdo byl nad 30 let. Naopak velmi jednoduché bylo najít cizince, kterých do Benešova přijela hromada. Varšaváci, Vídeňáci i obyvatelé jiných evropských měst se přijeli podívat na akci, která byla fantasticky umístěná. Přibližně půlhodiny od Prahy a ještě k tomu 5 minut chůzí od nádraží, kde stavějí všechny rychlíky na České Budějovice.

Menší stage byly v malých garážích. Dvě střední garáže byly také plné této muziky a pak jedno velké hlavní pódium, které dělalo okolním obyvatelům asi nejvíce problémů. V těch menších garážích byla hudba asi nejrozmanitější. Nejvíce mě zaujala páteční Jazzstick, kde se hrál o dost melodičtější drum and bass, než později předvedl trýznitel mých orgánů, B-complex. Na Jazzsticku hrála i živá trumpeta, což byl výborný zážitek. Vlastně tato místnost byla povedená i druhý den, kdy Jazzstick uvolnil místo Chillout zóně. Relaxační, pohodová hudba, při které jsem se před několika lety učil na maturitu, se linula poklidně vyzdobenou a nepřeplněnou místností, kde byla možnost posedět na populárních pytlích s polystyrenem a prostě relaxovat. Fantasticky jsme se tam s mým nejlepším kamarádem zkoncentrovali na hlavní vrchol festivalu.

DOPORUČUJEME: Nejhorší české coververze písní

Belgickému mladíkovi, který se nechává nazývat Netsky, je 24 let a už teď diktuje elektronické scéně. Proč to nepřiznat, jeho příjemné a tvůrčí melodie jsem neznal. O to víc se teď divím, že i s několikadenním odstupem si je broukám stále dokola. Netsky totiž hlavní stage rozproudil jako málokdo, přestože podle některých zvěstí vůbec na LIR neměl dorazit a měl se zahrát pouze jeho set. Buď má ale dobrého dvojníka, nebo na hlavní stage přímo pod velkoplošnými obrazovkami s podmanivou vizualizací připomínající hlavu transformera diktoval několika tisícům lidí, jak se mají správně ukočírovat basy. Dotáhnutí Netskyho na festival se pořadatelům povedlo a já, jako d'n'b amatér jsem jej ocenil asi nejvíce.

Povedl se však celý festival. Žádný dobytčí bordel, žádná banda zfetovaných anarchistických hejsků. Maximálně zkouření a zéčkovaní lidé, kteří si hleděli svého. Jeden pobodaný člověk, 35 lidí chycených městskou policií, kteří řídili v napitém stavu. To na festival, kam doputovalo 15 tisíc lidí, není zase nic strašného. Mé informace od policejních složek byly takové, že očekávaly mnohem větší problémy. Vlastně ani hluk, na který si teď stěžuje prudérnější část Benešova a okolí, nemohl být přítěží. Jen co jsme po akci vylezli ven, slyšel jsme jen jemné dunění, které každý rozumný člověk přes jeden víkend buď přejde a nevšímá si ho, nebo prostě zavře okna. V Benešově se však pořádá petice na odvolání radních kvůli schválení festivalu. Docela by mě zajímalo, jestli chtějí lidé z Benešova vyhazovat lidi z radnice i třeba kvůli takové bouřce.

DOPORUČUJEME: No sláva, Eva a Vašek končí!

Jak jsem již zmínil, na festivalu byl pořádek. Mohl za to především systém zálohovatelných kelímků, který z LIR udělal pohodovou akci bez bordelu ve jménu ekologie a ušetření nemalého penězu pro pořadatele. Akci jsem si užil a mám takový pocit, že se elektronické hudbě nebudu vyhýbat, jako doposud. I když, říkám... Linkin Park jsou prostě Linkin Park (a upřímně, tido elektroniky také už nějaký ten pátek fušují - progres nezastavíš).

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

08. 11. 2010, autor: Jarda Sauer

Hlavní nádraží alias Hlavák se v minulých letech stalo synonymem špíny a hnusu. Vyslali jsme mezi bezdomovce a narkomany našeho redaktora!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Snový projekt se stává realitou v rukou proslulého japonského driftera.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.