Reportáž: Kam vyrazit na oslavu sv. Patrika?

16. 03. 2011, autor: Jarda Sauer
17. března je den svatého Patrika. Pro Iry oslava příchodu křesťanství do jejich země, pro nás ostatní výborná záminka, proč se zlít Guinnessem. Náš reportér to vzal zodpovědně!
Reportáž: Kam vyrazit na oslavu sv. Patrika?

Den sv. Patrika je sice dovezený svátek, ale určitě o mnoho lepší než kupříkladu Valentýn. Rozhodně doporučujeme, abyste 17. března nějaký irský pub navštívili a sblížili se s Iry tím, že se společně opijete Guinnessem, což je jejich nejznámější pivo. V Praze je vhodných podniků hned několik; náš reportér tedy pro vás nastavil svou kůži, játra i peněženku a snažil se jich co nejvíc projít, aby vám mohl doporučit, kam se na sv. Patrika vypravit... No řekněte, dělá nějaký jiný web pro svoje čtenáře podobný servis? Nedělá! A teď už předejme slovo reportérovi:

Den sv. Patrika - MerlinMerlin – skvělý keltský přízrak. Interiér hospody v Bělehradské je super, obsluhující výborní, stejně jako Guinness 0,4 l za 59 Kč. Dříve býval Merlin na Patrika vždy beznadějně obsazený, a není se čemu divit – jde o jeden z nejlepších mnou navštívených podniků. Doporučuji jen dát pozor při odchodu na toaletu; čekají na vás lítací dveře a za nimi malý schod, což může v pozdější fázi večera způsobit problém..

Den sv. Patrika - Rocky O'Reilly'sRocky O´Reillys – nafouknutá bublina. Sídlí ve Štěpánské a chlubí se, že je největším irským pubem v Praze. To možná ano a zadní část vypadá jakž takž hezky, ale člověk se tu spíš cítí jako ve velkonálevně. A sedět vpředu u baru je podobné, jako vysedávat ve výloze řeznictví. K tomu přechlazená pinta za 100 Kč. Měli by dvacku slevit a bít se o zákazníka trochu s pokorou, jako Rocky!

"Málem jsem se propadl do meditační nálady, ale bylo třeba jít dál..."Den sv. Patrika - U Malého GlenaU Malého Glena – pohodové posezení. Bude první ze tří mých malostranských povídek a zastávek. Už léta zaběhnutý bar a club v Karmelitské ulici. V klidu jsem si sám při svíčce popil svou 0,4 l Guinnesse za 80 Kč. Bar je hezký a klidný, prostředí na mě působilo příjemně a nebyl jsem daleko od propadnutí se do meditační nálady. Jenže bylo potřeba se zvednout a pokračovat v pouti!

Den sv. Patrika - J. J. Murphy'sJ. J. Murphy´s – setkání s Irskem. Sídlí v ulici Tržiště. První z navštívených hospod, kde obsluhoval pravý anglicky mluvící chlapík. Nevím, zda byl fakt Ir, ale vypadal tak. On i slovenská číšnice byli hodně fajn, a ač jsem je vůbec neznal, klidně bych s nimi prokecal večer při poněkud dražší 0,4 l za 90 Kč. Z negativ mě napadá, že záchod byl po schodech nahoru, což nepovažuji za opilcovu výhru..

Den sv. Patrika - Jo's BarJo´s Bar a garáž – nejpříjemnější překvapení dne. Leží v podloubí, hned na rohu Malostranského náměstí. A ačkoli spíš než irsky působí americky, točený Guinness zde měli za padesát! Chlapík za barem skvělý. Dostal jsem i školení, jak se pivo správně točí. Interiér vyzdobil syn nějakého slavného českého malíře, kterého sice neznám, ale i tak tahle povedená provozovna stojí za návštěvu.

Hodnocení dalších pěti podniků najdete na další stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejdokonalejší opilecké polohy

Nejdokonalejší opilecké polohy

20. 06. 2010, autor: Matěj Kučera

Alkohol je zrádný a po pořádném nametení jsou klasicky nejhorší rána. Pojďte se tedy podívat, jak vypadají opilí jedinci krátce před tím, než jejich unavená očíčka spatří denní světlo.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
16. 03. 2011, Uživatel: Miro
Reagovat

Škoda, že mám Prahu trošku z ruky.. Ale i přes to plánuju zítra oblíct zelený triko a jít se večer upravit do Restaurace U Kubínů, familiárně nazývaný U Vlků. Sv. Patrik přecejenom není jen o irským pivu ale taky o irský whiskey a tý tam mají dostatek :) Takže jestli si reportér troufá, může zítra dorazit :D


img
16. 03. 2011, Uživatel: autor
Reagovat

ahoj miro.klidně bych si i troufl, ale nenapsal jsi kde že to vlastně bydlíš? :-)... ahoj


img
16. 03. 2011, Uživatel: Miro
Reagovat

Přibyslav - http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq=p%C5%99ibyslav%2C%20okres%20havl%C3%AD%C4%8Dk%C5%AFv%20brod@sss=1@ssp=118168684_124759756_152411244_152284876@x=136105680@y=134105522@z=11 pokud si opravdu troufáš a máš zájem, napiš mi na mail miroslav-novak@hotmail.cz svoje číslo a domluvíme se ;)


img
19. 03. 2011, Uživatel: autor
Reagovat

ahoj.Omlouvám se , ale přečetl jsem si kometář, až když už bylo po všem. Nicméně jestli je u vás nějaká jiná zajímavá akce během roku,určitě dej vědět!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Jeden by si myslel, že aféra dieselgate, kterou odstartoval koncern Volkswagen, je už u konce. Os...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.