Reportáž: Jeden den ženou

18. 01. 2011, autor: Jarda Sauer
Šéfredaktor prochlapa.cz se po jeden dlouhý den musel chovat jako žena. A málem se z toho zbláznil.
Reportáž: Jeden den ženou

Nemáme nic proti ženám, ba naopak. Ale jsme rádi, že mezi ně nepatříme. Přesto by bylo zajímavé zkusit chovat se jeden den úplně nemužsky. Přesně tuhle myšlenku jsem vznesl na redakční poradě. O tom, kdo z nás se na den ženou stane, měl rozhodnout los. A náhoda ukázala svou zlomyslnost - strašlivý úkol změnit se v ženu padl na mne...

Pondělní ráno. Vypínám budík, ještě poslepu jdu na záchod. Jsi žena, čůráš vsedě, vyšle mi mozek povel. Nu co, to není zas taková oběť. Vykonám, co je třeba a mířím do koupelny. Vždycky mi bylo záhadou, co tam ženy dělají půl hodiny a déle, zkouším tedy všechno možné. Dopřávám si dlouhou horkou sprchu. Pak přichází na řadu chemie: Umýt si vlasy, fajn. Na co jsou ale ta kvanta dalších lahviček?

Víceméně naslepo vybírám kondicionér, energizující sprchový gel a tělové mléko. Dává se kondicionér před šampónem nebo potom? Váhám. Zkusím verzi "potom." Následuje sprchový gel. Prý mi dodá spoustu energie; nevím - snad kdybych ho vypil. Ale aspoň docela hezky voní. Z tělového mléka jsem ve větších rozpacích. Vmasírovávám si ho všude možně. Má se nějak smýt nebo ne? Snad ne... Poprvé v dospělém životě se rozhoduji použít fén a připadám si přitom krajně nepatřičně.

"ve výlohách si prohlížím svůj obraz a přemítám, zda mi tyhle džíny nedělají velký zadek"

Snídaně. Pátrám, co z obsahu lednice by mohlo být tím pokrmem, po kterém by sáhla libovolná žena. Jogurt? Možná. Beru si jahodový a sypu do něj trochu müsli. Není to zlé, i když houska se salámem je houska se salámem. Pak přichází nejbolestnější ranní fáze: Oblékání. To, co většinou řeším intuitivně, se coby žena pokouším sám před sebou obhájit. Můžu mít tuhle mikinu k těmhle džínám? Možná, ale rozhodně to chce jiné tričko. Nebo košili? U šatní skříně, z níž v jiné dny prostě něco naslepo vytáhnu, strávím pár mučivých minut, když si představuji, co na moje oblečení řeknou kolegové. Nakonec všechno ladím tak nějak do modra, modrou se nic nezkazí!

Ženské ráno si vybralo svou daň: Úkony, které jindy zvládám za pár minut, se protáhly skoro na hodinu. Do práce tím pádem jedu o tři autobusy později než v jiné dny - a začíná mi být jasné, proč taková spousta holek chodí všude pozdě. Volný čas v autobuse strávím tím, že ze své brašny na notebook vyrábím ukázkovou ženskou kabelku: Všechen její obsah přemisťuju do hlavní velké přihrádky a důkladně ho promíchávám s obsahem svých kapes. Notebook, knížka, blok, vizitky, staré i nové propisky, peněženka, různé poznámky, jízdenky, dva mobily, klíče, flashky, prášky proti alergii, kapesník, nabíječka, USB kabel, žvýkačky... To vše vytvoří ladnou směs, v níž je nemožné cokoliv najít za méně než tři minuty.

TIP: Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!

Už vím, že do práce stejně nedorazím včas, tak se nikam neženu. Naopak, ve výlohách si prohlížím svůj obraz a přemítám, zda mi tyhle džíny nedělají velký zadek. Neměl jsem to dělat, záhy propadám depresi. V práci jsem tak několik prvních hodin zcela nepoužitelný - zvládnu si jen vyřešit maily a pak si na youtube pouštím videa s roztomilými nebo vtipnými kočkami. Pomáhá to, a když mě před polednem kolegové zvou na oběd, jdu.

reportaz-jeden-den-zenou-02Jsem žena! Hlídám si váhu! Nemůžu si dát půllitr plzně a steak z krkovičky! S těžkým srdcem si z jídelního lístu vyberu zeleninový salát s kuřecími kousky a láhev neperlivé vody. Je toho málo, moc mi to nechutná a platím víc než moji přežravší se kolegové. Ale mám aspoň dobrý pocit, že jsem udělal něco pro svoje zdraví... Dobrý pocit mi vydrží přesně hodinu a půl, pak mě přepadne vlčí hlad. Chvíli se pokouším vzdorovat, ale nemá to smysl. Seběhnu si do firemní kantýny pro něco menšího; vracím se s čokoládou a mléčnou rýží. Informace o kaloriích si radši nečtu, musel bych plakat - ale hlad je utišen. Jsem plný sil a v rámci svého přerodu v ženu se pokouším s kolegy detailně probírat svůj i jejich sexuální život, ovšem zdá se, že je to nezajímá.

Ženy se pořád chlubí, jak zvládnou víc věcí najednou. Jdu tedy na věc! Mám rozepsaný článek, hodnotící zprávu pro vedení, do toho pročítám konkurenční weby a ještě vedu mailovou konverzaci s nechápavým externistou. Množství otevřených oken mě straší, skoro mám chuť na další čokoládu - ale zatnu zuby, vydržím a všechno dokončím. Ovšem předem říkám, že za kvalitu neručím.

reportaz-jeden-den-zenou-03Večer si na cestu do autobusu koupím Cosmopolitan. Upřímně se snažím si v něm číst, ale to už bych víc zábavných informací vyčetl z kyblíku opičího trusu. A tak si aspoň prohlížím fotky a v duchu nadávám na to, jak jsou dnes všechny modelky nesmyslně hubené. Konečně jsem doma! Cítím se, jako by mě celý den všichni jen ponižovali a zasypávali nesmyslně těžkými úkoly. Když se ženou řešíme, na co se budeme večer koukat, navrhuji druhý díl Deníku Bridget Jonesové - ještě jsem ho neviděl, a kdy jindy bych si měl něco takového pustit, než v ženský den?

Už po pár minutách filmu mě začne bolet hlava. Není to kvalitou děje, jak by se mohlo zdát - jen si uvědomím, že jako každá správná žena jsem celý den nic nepil. Respektive měl jsem třetinku vody k obědu a jedno kafíčko během odpoledne. V jakýkoliv jiný den přitom do sebe naliju aspoň tři litry vody... Snažím se ještě rychle něco vypít, ale tělo už neošidím. Bolest hlavy je nekonečná, otráveně si jdu lehnout. Ne, dneska opravdu nic nebude... Usínám a jsem rád, že to mám za sebou. Příště by to chtělo něco podnětnějšího, třeba Jeden den milionářem!

Ženy jsou zkrátka tajemná stvoření. Co na ně funguje, můžete zjistit v článku Pokus: Vzrušuje holky násilí?

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
20. 01. 2011, Uživatel: Jitka
Reagovat

Booooomba......ten ranní spěch mám teda natrénovanej líp.....asi to bude tím,že jsem ženská už 34 let....:-)))) ale jinak si to vystihl naprosto přesně!!! obsah mé kabelky je totožný-nepřehlédnutelnej chaos-už jsem si koupila větší-to abych se v tom chaosu líp vyznala...:-)))) Skleněný výlohy by se měly zakázat,je to fakt hroznej pohled...Saláty vyškrtnout z jídelníčku....a kafe si píchat přímo do žíly-ať v práci neztrácíme čas....Jíťa


img
21. 01. 2011, Uživatel: Kris
Reagovat

Naprosto souhlasim s Jíťou..:-)))


img
21. 01. 2011, Uživatel: Jarda Sauer
Reagovat

Díky, každý spokojený čtenář potěší:-)


img
16. 02. 2011, Uživatel: Honza
Reagovat

Je to fakt dobrý a řekl bych že to docela sedí.


img
22. 02. 2011, Uživatel: Kamča
Reagovat

Chtělo by to fotky, jak redaktor vypadal. =D


img
23. 02. 2011, Uživatel: Luděk
Reagovat

Kamčo, podle toho , co sem se dočetl si myslím, že redaktor se rozhodně nepřevlíkal za ženskou....V článku je míněno spíše vcítit se do ženy a ne dělat transvestitu :D , ale jako druhej level by to zkusit mohli


img
01. 04. 2011, Uživatel: Janice
Reagovat

Hele Jardo, já jsem Ti normálně asi chlap :) tohlecto vůbec neřeším, dneska guláš s pěti, zapít kozlem. Jediný, co na mě sedí je ten bordel v kabelce :D


img
02. 07. 2011, Uživatel: elen
Reagovat

článek se mi nelíbí. Je to trošku škatulkované a když už by to mělo být přehnané je v tom málo fantazie..prostě nuda, ale jak se říká snaha se cení


img
15. 08. 2011, Uživatel: Michal
Reagovat

Jestli jste nepochopila, tak tento web je pro chlapy, ne pro ženy, takže vás to absolutně nemusí bavit. Mne to pobavilo a ujistil jsem se, že to tak je, protože spousta kamarádek to má úplně stejně! ;)


img
05. 08. 2011, Uživatel: hu
Reagovat

Dneska jsem se prokliky dostala na web určený ženám a bylo tam spousta věcí co bych měla neměla a článek jak být sebevědomá a užívat si přestože jsem tlustá. Okamžitě jsem se cítila tlustá, odporná a opuštěná, a měla jsem chuť sníst alespoň tabulku čokoládu aby se mi udělalo trochu lépe. Naštěstí mě napadla úžasná myšlenka zjistit co je vlastně na webech pro muže. To mě z deprese dokonale vyvedlo a chci tímto poděkovat všem mužům, že je Vám vážně srdečně jedno těch sto nesmyslných věcí o které se my, ženy strachujeme každý den. Díky za zdravý rozum :-)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Minulá generace BMW řady 3 byla tou nejméně povedenou. Podařilo se BMW vrátit trojku k původním k...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.