Reportáž: Blesková seznamka

23. 03. 2011, autor: Matěj Kučera
Pro dnešek jsou ideální míry 10, 50 a 5. Co tato čísla znamenají? Ti, kdo vyzkoušeli bleskovou seznamku, si to jistě domyslí - příležitost setkat se s 10 ženami v necelé hodině, přičemž vás žádná nebude nudit déle než 5 minut.
Reportáž: Blesková seznamka

Tento způsob seznamování známe z řady amerických filmů. Romantická restaurace, kde drobné přítmí dokresluje hudba na vlnách lásky. Muž a žena sedí u stolečku proti sobě a vesele se baví. Čas jim běží. Po uplynutí stanovené doby muž galantně děkuje, zvedá se a odchází k druhému stolu, k jiné ženě.

Bleskovou seznamku, v cizině známou jako speeddating, pořádají pravidelně v Praze, Hradci Králové a Liberci Lukáš Dufek a Petr Mertelík. V oblasti seznamování působí už půl roku, když se nápadem rychlého seznámení nechali inspirovat v zahraničí. Oba si zažili speeddating na vlastní kůži a myšlenka se jim natolik zalíbila, že si řekli „Proč do toho nejít, je přeci spousta lidí, kteří jsou sami“. Agentur na rychloseznamování je v ČR několik, zástupce této nás nicméně přímo oslovil, a tak jsme vyslali našeho redaktora Pavla Brožka, aby si vyzkoušel na vlastní kůži, jaký zážitek speeddating skýtá. Předejme tedy Pavlovi slovo:

Seznamovací akce se koná v restauračním zařízení uprostřed Karlína. Restaurace zvenku nebudí zrovna dobrý první dojem. Odstín venkovních zdí připomíná barvu churavějícího prodejce laciné čínské zeleniny a povrch omítky někdo zřejmě záměrně obrousil šmirglem a z jedné strany potřel holubím trusem. Přesto se nenechávám odradit a vstupuji. Interiér restauračního zařízení vypadá mnohem lépe, jen k italskému stylu se příliš nehodí lustr obalený vánočním řetězem. Nicméně pořád je jen půlka března, takže s odstrojováním není kam spěchat. Kuchař pozoruje z kuchyně mezerou mezi dveřmi bystrým okem podezřelý ruch. Pocit intimity a romantiky by nemohl být větší.

"Každý účastník bleskové seznamky dostane přezdívku."

Organizátoři ovšem rozbitý první dojem hojně napravují. Jsou jimi dva sympatičtí mladí muži, kteří mě vítají s napřaženou rukou. Bez zbytečných prodlev ihned vysvětlují základní pravidla. Jsem ve věkem omezené kategorii 25 - 35 let. V bleskové seznamce se vystupuje anonymně, každý účastník dostane přezdívku, kterou si může vybrat z nabízených voleb. Já jsem výjimka. Nezaslal jsem formulář, takže je vybráno za mě. Na rovinu musím přiznat, Škubánek není zrovna přezdívka, ze které testosteron teče proudem. Jako finančně zajištěný makléř též nevypadám, i když jsem si vzal ty nejzachovalejší kusy oblečení, které vlastním - případně, které vlastní můj spolubydlící. Jediné, co mi zbývá, je šarm studenta a nejmladšího účastníka, který však - jak později zjišťuji - nechává ženy v místnosti znepokojivě chladné (připouštím, že jsem zpočátku očekával zuřivý boj třicetiletých dam o pozornost nezkaženého studentíka). Usedám ke stolku, a jako Škubánek vyhlížím svou Káťu.

Večer se pomalu rozbíhá a místnost se plní účastníky. Jsou tu ženy v průměru okolo třiceti let a muži někde mezi dvaceti osmi až třiceti pěti. Od každého tu najdeme kousek. Sympatické i odměřené slečny, gentlemany i mladíka, který vypadá, že se právě vrátil z 60. let. Zábava to bude jistě vydařená.

Show začíná se zvukem zvonečku. Máme pět minut, abychom si o sobě řekli, co nás zajímá. Zezačátku vám čas utíká nepříjemně rychle, ale postupem doby přijdete na kombinaci těch správných vět, které vás vylíčí v ideálním světle. Minuty se naopak zdají velmi dlouhé ve chvíli, kdy protějšek nesplňuje vaše míry, tedy požadavky.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

Reportáž: Noc na pražském Hlaváku

08. 11. 2010, autor: Jarda Sauer

Hlavní nádraží alias Hlavák se v minulých letech stalo synonymem špíny a hnusu. Vyslali jsme mezi bezdomovce a narkomany našeho redaktora!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
23. 03. 2011, Uživatel: calledoon
Reagovat

podobnou seznamku bych uvítal,kdyby se posunula věková hranice,starší jedinec tedy nad 35 let je v tomto případě bez šance...


img
24. 03. 2011, Uživatel: Noha
Reagovat

Existuje ještě skupina 30-43, takže neházejte flintu do žita:)


img
25. 03. 2011, Uživatel: Lukáš
Reagovat

Dobrý den, teď máme akci za 390 Kč, pokud však patříte do věkové skupiny 43 - 57 tak za pouhých 190 Kč. Věková hranice je i pro starší 35 let, většinou se každý měsíc pořádá několik večerů s různými věkovými kategoriemi.


img
24. 03. 2011, Uživatel: Egon
Reagovat

Zajímalo by mne, kolik taková seznamovací akce stojí... Jinak Škubánku, můžeme se sejít dnes večer v Čiči baru kolem 8. ;)


img
25. 03. 2011, Uživatel: Lukáš
Reagovat

Dobrý den, teď máme akci za 390 Kč, pokud však patříte do věkové skupiny 43 - 57 tak za pouhých 190 Kč. Věková hranice je i pro starší 35 let, většinou se každý měsíc pořádá několik večerů s různými věkovými kategoriemi.


img
18. 07. 2011, Uživatel: BJ
Reagovat

Velice poutavá reportáž, kde shrnul perfektně klady i zápory... opravdu tohle se dá číst namísto těch neobratných článků v novinách, se kterýma se v poslední době setkávám opravdu víc často, než by bylo vhod. Mile rád si přečtu tvůj další článek ;-)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Hyundai i30 N Project C je lehčí a nižší verzí modelu i30 N. Premiéra proběhne v září na IAA 2019...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.