Recenze: World Of Goo

09. 04. 2010, autor: Matěj Kučera
Na ProChlapa.cz jsme recenzovali už kupu stříleček, sportovních her a strategií, zástupce logických her tu ale máme vůbec poprvé. World of Goo je však hrou výjimečnou a minout ji by byla velká chyba.
Recenze: World Of Goo

Abych řekl pravdu, nejsem bůhvíjakým fandou logických her. Mám raději pořádnou hratelnost, grafické orgie a srdcervoucí příběh a dá se předpokládat, že podobně na tom bude většina pařanské obce. Nicméně dnešní recenzovaná hříčka World of Goo, distribuovaná přes komunitní e-shop Steam za 19,99€ (zhruba 500 Kč), mě velmi mile překvapila.

Na začátek něco o tvůrcích. Kyle Gabler a Ron Carmel dříve pracovali pro Electronic Arts a přišli s projektem World of Goo, čili graficky jednoduchou a nenáročnou gamesou založenou na stavbě mostíků s propracovanou fyzikou. V EA však pro ně neměli pochopení, a tak si kluci založili vlastní studio 2D Boys, které v roce 2008 World of Goo vydalo. Od té doby Kyle s Ronem kasírují vcelku slušné prachy, jelikož jejich hra je, přesně jak předpokládali, velice úspěšná.

O čem tedy WoG je? Prostřednictvím šikovných kuliček musíte dostat předmět z bodu A do bodu B. Ony kuličky jsou schopny se roztáhnout a spojit se s dalšími kuličkami, ve výsledku tedy pomocí těchto machinací stavíte mostíky umístěné do předem daného prostředí. Důležité je, že na vaši stavbu má velmi silný vliv gravitace a tíha přenášené věci (nebo spíše dalších barevně odlišných kuliček, které nejsou schopny se na stavbě podílet). WoG také vypráví jakýsi příběh, sledovat jej však není pro celkovou hratelnost příliš podstatné. Hra nám nicméně chce sdělit cosi o chemickém ničení světa. Je laděna do temných barev, což působí trošku depresivně, najde se zde ale i odlehčení v podobě všetečného kňučení kuliček.

Celková atmosféra na mě velmi zapůsobila díky kvalitním zvukům, a zejména soundtracku. Ten je krásně nevtíravý a vše znamenitě podkresluje.

Co se grafického zpracování týče, není WoG co vyčíst. Prostředí je nádherné a kvůli přehlednosti a menší náročnosti hry je ve 2D. To neshledávám ani trošku jako handicap, jelikož veškeré animace, pohyby a pozadí jsou velmi zručně a jednoduše ztvárněny, což jen přispívá k velké chytlavosti.

V hratelnosti jsem nenašel nejmenší zádrhel, úrovně jsou umně gradovány tak, abyste ani na začátku neměli potíže základy ovládání pochopit. Čím vyšší úroveň, tím jsou samozřejmě úkoly těžší, a postupem času už si budete  skutečně lámat hlavu.

Zkrátka a jednoduše, World of Goo je další méně hardwarově i finančně náročnou hrou, která má potenciál zabavit. Je jedno, zda jste strhaní po práci či si ji zvolíte jako víkendový relax u poslouchání rádia Blaník. World of Goo je jednou z logických her, která má možnost prodrat se přes všechny ty střílečky, strategie či závodní gamesy na výsluní herního trhu. Vřele doporučuji.

Demoverze ke stažení na stránce http://worldofgoo.com/dl2.php?lk=demo

Celkové hodnocení: 84%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Recenze: Empire of Sports

Recenze: Empire of Sports

26. 03. 2010, autor: Matěj Kučera

Skvělá a návyková gamesa, která je ještě ke všemu ZDARMA! Sportovní multiplayer se na herním poli příliš nevidí. Možná i proto je Empire of Sports jedinečně chytlavým MMORPG počinem!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
09. 04. 2010, Uživatel: jenda
Reagovat

tohle si seženu, všichni to chválí


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.