Recenze: Tiger Woods PGA Tour 11

11. 08. 2010, autor: Matěj Kučera
Jména slavných a úspěšných osobností se stala zárukou úspěchu řady herních titulů a na tuto strategii sází i EA. Tiger Woods v názvu golfové hry však v současnosti vzbuzuje spíše posměch.
Recenze: Tiger Woods PGA Tour 11

Série jako Colin McRae Rally či Tony Hawk jsou svým způsobem v herním světě specifické. Jména jim propůjčili veteráni svých oborů, což jednak podporuje prodej a zároveň by vás to mělo přesvědčit, že daný hrdina je skutečně profík a porazit jej není žádná hračka. Do tohoto druhu her patří i Tiger Woods PGA Tour. Člověk ovšem nemusí být odborníkem na golf, aby věděl, že Woodsova kariéra sviští strmým pádem dolů a jako na potvoru zrovna víkend před touto recenzí skončil černošský golfista v americkém Ohiu předposlední.

 

Hra se tedy chtěla svést na v době rozhodnutí o vydání nového dílu neutuchajícím zájmu veřejnosti o celebritu extra formátu. Nový díl s Woodsem je již čtrnáctým počinem (když se nepočítá samostatná verze pro iPhone) a za ta léta si série vybudovala neochvějný monopol na simulaci golfu. Tak se na to mrkněme.

Do rukou se mi dostala verze pro X360. Musím se přiznat, že jsem se virtuálním golfem zabýval naposledy na stařičké 486, takže nečekejte žádné srovnání. Golf jako sport jde sice tak trochu mimo mě, prošel jsem ale golfovým kurzem, takže aspoň vím, jak se hůl drží a jak se co zhruba jmenuje.

PGA Tour 11 vás přivítá intrem, které krom Woodse představuje i další golfové hvězdy, jež se zde objeví. Hra tedy není na "Tygra" vůbec vázaná, což je vzhledem k výše zmíněné současné situaci docela vhodné. Počáteční editor, kde si vytvoříte golfistu podle svého gusta, shledávám jako velmi povedený.

Tutoriál je pro neznalce série samozřejmostí. Objasní základní pokyny a dodá vám rozhled. Zjistíte, jak patovat, jak vybírat hole či jak správně trefit míček, aby jeho cílovou destinací nebyl vysoký strom před vámi. Herní principy nejsou příliš těžké. Směr střelby se udává směrovými tlačítky, přičemž levou páčkou zadáváte tvar švihu a tahem této páčky kontrolujete i rychlost a drift. Druhou páčkou pak vyjadřujete bod, ve kterém má být váš míček trefen. Dobrá je i funkce, která vám při patování ukáže dráhu míčku; bez této vychytávky bych v závěrečných fázích hry na kterékoli jamce dopadal podobně jako současný Woods. Ovládání je zkrátka bez problémů, jde vidět, že se EA Sports golfu věnuje od roku 1986 (spolupráce s Woodsem byla navázána až v roce 1998).

Grafice není co vytknout, snad jen omezený rozhled při pohledu na přibližnou destinaci dopadu míčku. Rád bych si prohlédnul i vzdálenost, nicméně kamera je omezena jen na slabý úhel,

Určitě bych měl zdůraznit, že PGA Tour 11 je určeno zejména zarytým milovníkům golfových hřišť. Tutoriálem a celkovou stavbou menu sice hra vychází vstříc i nováčkům, nicméně pokud golfu nijak zvlášť neholdujete, tento počin vás těžko uchvátí.

Celkové hodnocení je nicméně zcela objektivní, bez ohledu na zájem či nezájem o golf. Tiger Woods PGA Tour 11 se totiž hraje velmi dobře a po grafické stránce je solidní, jedná se tedy rozhodně o kvalitní titul. Opravdu doporučit jej však mohu pouze golfovým fandům.

Hudba: 70%

Ovladatelnost: 90%

Hratelnost: 85%

Grafika: 85%

Fyzika: 90%

Atmosféra: 80%

Výdrž: 75%

Celkové hodnocení: 82%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Recenze: Just Cause 2

Recenze: Just Cause 2

23. 04. 2010, autor: Matěj Kučera

Pokud hledáte hru, jejíž hlavní náplní je vytváření chaosu, právě jste ji našli. Just Cause 2 dokáže překvapit, ale především ohromně zabavit. Agent Rico Rodriguez totiž není žádné ořezávátko!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.