Recenze: Mass Effect 2

17. 02. 2010, autor: Jarda Sauer
Shepard je zpět a druhý díl obrovského příběhu, jehož neoddělitelnou součástí je zařízení jménem Mass Effect, je tu s ním. Máme před sebou jednou z nejlepších her letošního roku!
Recenze: Mass Effect 2

Pro pochopení Mass Effect 2 je třeba si říci něco o díle prvním. Lidstvo totiž ve 22. století nalezne na Marsu zařízení, které dokáže přesouvat věci vesmírem. Tímto se lidem dostane možnosti objevovat zapadlé kouty vesmíru a zjistit, že nejsou sami. Už několik tisíc let totiž existuje velké vesmírné společenství tvorů různých ras, do kterého se chtějí lidé také dostat a  rozhodovat o mezihvězdné politice.

Na pořádek v galaxiích dohlížejí i zvláštní agenti s neomezenou působnosti, kteří se nazývají spektry. A lidé dostali možnost jednoho vyvoleného do pozice spektry dosadit. Stal se jím John Shepard - čili vy. V Shepardově kůži jste se stali hrdinou, když jste na konci prvního dílu Mass Effect odrazili vojska vesmírných padouchů od hlavního města galaktické politiky, Citadely. Hlavně díky vám se opomíjení a opovrhovaní lidé stali středem pozornosti a z vás se stala vesmírná legenda.

Ve vesmíru se však najdou i jiní lotři, kteří budou chtít znepříjemnit život vesmírnému společenství. A kdo jiný by je měl zlikvidovat, než obávaný Shepard?

Začátek Mass Effect 2 vás ale asi zarazí. Naši oblíbenou ultramoderní loď Normandy společně s půlkou posádky rozštípe prozatím neznámá válečná loď, a komandér Shepard na ní hrdinsky zemře. Je to ale jen chytrý trik scénáristů - záhy se ukáže, že Sheparda se po volném několikahodinovém letu vesmírem, i přes omrzliny a nedostatek kyslíku, opět podaří uvést do životaschopné podoby, přičemž si budete moci podle libosti pozměnit jeho obličej i vlastnosti.

Když se v kůži Sheparda po dvouletém léčení probudíte, zjistíte, že vás celou dobu léčil člověk, kterého nemáte zrovna extrémně rádi. A zapojíte se do služeb společnosti, o jejíchž aktivitách máte přinejmenším pochybnosti. Tím začíná příběh, který ve světě sci-fi her nemá konkurenci.

Příběh je vyprávěn vašimi činy a videosekvencemi, jejichž průběh můžete sami ovlivnit. Ano, jako v nespočtu dalších her přichází možnost vést rozhovor a vybírat podle svého odpovědi nebo otázky, čímž se razantní mírou můžou ovlivňovat další události ve hře. Proto je velmi nutné u rozhovorů dávat pozor a skutečně se hře věnovat. Kdo hry se složitějším a komplikovaným příběhem nemá rád, ať si Mass Effect raději nepořizuje.

Grafika je víceméně stejně perfektní, jako v předchozím díle. Našlo by se pár změn, ale architektura ME1 byla na dobré úrovni, proto nebyla nutnost něco měnit. Moc se mi také líbilo vyladění používání biotiky, které je cennou a používanou součástí hry. Díky "kouzlům" vašeho "biotického rukávu" se dá většina bitev urychlit, což opět dopomůže ke spádovosti.

Je však naprosto zbytečné tu něco okecávat, protože Mass Effect 2 se musí zažít. Veškeré popisování možná může být užitečné, obrázek o hře si ale musíte udělat sami. Já vám Mass Effect 2 doporučuji všemi deseti, jelikož mě jeho svět uchvátil. Rozsahem vás pobaví jako celá sezóna Battlestar Gallactica, a přitom vám nabídne neuvěřitelné množství zábavného a překvapivého příběhu. Už od začátku celé série se ví, že Mass Effect bude nadpozemským příběhem obdařená trilogie, proto po dohrání této záležitosti budete netrpělivě vyčkávat další zprávy o třetím dílu. Je totiž jasné, že pro toho, kdo do tohoto světa vstoupí, není cesty zpět!

Hudba: 85%

Ovladatelnost: 95%

Hratelnost: 100%

Grafika: 95%

Fyzika: 80%

Atmosféra: 100%

Celkové hodnocení: 93%

daniel-javorskyDaniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Poslechněte si Blue Effect zadarmo!

Poslechněte si Blue Effect zadarmo!

14. 01. 2010, autor: Jarda Sauer

Což takhle páteční koncert zadarmo? Blue Effect, jedna z nejslavnějších českých kapel, vystoupí v pátek 15.ledna v pražském Hard Rock Cafe. Vstupné se neplatí, tak s sebou vezměte co nejhezčí holku a vyražte!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Mnichovský gigant X7 vznikl primárně kvůli severoamerickému trhu, kde značce BMW chybělo plnokrev...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.