Recenze: Just Cause 2

23. 04. 2010, autor: Matěj Kučera
Pokud hledáte hru, jejíž hlavní náplní je vytváření chaosu, právě jste ji našli. Just Cause 2 dokáže překvapit, ale především ohromně zabavit. Agent Rico Rodriguez totiž není žádné ořezávátko!
Recenze: Just Cause 2

Jako agent Rico Rodriguez se necháte vysadit na souostroví Panau a váš úkol bude jednoduchý: svrhnout diktaturu nenáviděného generála. Na tropickém souostroví jsou tři frakce, které se přetahují o moc. Právě díky Ricově působení se bude víc a víc ostrovanů přiklánět k rebelii, až postupně zavládne na souostroví úplný chaos. Cílem celé hry je zkrátka zrušit staré pořádky.

Příběh však můžete hodit za hlavu, ten není podstatný. Hra se totiž neuvěřitelně povedla a z mise do mise budete vlétávat s takovou chutí, že vše ostatní půjde stranou. Po krátkém tutoriálu se vám otevře souostroví v plné kráse, přičemž si úkoly začnete vybírat podle svého gusta.

Hned první, co mě napadlo, když jsem se dostal do otevřeného světa Panau, bylo okamžité srovnání s GTA. Po chvilce hraní je však zřejmé, že Just Cause 2 je jiná, zábavnější liga. Sice je to trochu neobjektivní srovnání, nicméně oproti GTAJust Cause 2 mnohem více možností, jak zaujmout. Zvláště vydařený je „nebeský hák"; tento atribut se mi při každém souboji náramně hodil a je pravdou, že bez něj by byla hratelnost poloviční.

Jde vlastně o to, že je na vaší ruce připevněno zařízení, které dokáže vystřelovat příchytné lano jako u Spider-mana. Proto se při cestování nemusíte soustřeďovat pouze na motorová vozidla, pomůžete si vcelku jednoduše tímto hákem. Hák zkrátka vystřelíte na jakékoliv místo, načež vás přitáhne rychlostí blesku. Nejvíce jsem jej ale používal při kosení nepřátel. Není totiž nic lepšího než zachytit hákem nějakého syčáka, do druhé ruky vzít bouchačku a po přitáhnutí lana počastovat nebohého chlapíka pár náboji do tykve či hrudníku. Je to sice dost brutální a nerealistický zákrok, nicméně nic to neubírá na efektivitě a zábavnosti. V soubojích hák také využijete. Pokud se přichytíte na nějakou budovu, budete mít na plac plný nepřátel dobrý rozhled a snažící se chudáci nemají ani tu nejmenší šanci.

Nemalou zábavu skýtá stejně jako v GTA zlobení a kácení členů pořádkové služby a následné utíkání spravedlnosti. Policie je skutečně důsledná a ve srovnání s GTA ostřejší. Pochopitelně čím víc zlobíte, tím víc policajtů se vám postaví do cesty.

Na rozdíl od GTA se vám do užívání krom silničních vozidel dostanou i letadla, což považuji za největší výhodu. Můžete si tak zakroužit se stíhačkou nebo Boeingem nad tropickými ostrovy, zatímco vás honí cajti.

Just Cause 2 je především třeba nebrat příliš vážně. Fyzikální zákony v jejím světě moc podstatnou roli nehrají a celkově mi i UI přišla nepříliš chytrá. Nicméně uvolníte se u hry parádně. Všudypřítomné exploze, ničení, pálení a střílení na krásném souostroví Panau jsou důvodem, proč tuto hru vřele doporučuji.

Hudba: 65%

Ovladatelnost: 85%

Hratelnost: 95%

Grafika: 90%

Fyzika: 75%

Atmosféra: 85%

Celkové hodnocení: 83%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Recenze: Battlefield: Bad Company 2

Recenze: Battlefield: Bad Company 2

12. 03. 2010, autor: Matěj Kučera

V závěru letošní zimy se vyskytlo jen málo her, které by si zasloužily vaši pozornost. Rozhodně však mezi ně patří Battlefield: Bad Company 2 - hra, která opravdu dokáže překvapit.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
23. 04. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

myslím, že na odreagování ideální


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.