Recenze: GTA IV - datadisk

03. 05. 2010, autor: Matěj Kučera
Studio Rockstar přináší rovnou dvojitou dávku svého stěžejního titulu, který rozhodně neztratil nic ze své akčnosti a provokativnosti. Všichni napříč internetem se shodují: Takhle mělo vypadat GTA IV!
Recenze: GTA IV - datadisk

A mně nezbývá než souhlasit. Datadisky The Lost and Damned a The Ballad of Gay Tony (pod souhrnným názvem Episodes from Liberty City) se pro PC skutečně povedly a několikrát jsem měl i pocit, že oba hravě strčily příběh o Niku Bellicovi do kapsy. Jsou uvolněnější, hravější a vtipnější (The Lost míň, The Ballad víc).

The Lost and Damned si prožijete v kůži Johnyho Klebitze, člena gangu The Lost. „Losťáci" vyznávají pouze jízdu na chopperech, chlast a drogy a skutečně neradi si nechávají od někoho sr.t na hlavu, tudíž se často dostávají do potyček s jinými gangy. V tomto příběhu mi moc nevyhovovaly charaktery dvou hlavních postav. Johny i kápo celého gangu Billy Grey jsou neustále na ostří nože a místy tyto konflikty vypadají až nuceně. Celý příběh se nese v drsnějším a pochmurnějším tónu, a abych řekl pravdu, k srdci mi nijak nepřirostl. Možná i proto, že nejsem velkým vyznavačem motorek v jakékoliv hře GTA, a právě v tomto datadisku zadek ze sedadla prakticky nezvednete.

The Ballad of Gay Tony se oproti tomu nese ve vtipnějším a uvolněnějším duchu. Především změna prostředí se mi líbila více a tuto část hry jsem zkrátka pařil raději. Hlavní hrdina Luis Lopez je takovým klukem pro všechno (tedy myšleno pracovně), který maká pro svého šéfa a přítele Tonyho. Tony vlastní několik barů a nightclubů, takže je jasné, že nějaké pletky s podsvětím mít musí. Mise v The Ballad se odehrávají většinou v autě, přičemž zezačátku u Tonyho plníte funkci šoféra a postupem času se klasicky vyšvihnete k lepším džobům.

V paměti mně utkvěla především dokonalá mise z The Ballad, v níž se strefujete golfovými projektily do chlápka připevněného na "golfkáře". Nějak jsem neřešil, proč do něj šiju, rozhodně to však byla zábava. Následná honička, kdy jsem v golfovém vozítku ujížděl nadupaným 4x4 kárám, rovněž neměla chybu.

Menší výhrady bych však měl ke stabilitě hry. V průběhu hraní mi totiž třikrát spadla bez udání jakéhokoli důvodu. Není to sice nic fatálního, nicméně tento problém mi připadal jako nešvar, který přetrval z původní GTA IV.

Další mínus hra dostává za potíže s ukládáním. Byl jsem totiž zhruba ve čtvrtině The Lost, když mě napadlo zahrát si multiplayer (což je mimochodem dost vydařená záležitost dotažená k dokonalosti). Hra se tedy vypnula a přes Windows Live si stáhla potřebné aktualizace. Při následném spuštění se mi však uložené pozice vytratily a mně nezbylo nic jiného, než si je po otestování MP všechny zopakovat. Nějak si nedokážu vysvětlit, čím byl tento problém zapříčiněn. Další updaty už proběhly v pořádku, proto tento zkrat přičítám chybě v Matrixu.

No a jaké je hodnocení? Veskrze kladné. Bezmezné blbnutí v úžasně otevřeném světě jsem si užil, třebaže nejsem nějakým velkým fandou GTA. Možná tvůrci mohli v datadiscích pár chybějících věcí doplnit, jako třeba letadlo či vrtulník (ten jde s cheaty, ale není to ono)), za 599 Kč bychom toho však chtěli moc. Pro věrné fanoušky je GTA: Episodes from Liberty City povinností a pro pařany, kteří chtějí s GTA začít, jde o vcelku dobrou exkurzi do světa Grand Theft Auto za skvělou cenu.

Hudba: 95% (hlavně s rádiem Independence)

Ovladatelnost: 80%

Hratelnost: 90%

Grafika: 75%

Fyzika: 80%

Stabilita: 65%

Atmosféra: 85%

Celkové hodnocení: 80%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Preview: GTA IV - datadisk

Preview: GTA IV - datadisk

24. 03. 2010, autor: Matěj Kučera

Milovníci volného světa, gangů, vražd a podrazů si opět přijdou na své. Z Xbox 360 se rozšíření GTA IV - Episodes from Liberty City po několika měsících přesouvá do oblasti PC a PS3!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
04. 05. 2010, Uživatel: kowed
Reagovat

Libice jako sviň! GTA je nesmrtelné!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Mnichovský gigant X7 vznikl primárně kvůli severoamerickému trhu, kde značce BMW chybělo plnokrev...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.