Recenze: FIFA Online

14. 07. 2010, autor: Matěj Kučera
První verzi FIFA Online nechal vydavatel EA nejdříve  otestovat v Japonsku, aby zjistil, zda bude úspěšná. Poté, co se na vzdáleném kolbišti titul osvědčil, vrací se zpátky na domácí půdu.
Recenze: FIFA Online

 

FIFA Online je masivní multiplayerovou online hrou distribuovanou zdarma. Pomocí mikrotransakcí je však možno hraní značně oživit, což je osvědčený způsob některých podobně distribuovaných MMORPG, například Empire of Sports.

Hra vešla na evropský trh už v únoru v první fázi beta testování. Druhá fáze probíhá od června. Ostrá verze by pak měla vyjít na podzim, nicméně od nynější bety se bude lišit jen v drobnostech.

K hraní budete potřebovat prohlížeč Firefox nebo Internet Explorer (jiné prohlížeče hra bohužel nepodporuje). Na stránkách fifa-online.easports.com se stačí pouze zaregistrovat a stáhnout klienta, který se na stránkách spouští tlačítkem Play now.

Celý princip FIFA Online je vcelku prostý. Chopíte se jednoho z týmů, se kterým můžete hrát ryze singlovou sezónu, kde tvoříte tým a osaháváte nezvyklé ovládání. Vždy však máte možnost hrát mód Versus, který vás spojí s dalším pařanem, díky čemuž může na virtuálním hřišti vypuknout pořádný masakr.

Ligový mód je však jen slabou náhražkou za živé hráče. Umělá inteligence v něm totiž běží v zaběhnutých kolejích placených PC verzí FIFA, díky čemuž se mi zdá značně nefotbalově smýšlející a přímočará. Obrání počítačového soupeře o míč je hračka; zdá se mi, že počítač snad ani nedoufá, že hráči také umí skluzovat.

Ve finální verzi bude 30 licencovaných lig a na 15 000 hráčů. Vzhledem k datové nenáročnosti hry (čímž myslím cca 1GB instalátor) se však s přesnými obličeji svých miláčků rozlučte. Jména však mají všichni originální, takže se netřeba bát, vzhledem k free verzi, žádných spatlanin.

Mód Versus je jiná káva. Existuje několik serverů rozdělených kontinenty. Pro západní Evropu fungují kupříkladu dva. Stačí si vybrat svého soupeře nebo kliknout na Quick match, čímž se přes velmi svižný loading přesunete na tréninkové hřiště. Srdce zaplesá, na soupeře nebudete pouze nudně čekat, po vzoru Xbox a PS3 verze se vám naskytne vcelku vítaná kratochvíle, kdy se můžete rozstřílet už před utkáním.

Samotný zápas je pak opravdová zábava. Bohužel má zručnost není zrovna na výši, proto jsem se přistihl i při chvíli, kdy jsem v jednom zápase Liverpoolu proti Barceloně při gólu Torrese vylétl ze židle jak malý kluk. To k tomu však patří a přesně kvůli těmto chvílím také podobné hry vznikají. Díky ovládání myší FIFA Online získává i úplně jiný spád, čímž se liší od FIFA 10. Jsou v ní MMORPG prvky, kdy si budujete svůj vlastní tým, a navíc je zadarmo, čímž se pochopitelně stává pro hráče atraktivnější. Co se týče mě, i přes nepříliš vábný FIFA 10 engine a absenci většího množství stadionů a obličejů si mě hra svou beta verzí získala a už se těším na verzi finální.

Hudba: 60%

Ovladatelnost: 80%

Hratelnost: 85%

Grafika: 70%

Fyzika: 70%

Atmosféra: 75%

Výdrž: 80%

Celkové hodnocení: 74%

Recenze FIFA Online je i vhodnou chvílí informovat vás o parádní zprávě ze světa virtuální kopané, která do redakce přišla minulý týden. Po přímo odpudivých verzích fotbalu, které nám skrze PC sérii FIFA společnost EA Sports léta servírovala, se letošní PC verze hry FIFA 11 oblékne do stejně perfektního kabátu jako verze pro Xbox 360 i PS3. PC verze FIFA 11 tedy poběží na skutečně elitním grafickém enginu, díky čemuž se dá očekávat, že letitý boj sérií FIFA a PES je u konce. 1. října to budete moci zjistit sami.

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Preview: FIFA World Cup 2010

Preview: FIFA World Cup 2010

11. 04. 2010, autor: Matěj Kučera

Pokud vás trápí, že se naši kluci neprobojovali na mistrovství světa ve fotbale, máte možnost změnit dějiny v této gamese od EA, kde si budete moci kvalifikaci a následný velký turnaj zopakovat.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Toyota Gazoo Racing vstupuje do světa e-motorsportu s virtuálním modelem GR Supra GT Cup...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.