Recenze: Dante's Inferno

18. 08. 2010, autor: Matěj Kučera
Do samotných hlubin pekla se nikomu dvakrát nechce. Aby se člověk na takovouto nebezpečnou pouť vydal, musí mít opravdu velkou motivaci. Dante ji měl a tato hra je právě o něm!
Recenze: Dante's Inferno

Dante Alighieri je jedním z nejslavnějších italských spisovatelů a jeho dílo Božská komedie se stalo vrcholem nejen jeho tvorby, ale i celého období renesance. A právě podle tohoto díla se studio Visceral Games (stojící za hrou Dead Space) rozhodlo vytvořit brutální akční řežbu z pohledu třetí osoby. Velmi nadějně vypadající Dante's Inferno bohužel trpí trivialitami, které jej srážejí do kategorie jen lehkého nadprůměru. Otestovali jsme X360 verzi.

Dante se po krvavé řeži v poslední křížové výpravě vrací domů, pln radosti otvírá dveře... a spatří svého mrtvého otce. Ještě větší hrůza jej čeká na zahradě, kde najde bez známek života i svou milovanou Beatrice. V tu ránu se Dantemu zhroutí svět. Jediný způsob, jak svou milou zachránit, je vypravit se do Pekla a její duši vysvobodit. Cesta však bude lemovaná litry krve a hromadou useknutých hlav...

Hru Dante's Inferno dokonale vystihuje slovo řežba. Neustále se něco děje a vaše kosa ukořistěná v Jeruzalémě rozhodně nezahálí. Grafika i atmosféra se Visceral Games povedly na výbornou, i zvuk je precizní. Vydařený vizuál však srážejí chyby, které si velký titul nemůže dovolit.

Za poněkud zpátečnický lze považovat systém ukládání. Když chcete skončit, musíte nalézt sochu Beatrice, u níž je ukládání možné. Na nějaké automatické ukládání a následné hraní z této pozice třeba druhý den tedy zapomeňte. Dalším neduhem je, že se vám při hraní vždy ukazují způsoby, jak provést nová komba, při nezdaru se však hra načte a všechny zhruba třívteřinové informace o kombech vám řekne otravně znovu. Tento krok dobře střiženou atmosféru roztrhá na kousky.

Navíc se hraje z nešťastného pohledu třetí osoby. Hráči je umožněno ovládat pouze Danteho, kameru už řídí hra podle místa, ve kterém se nacházíte. Některé okamžiky jsou tudíž velmi nepřehledné. Problém se kupříkladu vyskytl hned na začátku, kdy mi před nohy spadl velký dřevěný kříž, po němž jsem měl co nejrychleji přelézt na druhou stranu. Nicméně ve 3D prostoru byla daná lávka položena mírně šikmo, a tak bylo takřka nemožné bez pohybu s kamerou po ní přejít hned napoprvé. Hra ztrácí i dynamiku při soubojích, což je velká škoda. Souboje jsou samy o sobě velmi precizně provedeny, kamera však vše degraduje, a to se neodpouští.

Ani levelbuilding není nic slavného. Zezačátku i přes technickou nedokonalost Dante's Inferno vcelku odsýpá a zabaví, lineárnost a neustále stejné typy jednotek však hráče jen velmi těžko donutí dostat se až do závěrečné bitvy s Luciferem.

Celkově se jedná o dobrou gamesu, kterou ovšem neuvěřitelně przní technika. Nicméně s ohledem na to, že teď díky akci EA stojí méně než 500 Kč, lze Dante's Inferno s velkými výtkami a přimhouřeným okem doporučit. Kdyby se mě ale někdo zeptal těsně po datu vydání, kdy cena značně převyšovala 1000 Kč, odpověděl bych stejně jako v případě Left 4 Dead 2 - nekupovat.

Hudba: 70%

Ovladatelnost: 60%

Hratelnost: 65%

Grafika: 85%

Fyzika: 70%

Atmosféra: 75%

Výdrž: 60%

Cena/výkon: 70%

Celkové hodnocení: 69%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Recenze: Zombie Driver

Recenze: Zombie Driver

26. 02. 2010, autor: Matěj Kučera

Pokud si chcete vyzkoušet srážení nevinných zombíků autem, je tady pro vás Zombie Driver, poněkud bizarní, nicméně vcelku zábavná hříčka, při které si trochu zablbnete a odreagujete se.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.