Recenze: Burn Zombie Burn!

22. 09. 2010, autor: Matěj Kučera
Další levná zombie akce zaujme svou neotřelostí a neobvykle dobrou hratelností. Dnešní gamesa, kterou lze pořídit za pouhé dvě stovky, zkrátka velmi příjemně překvapila!
Recenze: Burn Zombie Burn!

Člověk si chtěl takhle jednou pořádně, jak se říká, zabrousit. NHL 11 ke mně zatím nedorazilo, do FIFA 11 pár dní zbývá a podzimní gamesová smršť teprve přijde. Pro tyto chvíle tu mám hráči opěvovaný i nenáviděný Steam, kde mě hned do oka padl dnešní titul - Burn Zombie Burn!

Jeden počin s tématikou vraždění bezduchých syčáků jsme tu už měli, Zombie Driver však nedopadl nijak slavně. V BZB je nicméně kosení zombíků neuvěřitelně chytlavé. Chce to však gamepad.

Pojem Burn Zombie Burn vyznavači PS3 už nějaký ten pátek znají, neboť hra měla premiéru na jaře 2009. Teprve nedávno se pánové z Doublesix rozhodli tuto gamesu vypustit do PC vod, kde vzbudila nečekaně kladnou odezvu. I uznávaný magazín IGN dal hře rating 8.3/10, což je na tak levný titul skutečně parádní výsledek. Teď už ale zapalme pochodně, jdeme se projít s partou zombies.

Burn Zombie Burn je shora sledovanou arkádou. Do rukou se vám dostane jakýsi Bruce, účesem připomínající slavného Elvise. Příběh není nikterak složitý, no vlastně není žádný. Společně s Brucem se ocitnete v uzavřeném prostoru, ve kterém se vždy neočekávaně vynořuje nekonečná hromada zombies. První vlny jsou vcelku poklidné a přiznám se, že nenáročné pobíhání po mapě ve mně vzbudilo lehké rozpaky. Ovšem zanedlouho se velký prostor začal zužovat, zombies přibývalo a s tím rostla i potřeba vyšší kadence stroje vypouštějícího projektily do jejich ohyzdných hlav. Potěšilo mne, že se na mapě nečekaně objevila zbraň s názvem Uzi.

Stále mi však mí nepřátelé připadali jako herci z klipu Thriller od Michaela Jacksona - myslím pohybově. Až teprve, když jsem použil pravé tlačítko u myši, díky čemuž vytáhl nagelovaný Bruce hořící pochodeň, pochopil jsem, proč je v názvu dvakrát slovo "burn". Stačilo totiž zapálit jednoho z hromady tupě se přibližujících zombies a rozpoutalo se pravé peklo. Oheň se totiž vždy šíří z hlavy na hlavu, zombíci chytají navzájem. Čím více hoří, tím jsou zuřivější a tím větší to je samozřejmě rodeo. Po chvíli ani Uzi nestačí a upilovaná brokovnice sice kosí neřády po desítkách, kadence je však jaksi slabá. Je potřeba přitáhnout větší kalibr, rotační kulomet, a ve stylu Serious Sama čistit mapu od všetečné havěti. A právě v této chvíli si gamesu zamilujete. Hra na babu s desítkami šmejdů lačnících po vaší krvi je totiž i v pohledu shora a s lehce zvláštní grafikou neuvěřitelný masakr.

Technicky to sice žádná sláva není, drobné chybičky se však dají překousnout. Kupříkladu Bruceovo otáčení ovládá vaše myš. Směr střelby však není nikterak plynulý, až je lehké uvěřit tomu, že Bruce nemůže střílet do standardních 360°, ale pouze do osmi směrů, čemuž by odpovídal konzolový prazáklad celé hry. Nelenil jsem a vyhrabal gamepad, na který od posledního PES 10 stačil padnout prach. Až tehdy se dalo BZB pořádně hrát, pohyb už nebyl trhavý, střílel jsem do mnou chtěných míst, ovšem bohužel skutečně nelze střílet ze všech úhlů, což je škoda. Grafika není nic zvláštního, ale zážitek ze hraní nekazí. Na druhou stranu BZB zaujme počtem druhů zombies a zpočátku se zdá být luxusní i soundtrack, pak ovšem zjistíte, že se o hudební kulisu stará pouhá jedna písnička.

Nicméně i to patří k low-endu. Herní trh není tvořen jen z velkolepých titulů, ale i z malých příjemných rybiček, mezi které se právě Burn Zombie Burn řadí. Co se týče mě, tuhle gamesu z mého harddisku ještě nějaký ten pátek nikdo nedostane, a na čele mého žebříčku oddychových her tak střídá Worms. Pokud si chcete zkusit nenáročnou pařbu za pár kaček, Burn Zombie Burn by vás nemělo zklamat.

Hudba: 60%  (ten song je super, bohužel je ale jen jeden)

Ovladatelnost: 75%

Hratelnost: 80%

Grafika: 65%

Fyzika: 60%

Atmosféra: 75%

Výdrž: 70%

Cena/výkon: 90%

Celkové hodnocení: 72%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Víte, jak se chovat při útoku zombie?

Víte, jak se chovat při útoku zombie?

01. 11. 2009, autor: Jarda Sauer

Pokud patříte mezi týpky, kteří myslí na zadní kolečka, pak určitě nezapomeňte řádně prozkoumat návod, co dělat v případě, že svět ovládnou zombie - jeden přece nikdy neví!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.