Recenze: Brütal Legend

04. 08. 2010, autor: Matěj Kučera
Vydejte se na cestu do hlubin bedňákovy duše. Metalisté jsou vnitřně velmi složití tvorové a tato parádní gamesa vám jedno takové nitro ukáže. Připravte se na pekelnou heavymetalovou jízdu!
Recenze: Brütal Legend

 

Právě teď napříč všemi obory panuje kvalitní sucho. Okurková sezóna funguje spolehlivě, a tak jsme si pro vás dnes vybrali gamesu, jejíž datum vydání má na konci devítku. Nicméně svým obsahem se k prázdninovému hraní na Xboxu jistě hodí.

Hlavnímu hrdinovi propůjčil hlas Jack Black, excentrický herec nepříliš dbající na životosprávu, jenž také nechal tvůrce, aby se lehce inspirovali jeho obličejem. Grafika je však víceméně pohádková, takže přestože je v reálu Jack dosti při těle, v Brütal Legend se z něj stala vcelku nabombená korba.

Bedňák Eddie Riggs se pečlivě stará o jednu rádobymetalovou kapelu, šlechtí muzikantům kytary, tvoří scénu apod. Ovšem přestože je daná skupina úspěšná, její hudba je příšerná. Co se však dá dělat, práce je práce. Nicméně záhy poté, co zjistíte, že Eddie nejde pro sprosté slovo daleko, kouří a je to hrana na svém místě, utrhne se kus scény a vy se ocitnete v jeho fantazii.

Ve velmi působivém světě musí Eddie bojovat s hordou příšer. Počáteční mlácení jakýchsi druidů sice vzbouzí úsměv, postupně se však hra stává hlavně kvůli velkým nestvůrám poměrně obtížnou.

Kdyby Eddieho sny viděli jeho zaměstnavatelé, možná by se k němu chovali uctivěji. Tvůrci totiž dali drsnému bedňákovi do rukou velkou dvousečnou sekeru a jednu elektrickou kytaru V Gibson. Pomocí těchto zbraní se přes všelijaká komba protloukáte krajinou a ve svém metalovém snu se derete za slávou.

Povedené jsou i mezihry na kytaru, podobající se hrám Guitar Hero. Podobnost ostatně není náhodná, Brütal Legend měl původně vyjít pod Activision, nicméně cílové kotviště si hra udělala z EA.

Celkově se jedná o pořádnou jízdu, pár věcí se však zkritizovat dá. Co jsem si všiml, plno recenzentů hře vytýkalo nevalnou grafiku. S tím ale nemůžu souhlasit. Grafika na BL rozhodně není to nejslabší a jistá pohádkovost postav, ale i celková nadsázka tvaru figur je jistě záměrná. Vizuál sice není detailní, nicméně dle mého by smysl pro detaily hru spíše znepřehlednil.

S většinou novinářské obce se nicméně shodnu na tom, že kamera (jedná se o 3rd pohled) jaksi hapruje a rozhodně hraní nečiní pohodlným. V soubojích to vadí jen trošku, když se vám však naskytne možnost usednout do nažhavené buggy, divoká kamera už je o dost méně snesitelná. Navíc se mi nejednou přihodilo, přestože jsem při hře dával docela pozor, že jsem tak trochu netušil, co se po mě vlastně chce.

Brütal Legend je slušná temně střižená gamesa prošpikovaná černým, i když někdy příliš laciným humorem, a podkreslená velmi dobrým soundtrackem, který svým obsazením uspokojí jistě každého vyznavače škvařičů strun. Přestože mezi skupinu lidí, co uctívá svatého Ozzyho (jenž se zde mimochodem také vyskytne), absolutně nepatřím, hra mi příjemně zpestřila dlouhé večery. Pokud máte chuť na rubací arkádu s říznější hudbou, nemůže vás BL zklamat. Cena se v současnosti pohybuje na hranici třech stovek na PS3 i Xbox 360. Takže, kdo ještě váhá?

Hudba: 80-100% (pro nemetalově smýšlející to první, pro metalisty druhé číslo)

Ovladatelnost: 65%

Hratelnost: 70%

Grafika: 80%

Fyzika: 70%

Atmosféra: 85%

Cena/výkon: 90% (...za tři kila?)

Celkové hodnocení: 77%

dsc00771Daniel Javorský byl vybrán, aby pro vás testoval ty nejnovější PC hry současnosti. Má sice mozoly na prstech a rozmlácenou klávesnici z PacMana, bez újmy však zvládá běžné úkony normálního světa.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Recenze: Napoleon: Total War

Recenze: Napoleon: Total War

05. 03. 2010, autor: Matěj Kučera

V nové hře Napoleon: Total War se přeneseme na počátek 19. století, kdy se celá Evropa třásla před vojsky mocného francouzského císaře, jenž se zařadil mezi největší vojevůdce všech dob.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Mnichovský gigant X7 vznikl primárně kvůli severoamerickému trhu, kde značce BMW chybělo plnokrev...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.