Rady, které vás přivedou do hrobu

13. 02. 2011, autor: Jarda Sauer
Myslíte si, že víte, jak se zachovat v krizových situacích. Ale žijete v omylu - jen znáte stokrát omílané rady, které si někdo neznámý vymyslel. A bude vás to stát život. Pokud si u nás nepřečtete pravdu!
Rady, které vás přivedou do hrobu

 

Asi jste přesvědčeni, že až vám někdy půjde o život, zvládnete to. Máte přece nakoukáno spoustu dokumentů a nic vás nezaskočí, ne? To je samozřejmě omyl - stejně byste mohli tvrdit, že sledováním filmů s Chuckem Norrisem se stanete mistry v kung-fu.  Zde jsou některé často doporučované rady, které vám ale v krizových situacích nijak nepomůžou:

Jak přežít útok žraloka - V každé prázdninové příloze novin radí totéž: Pokud se náhodou octnete na širém moři a velkou rychlostí se k vám začne blížit trojúhelníková ploutev, nepanikařte. A až žralok zaútočí, udeřte ho pěstí do čumáku - bude v šoku a odtáhne. Ha! Pomineme fakt, že žralok je na tuto roli už dlouhé tisíce let expertem, zatímco běžný suchozemec při podobné situaci prostě panikařit musí. Až sebou budete horečnatě zmítat a dusit se slanými vlnami, zkuste zamířit a dostatečně silně trefit přesně správné místo. I pokud se vám to náhodou povede, podle odborníků bude žralok omámen asi minutu, než zaútočí (o to zuřivěji) znovu. Paráda, svou poslední minutu života si zpestříte hysterickým strachem - gratulujeme!

"Pokud se vám povede hada zabít, doktorům to pomůže..."

Jak přežít hadí uštknutí - V Česku máme naštěstí jen zmije, ale náhoda je blbec a nikdy nevíte, co komu uteče z terária. Babská rada říká, že jed z rány je nutno vysát - ať už si na kousanec dosáhnete pusou sami nebo musíte poprosit náhodného kolemjdoucího. Jenže - stačí i jen malá ranka v ústech vysávajícího, a jed se dostane do krve i jemu. Máte tak šanci zemřít bok po boku, což je sice romantické, ale celkově na prd. Jed navíc stejně nevysajete všechen a je velmi pravděpodobné, že se vám do rány dostanou z úst bakterie a vaše situace se ještě zhorší. Důležité tedy je se na jakékoliv vysávání vykašlat, ránu seškrtit směrem k srdci a co nejdřív vyhledat lékařskou pomoc. Pokud se vám povede hada zabít a přinést s sebou, doktorům tím dost pomůžete při hledání protijedu. Nezkoušejte to ale za každou cenu - hadi jsou bestie a můžou vás uštknout opakovaně; některé druhy prý navíc můžou kousnout ještě hodinu po své smrti, což nechápeme.

Jak přežít zemětřesení - Stokrát opakovaná poučka zní: Stoupnout si do dveří, protože futra vydrží skoro všechno. Do jisté míry to platí, ale jen tehdy, žijete-li ve velmi starém domě. V dobách, kdy se zárubně dveří dělaly s klenbou, totiž opravdu šlo o nejpevnější místo domu, a často jedinou věc, která z domu po zemětřesení zbyla. Dnešní futra jsou ale většinou k ničemu, mnohem větší šanci budete mít, když se schováte pod velký stůl. Tedy za předpokladu, že to není polotovar, který jste si smontovávali sami a půlka šroubků vám zbyla.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Víte, jak se chovat při útoku zombie?

Víte, jak se chovat při útoku zombie?

01. 11. 2009, autor: Jarda Sauer

Pokud patříte mezi týpky, kteří myslí na zadní kolečka, pak určitě nezapomeňte řádně prozkoumat návod, co dělat v případě, že svět ovládnou zombie - jeden přece nikdy neví!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
22. 12. 2011, Uživatel: Tomas
Reagovat

Článek vcelku zajímavý, ale věřil bych mu skoro ještě méně než tomu Norrisově kung-fu .. jen pokud jde o to moře - pití vlastní moči, i když se to zdá jakkoli nechutné už zachránilo lidem život. Člověk bez vody přežije zhruba necelý týden, lidé pijící vlastní moč přežili více několik týdnů..pravda, možná už to vyjde nastejno jako pití mořské vody, ale na prahu smrti je to lepší než nic Vysávání jedu také není nejhloupější nápad - pokud jde o mírně jedovatého hada, pak i kdyby oděrka v puse byla, nedostane se vám do krve takové množství, které by zabilo. Chybí mi tu rada, brát si sebou kávu - ta při uštknutí pomáhá. Rada spoléhat na lékaře je občas taky sporná - pokud je lékař blízko, pak si stačí i jen sednout a čekat, tenhle článek by mohl být trochu podrobnější a počítat i s nepřízní osudu, pokud vás ten mrcha had nekousne přímo u telefonní budky nebo u vchodu do nemocnice.. Zabíjení hada a podobné havěti bych také nevymlouval - i když v našich zeměpisných šířkách není vysoká šance, už se stalo, že chycení (nebo vyfocení - nepamatuji si..) pavouka, který kousnul zachránilo tomu muži život


img
28. 12. 2011, Uživatel: Larson
Reagovat

Pro Tomas: Ahoj, ve svém komentáři jsi psal, že káva pomáhá při uštknutí hadem, mohl by jsi napsat jakým způsobem se používá a proč to funguje? Moc by mě to zajímalo. Děkuji


img
27. 06. 2014, Uživatel: Vocas
Reagovat

Po přečtení první rady jsem článek raději dál nečetl, pokud chce někdo vyvracet mýty, mohl by uvést správný postup. Rada typu : "Při útoku žraloka se nesnažte získat minutu času, raději se nechte sežrat rovnou." mě příjde imbecilní.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.