První tuzemská deska roku 2016? The Chancers dávají Trigger Warning!

06. 01. 2016, autor: Filip Rakovan
Pozor na velká písmena, nejde o Desku roku, jakože anketu, ale o první desku, která se ukáže na trhu v novém roce, jasné? Páté album česko-britské kapely vychází v pátek 8. ledna.
První tuzemská deska roku 2016? The Chancers dávají Trigger Warning!

Páté album česko-britské kapely vychází v pátek 8. ledna pouze na vinylu a digitálně. „Rozhodli jsme se nedělat kompromisy,“ vysvětlují The Chancers a desku Trigger Warning poskytli fanouškům ještě předtím k volnému poslechu. Kvůli křtu se v Praze dá po letech dohromady legendární britská ska kapela The Big.

Je to logické, protože album Trigger Warning vzniklo právě v produkci někdejšího frontmana The Big, britského písničkáře a hudebního kouzelníka, jímž je Ed Rome. Ten zároveň na desku přispěl akustickou verzí písně Back In ’63, z jejíhož originálu jsou zřejmé stylové i muzikantské změny, kterými jedna z nejstarších tuzemských 2tone ska kapel prošla.

„S Edem jsme se setkali před lety během našich turné po Evropě a Velké Británii. Už tehdy nás fascinovaly jeho muzikantské dovednosti. Třeba to, že dokáže hrát na kytaru jako dva kytaristi najednou. Hlavně jsme v něm ale konečně našli někoho, kdo plně rozumí, z čeho našeho kapela vychází a kam míří,“ vysvětlují The Chancers, pro které jsou na nové desce typické hutné rytmy, odbočky k soulu i kytarám i texty plné popkulturních a politických odkazů. Rome, který patří mezi respektované britské hudebníky a jeho písně z jeho alba Snapshot figurovaly i v aktuálním přehledu nejlepších písní uplynulého roku v anketě BBC, jim je pomohl ještě lépe vyslovit a dokonale promíchat britské a české vlivy.

Už svým názvem Trigger Warning působí nová deska jako zdvižený ukazováček, protože její obsah může zneklidnit. Vychází totiž z reality a ta se podle The Chancers nehodí pro texty o lásce nebo surfování. „Je to soundtrack k subkulturám dvacátého století, který je silně individuální. Když zpívám o rudé hvězdě, zaťaté pěsti, skinheadech nebo bičování, evokuje to ve mě logicky něco velmi odlišného než u zbytku kapely a fanoušků,“ říká zpěvák a textař Simon Francis.

Také proto se kapela rozhodla jako jediný fyzický nosič, na kterém bude nahrávka k dispozici, vydat vinylovou desku, jejíž stylově čisté grafické řešení je kontrapunktem k současným přeilustrovaným obalům. Na výsledku, kterým je poctivý 180g vážící vinyl šedivé barvy, se významně podílela Nina B, česká fotografka a filmařka dlouhodobě žijící v Londýně. Deska vychází 8. ledna, součástí balení je download kód, zároveň bude k dispozici ve všech digitálních servisech od iTunes přes Spotify po Deezer.

Netradiční bude i křest, respektive křty alba. „Rozhodli jsme se ve třech dnech za sebou odehrát tři různé koncerty v kultovních pražských klubech s omezenou kapacitou, ale nepřekonatelnou atmosférou. V místech, kde jsme my sami zažili nejlepší koncerty a večírky našich životů,“ říkají The Chancers o vystoupeních plánovaných od 21. do 23. ledna v pražských klubech pod jasným heslem: Nová deska, tři koncerty, jedna party.

Každý z koncertů přitom bude unikátní. Ve čtvrtek 21. ledna v klubu Buben zahraje kapela v „oldschool setu“ dlouho neslyšené položky svého repertoáru za podpory Kung-Fu Girlz a Just For Being, v Café Na půl cesty zazní v pátek 22. ledna její písně v akustických úpravách a vystoupí písničkář OiOiPiratoi a v akustickém setu producent desky Ed Rome. Poslední a největší ze křtů se chystá na sobotu 23. ledna v Klubu 007 Strahov. Tam krom The Chancers zahrají také legendární britští The Big a tuzemští Green Smatroll. Vstupenky na koncerty jsou k dostání v předprodejní síti SMSticket.cz

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co jedí kosmonauti?

Co jedí kosmonauti?

14. 05. 2009, autor: Jarda Sauer

Redaktoři jednoho zahraničního webu měli nedávno velmi zajímavou příležitost sami si vyzkoušet na přebytcích NASA, jak chutná a vypadá strava určená pro opravdové kosmonauty. A k čemu dospěli?

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/uploads/galerie/fotogalerie-dlouhodoby-te...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.