Pravdivý příběh: Chlast za volantem – část druhá

30. 11. 2010, autor: Jarda Sauer
Náš spolupracovník líčí, jak je snadné dostat se za mříže - kvůli chlastu a řízení.
Pravdivý příběh: Chlast za volantem – část druhá

Stalo se vám, že nějakej váš známej řídil pod vlivem, chytili ho policajti a vy jste mu na to řekli "Dobře ti tak vole, si kretén," načež po nějaký době chytili vás a naměřili vám dvakrát tolik? No, tak jste holt taky kreténi a dobře vám tak. Stejně jako mně, dvojitýmu kreténovi. Tady je můj příběh...

Nestihli jste první část? Čtěte Pravdivý příběh: Chlast za volantem!

Přestože i sám inspektor na stanici mi přišel možná jen o něco málo starší jak já, mám z něj pocit, jako bych byl předvolanej do ředitelny za kouření na hajzlech. Změřil si mě od hlavy k patě, prohodil pár slov k mejm policajtům a s jednim mě poslal k cele. Tam jsem si musel vyskládat veškerý věci na židli, sundat si pásek a zout boty, abych se prej neoběsil na tkaničkách a nechal se prošacovat. V nestřeženou chvíli se mi ještě podařilo vytáhnout jedno cigáro a strčit si ho za ucho, načež jsem musel zaplout za mříže.

chlast-za-volantem-celaPolicajt odešel, já si udělal z bundy polštář a mrsknul sebou na pryčnu. Zábly mě nohy. Na chvilku jsem přivřel oči, ale pak si řek ne, nesmíš usnout. Vstal jsem a začal chodit. Když člověk chodí, nezešílí. Raz dva tři čtyři pět, čelem vzad. Raz dva tři čtyři pět, čelem vzad. Kyvadlo. Ruce za zády, hlava skloněná. Já vám, dám vy poseroutkové z poroty! Požíračka lidí, Moty, je to fakt, žádná legrace. Bachařův stín na zdi. Tlumenej zvuk nějaký věci, která spadla někde za mnou. V šeru rozeznávam něco úzkýho a dlouhýho. Co jen to může bejt? Dup, cejtim pod ponožkou něco měkkýho. Klekám na zem a dívam se z co největší blízkosti. Stonožka, dvacet centimetrů dlouhá. Musim si na ně dávat pozor, padaj zezhora ze střechy. Kousnutí tohohle odpornýho hmyzu způsobuje koňskou horečku trvající dvanáct hodin a příšerný pálení, pálení na...

Prosim? Ze vzpomínek na Motýlkovy prázdniny na ostrově Svatýho Josefa mě vytrhnul policajt, abych mu šel asistovat k zapisování mejch věcí. Dřepnul jsem si k němu a přes mříže sledoval, jak mi vysypává peněženku k ostatním věcem na židli, začíná se v nich přehrabovat a zapisovat je do seznamu. Přemejšlel jsem, že může bejt celkem sranda projíždět lidem peněženky. Vniknout jim do jejich soukromí, sledovat fotky jejich milenek, manželek, dětí nebo všech dohromady. Vidět, jaký maj lidi talismany pro štěstí a vůbec co za krámy se v jejich peněženkách nachází.

richard-donat-portretTrochu mě překvapilo, když policajt nenašel čepelku skalpelu v mezikapse, ale neměl jsem chuť se s ní připomínat. Alespoň vim, kam jednou případně schovat mikročip ke stroji na ovládnutí světa. Bylo mi trochu trapně za kapří šupiny z posledních deseti Vánoc, na kterejch ulpěla patina z hliníkový koruny z roku 1950, takže působej spíš jako sbírka obřích soplů ostravskýho horníka. Ale ani podobně zabarvený psaníčko, jež je ve skutečnosti jednou ze dvou polovin stokoruny, policajta nijak nevyvedlo z míry, a ten bez mrknutí oka pokračoval v zápisu. Odbyl si tuhle povinnost, zmizel do kanclu a já si sednul zpátky na pryčnu a přemejšlel, že by nebyl zas takovej problém protáhnout ruku mezi mříží a zdí, čapnout zipáka a zapálit si.

Chuť mně hlodala v hlavě, ale nakonec jsem se rozhodnul neposrat si klid, se kterym celou věc řešíme a alespoň si přičichnul k cigáru. Vzpoměl jsem si, kdy jsem byl v cele poprvý. Krakovská, čtrnáct let, stejnej kámoš, nějaká trapná čorka v papírnictví v Máji. Než si pro nás přišli rodiče, byla to celkem zábava. Tentokrát už si pro tebe nikdo nepřijde, už si moc starej, ty kluku, a možná je na čase si to uvědomit a začít se podle toho chovat. Blbost. Rock'n'Roll vole!

Asi bych se začal prát sám se sebou, kdyby si pro mě nepřišel policajt ze druhý hlídky, že pojedeme na krev. Došlo mi, že jsme všichni doma a těšil se, že znovu spatřim onu černovlásku. Vylez jsem z cely, oblíknul si pásek, nazul si boty a automaticky začal sbírat svoje věci ze židle, ale policajt mě zastavil, že to tady na mně počká. Nelíbilo se mi pomyšlení, že se mi to tady válí na nějaký židli, zatimco jsem na druhý straně Prahy. Kdyby přivezli nějakýho vyjetýho šmejda a smíchali jeho krámy s mejma, byl bych pěkně nasranej, o čemž jsem policajta informoval, tak mi přines obálku, do který jsem všechno naházel, zalepil jí a položil v kanclu na stůl.

K mýmu milýmu překvapení mě na Bulovku bude odvážet druhá hlídka. Usmívam se na černovlasou krasavici a tvářim se jako roztomilej rošťák, takový to "Dyť to znáš holka, kluci jsou kluci... Ale já vim, že to máš ráda, že jo, viď?" Jako zadrženej musim všude chodit jako druhej, takže když jdeme k autu, čičina jde za mnou, tak jsem se alespoň pořádně narovnal a šel pěknou ráznou chůzí, aby viděla, jakej jsem pašák. Zatimco policajt odemykal auto, otočil jsem se k ní a hezky na ní vycenil zuby. Mrkla na mě, že nepředpokládá, že by mi musela nasazovat pouta. Přitakal jsem že netřeba a okamžitě si zanadával, že jsem nebyl prozíravější a neřek, že od ní bych se nechal spoutávat každej den nebo něco podobnýho...

V nejlepším se má končit! Ale nebojte, pokračování je zde: Chlast za volantem - část třetí!

 

richard-donat2Richard Donát je náš externí spolupracovník a tak trochu potížista. Ale každé jeho vyprávění stojí za to! Kvůli možným problémům s vyšetřováním si přál vystupovat pod pseudonymem a trochu upravit fotku; rádi jsme mu vyhověli.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Máte velké auto, s velkými úložnými prostory, a přesto je nedokážete efektivně využívat? Řešením ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.