Porazil jsem Jardu Kužela ve FIFA 12

09. 02. 2012, autor: Daniel Javorský
Náš reportér byl na festivalu PragoFFest a přináší (ne)velký článek o FIFA Street, ananasech a dalších zážitcích z čtyřdenní akce.
Porazil jsem Jardu Kužela ve FIFA 12

Sice jsme vás o tomto čtyřdenním festivalu her a fantastiky informovali, ale pro shrnutí a pro pořádek: PragoFFest 2012 byla fanouškovská akce fantasy, anime, sci-fi, upírů, RPG, stolních/PC/konzolových her. Akce byla složená z několika linií, na kterých probíhaly přednášky o Hobitovi, Star Wars, o atomových zbraních, o nejvíc sexy upírkách, o sexu v seriálech a podobně – pro normálního smrtelníka v podstatě folklórní témata.

Ananasy jsou všude

Se svým kamarádem Honzou sedíme na baru, který byl součástí festivalu. Před krátkým okamžikem jsme přišli a ve společnosti chotěbořského piva se koukáme do harmonogramu přednášek, když nám jeden z barmanů a posléze všichni přísedící absolutně nedoporučují jednu přednášku – ananasy. Přednáší prý nějaký úplný blázen, co se kouká na všechny seriály a všechny filmy jen kvůli tomu, aby mohl zaznamenat, kolik je v kterém díle ananasů. Nedbáme na rady, klopíme pivko, objednáváme další a běžíme do místnosti, kde je pohupující se chlapík s pivem v ruce (v průběhu přednášky jej vyměnil za tyč na opírání) a právě začíná. Musím říct, že místnost je plná k prasknutí. Možná byl domluvený s barmany, kteří mu přihrávali duše. Možná v tu dobu nebyla žádná zajímavá přednáška a lidé se zákonitě nahrnuli k němu. No a možná, a to je ta nejpravděpodobnější varianta, se jedná už o zavedený a populární pořad, který má sympatický chlápek s delšími vlasy a bradkou připravený už několik let.

přednáška

Každopádně přednáška byla nezapomenutelný zážitek. Nikdy by mě nenapadlo, že je někdo tak střelený a počítá ananasy, přičemž jim přikládá takřka nadpozemskou moc. Třeba pokud znáte Battlestar Galactica, tak to byl právě ananas, který ji před vším ochránil. To samé vesmírnou loď USS Enterprise. Všeobecná diskuse se pak strhla v doporučení kapitánům Adamovi, Kirkovi resp. Picardovi, aby místo laserů používali proti svým nepřátelům právě ananasy.

První den mého pobytu, čili pátek, byl prohlášen za velmi úspěšný možná i proto, že se šlo spát kolem čtvrté a druhý den ráno mnoho lidí, včetně mě, bolela hlava.

playstation

FIFA Street je nehorázná smažba

Jsem v herně. Na PC zkouším Mass Effect 3, který vyjde až za měsíc. Hra je to opět dobrá. Na hlubší analýzu je ale pár minut u hraní RPG skutečně málo.

V sále je i plno konzolí, na nichž jsou k dispozici hry jako FIFA, NHL, NfS:Run, ale především FIFA Street.

Holohlavý chlápek, patrně od Electronic Arts, začal procházet a vyptávat se: „Tak co, kluci. Jak se vám líbí nová FIFA Street? Přivezli nám jí teprve včera, takže to je žhavý kousek.“ Kluci u první konzole zažráni do abnormálně dokonalých triků s kulatým nesmyslem jen pokývali a řekli: „Výborná smažba!“ Chlápkovi pak bylo jasné, že od nich se toho moc nedozví. Šel tedy dál, mým směrem. Já hrál Fifu Street s jedním klukem už druhý den, proto jsme hru prolezli od shora dolů a zase zpět.

FIFA 12

Chlápek tedy přišel k nám, zeptal se na tu samou otázku a já, recenzent tělem i duší spustil: „Hochu, absolutní paráda. Hraju to tu už druhý den a ještě mě to neomrzelo. Grafika je naprosto fantastická. Je vidět, že to dělali kluci z FIFA a tak je celý engine výborně vyvážený, pohyblivý a hratelný. Je to verze FIFA 12.5. Jsem velkým fandou travnaté série FIFA a od tohoto kousku jsem si zas tolik nesliboval. Je však pravdou, že už se nemůžu dočkat chvíle, kdy se bude kotouč FIFA Street točit v mém Xboxu.“ Chlapík se jen lehce uculoval a byl spokojený s mým hodnocením. Já jen dodávám, že tahle hra bude hitovka!

David Novotný neumí hrát FIFA 12

Jak jsem takhle spokojeně hrál FIFA Street, kolem se mihla povědomá tvář. Osobně mě to moc nepřekvapilo. David Novotný, alias Jarda Kužel z Okresního přeboru, měl v hlavním sále festivalu besedu a ještě před ní šel se svou sedmiletou dcerkou prozkoumat svět her. Těžko říct, zda to byl nějaký kamarád nebo známý, ale po nějaké chvíle Davida vyzval silnější chlapík s brýlemi na souboj ve FIFA 12. Celou dobu jsem váhal. Přeci jen, jsem muž ze středostavovské rodiny vesnického původu a kdokoliv jehož obličej se mihnul v televizi je pro mě hrdinou. I přesto jsem se odhodlal, nahnul se k dvěma chlapům a zeptal se: „Dobrý den, Davide. Už jste hrál FIFA Street? Dáme zápas?“ David se jen bručounsky zamračil „S tím na mě nechoď. Já na tuhle kravinu nejsem. Já radši tradiční fifku.“ …tvrdé KO v prvním kole. Stáhnul jsem uši a dál hrál FIFA Street a myslel jsem si cosi o nafrněnosti českých herců.

Poměrně rychle jsem se ale oklepal a zeptal se znovu „A Davide, změřil byste se mnou síly alespoň v normální Fifě?“ On se na mě podíval, já se nadějně usmál „Ale tak to jo. Jen když bude malá mít co hrát.“ Podíval jsem se na jeho dcerku, která hopsala před X360 Kinect, kouknul jsem se na časomíru jejich utkání, která říkala, že zbývá posledních pár minut, a začal jsem se těšit na mač s Jardou Kuželem.

hráč

Jejich zápas skončil, silný chlapák dostal čtyři góly s Davidovým Manchesterem United a tak jsem přišel na řadu já. On zůstal u svého týmu, já si vybral svůj oblíbený Liverpool. Souboj začal.

Hned na začátku mi David řekl, že poprvé hrál Fifu před půl rokem s Vláďou Šmicerem a ten mu s Liverpoolem dal tři góly, tak doufá, že to nedopadne stejně. Je pravdou, že první minuty byly vlažné. Já držel míč a víc než hraní, jsem se věnoval konverzaci. Kecali jsme o Dexterovi, o oblíbených hráčích, o Okresním přeboru a já si začal uvědomovat, že David je fakt fajn chlap, který má připravený bohatý arsenál hlášek i ve chvíli, kdy zrovna není před kamerou.

Nebylo mu to ale nic platné. Rychle jsem se dostal do vedení 2.0 a rýsoval se podobný scénář, jako s Vláďou Šmicerem. David se však nenechal zahanbit a před koncem přeci jen jeho oblíbený hráč Wayne Rooney skóroval. Stav utkání 2.1 pro Liverpool. Jako by mi to něco připomínalo :-).

FIFA 12

Tím se uzavřel pomyslný trojúhelník setkání. Před rokem jsem na srazu fanoušků Liverpoolu mluvil s Vláďou Šmicerem, Vláďa před půl rokem hrál Fifu s Davidem Novotným a ten pak v té samé hře změřil síly se mnou. Díky kluci. Sice pravděpodobně ani jeden teď nevíte, jak se jmenuju, ale těším se na další kolo.

Stejně tak jako se těším na další festival fantazie. V roce 2012 by snad měly být ještě další dva. Jednak Festival fantazie v Chotěboři, což je největší podobná akce u nás no a na podzim je festival FanCity. Byla to zkrátka parádní akce. Někdo by si řekl, že to bude seance mastných mutujících obtloustlých prďáků, co hodně čtou a hodně rádi si hrajou se svým světelným mečem. Nic takového. Festival byl plný vcelku normálních chlapíků a velmi často i pěkných žen. Navíc jsem se dozvěděl plno často i podpultových informací, a proto pokud jste alespoň okrajově fanouškem fantastiky a her, není nad čím váhat.

V Chotěboři nashledanou!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Top 5: Největší hudební festivaly

Top 5: Největší hudební festivaly

05. 07. 2011, autor: Matěj Kučera

Hektolitry piva, zástupy zpocených těl, ale především spousta výborné muziky - to jsou hudební festivaly, které představují jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí letních měsíců. Vydejte se s námi na ty vůbec největší!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.