Političtí baviči

05. 05. 2010, autor: Jarda Sauer
Možná si myslíte, že v politice je nuda. Ale kdepak - při návštěvě v parlamentu si často můžete užít víc humoru než při televizních estrádách. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší hlášky ze Sněmovny!
Političtí baviči

Peprné výrazy a vzájemné urážky patří k práci politiků stejně jako Božena Němcová k pětistovce. Už za pár dní si voliči vyberou, kdo nás bude ve Sněmovně obveselovat další čtyři roky. Konkurovat současným politikům půjde ale jen těžko, protože mnozí z nich dosáhli v tomto směru dokonalosti. Ostré slovní přestřelky se staly nedílnou součástí každé schůze poslanců. Elitním střelcem, který měl nabito vždy ostrými náboji, byl prostořeký poslanec a hejtman David Rath. Jeho štiplavé poznámky dokázaly adresáty vždy vytočit do nepřítomnosti. Tady jsou nejlepší hlášky, které zazněly ve Sněmovně od roku 2006:

"Prosím, pane místopředsedo, aby na mě pan ministr Bursík nepokřikoval, není na pastvě." Vojtěch Filip (KSČM) během jednání Sněmovny.

"Významný politik KSČM mi řekl, že vozím fekálie. Moc se nesmějte, pánové z ODS, vozil jsem je s vaším předsedou." Šéf ČSSD Jiří Paroubek. "Hoďte na toho blázna síť!" Ivan Langer (ODS) o Davidu Rathovi. "Může být kapitalismus jiný než mafiánský?" Poslanec Stanislav Grospič ( KSČM). "Vyhrožuje se tady opozičnímu poslanci, že se na něj má hodit síť a že se snad má internovat do psychiatrické léčebny. Víte, kdo tyto metody před vámi užíval? Josif Vissarionovič Stalin!" David Rath takhle reagoval na předchozí Langerův výrok. "Vy se mi všichni smějete, ale pojďte si to sem zkusit!" Šéf Sněmovny Vlček (ČSSD) vedl schůzi tak, že občas vládl zmatek a on sklízel posměch kolegů. "Rodinnému rozpočtu Topolánka a jeho družky, místopředsedkyně Sněmovny Lucie Talmanové, reforma prospěje. Do vašeho rodinného rozpočtu to přinese možná až 200 tisíc. Slyším tady paní Topolánkovou (myslel Talmanovou, jména ale schválně zaměnil - pozn. red.), která říká 300 tisíc. Děkuji za opravení a upřesnění." Poslanec David Rath (ČSSD). "V čele Sněmovny má být člověk, který je vzorem nadhledu a velkorysosti, a ne člověk, který krade v samoobsluze rohlíky." David Rath se navezl do Miroslavy Němcové (ODS). "Přijel jsem automobilem. Ne jako pan Paroubek, který přicestoval vlakem a okolo kolejí jely jeho limuzíny s majáčky." Expremiér Mirek Topolánek. "Od Bílé Hory se v této zemi nekradlo nikdy jako za vlád ODS." Šéf ČSSD Jiří Paroubek. "Vždyť i to největší hovado má svůj strop, vy ho nemáte!" Expremiér Mirek Topolánek o Davidu Rathovi. "Prosím pana premiéra, aby za mými zády nehýkal jako oslík." David Rath směrem k Topolánkovi. "Šéf mafie by vedl policii stejně jako vy." Tentokrát Rath zaútočil na Ivana Langera.

Politika prostě probouzí emoce - podívejte se na video Rvačka v ukrajinském parlamentu!

ludek-beranekLuděk Beránek, autor tohoto článku, je z těch lidí, kteří všechno vědí a dokážou kdykoliv a komukoliv přispět dobrou radou. Proto nemá žádné přátele a vlastně ani v naší redakci není nějak zvlášť oblíben.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Východní přísliby

Východní přísliby

08. 01. 2008, autor: admin

Každý hřích zanechá svou stopu. David Cronenberg a jeho momentálně nejoblíbenější herec Viggo Mortensen se vrací s vytříbeným mafiánským thrillerem o nesnesitelné tíze špatných skutků.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
06. 05. 2010, Uživatel: kalos
Reagovat

jsou to prostě... radši nic


img
06. 05. 2010, Uživatel: drake65
Reagovat

Pani poslanci jsou opravdu největší klauni!!!! Ale krutýýýý hlášky!


img
05. 05. 2010, Uživatel: blábláblá
Reagovat

je jen škoda, že se do výběru nevtěsnal i legendární proslov Kalouska k Rathovi: "Jsem ochoten připustit, v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas upiji, ale vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat." ... prostě nejlepší =)


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Po dlouhé cestě autovlakem a rozbitých rumunských cestách konečně vyrážíme na pořádně svižnou jíz...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.