Plánujete letní dovolenou? Co takhle nejkrásnější italské destinace?

31. 01. 2017, autor: Filip Rakovan
Zimní dovolená, to je Itálie - jedete-li třeba na lyže. Stejně tak tato jihoevropská země dokáže nabídnout řadu zajímavých míst pro letní rekreaci.
Plánujete letní dovolenou? Co takhle nejkrásnější italské destinace?

Tato země v sobě ukrývá takové přírodní krásy, až máte pocit, že svoji dovolenou trávíte mimo evropský kontinent. K tomu přidejte výbornou místní kuchyni a srdečné chování italských obyvatel a máte dovolenou jak z pohádky.

Sicílie – ostrov Slunce ve Středozemním moři

Sicílie láká na své krásy turisty z celého světa. Na největším ostrově ve Středozemním moři najdou totiž vše, co je potřeba k ideálnímu letnímu odpočinku. Pokud jste zastánci aktivní dovolené, můžete vylézt na nejvyšší činnou evropskou sopku Etnu, nebo procestovat krásy starobylých měst, kterých je na Sicílii nesčetně. Největší město Palermo vybízí k prozkoumání historických monumentů, mezi které patří katedrála z 12. století, kde jsou pohřbeni nejvýznamnější vládci Sicílie, renesanční kašna Fontana Pretoria či noblesní renesanční kaple Cappella Palatina s dobovými mozaikami.

Nedaleko od Palerma leží městečko Monreale s nejstaršími dochovanými památkami normanské architektury na světě, nebo romantické město Cefalú se spoustou obchůdků a malebných kaváren. Nejkrásnější písčité pláže z celého ostrova najdete v oblasti města Taorminy nebo v sicilských přírodních rezervacích.

Kalábrie – panenská příroda s minimem turistického ruchu

Pokud chcete prožít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou, Kalábrie je tou správnou volbou. Tato oblast se nachází na samém konci jižní Itálie, což zaručuje během letní sezony krásné slunečné počasí. Kalábrii se právem říká „perla Itálie“. Přírodní krásy a romantické písčité pláže s průzračnou vodou lákají každý rok tisíce návštěvníků. Nejkrásnější částí Kalábrie je rekreační oblast Capo Vaticano s krásnou panenskou krajinou, borovými háji a olivovníky.

Mezi nejznámější a zároveň nejkrásnější pobřeží této oblasti patří 1 kilometr dlouhá pláž s jemným, bílým pískem v zátoce Grotticelle. Pro milovníky koupání a potápění je to doslova vysněné místo. Během své dovolené nezapomeňte ochutnat i místní speciality, mezi které se řadí feferonkový salám la´nduja nebo bylinkový likér vecchio amaro del capo.

Sardinie – země s vůní afrických dálek

Druhý největší italský ostrov naplní očekávání jak dobrodruhů, tak i milovníků plážového odpočinku. Nejluxusnější turistickou zónu celého ostrova představuje Smaragdové pobřeží, které je zastavěno hotelovými a zábavnými komplexy. Na ostrově najdete jak písečné, tak oblázkové pláže. V okolí Cala Gonone se nachází spíše oblázkové, ke kterým je sice obtížnější přístup, ale máte pak jistotu většího soukromí během vašeho plážového odpočinku.

Během dovolené na Sardinii určitě neopomeňte navštívit takzvané nuraghy, které jsou nevyřešeným tajemstvím místní architektury. Jedná se o malé kamenné pevnosti, jejichž původ nikdo z místních obyvatel nezná. Na ostrově se mísí evropská a africká kultura. Spousty sardinských oblastí připomínají zákoutí afrických dálek. Největší ostrovní město Cagliari, na jehož vrcholu se tyčí katedrála ze 13. století, je tomu jasným důkazem.

Pobyt v těchto italských destinacích je vhodný především pro rodiny s dětmi. Díky službám různých dětských klubů, které jsou v těchto místech k dispozici, si svoji dovolenou maximálně užijete v náručí vyhřátých písků u Středozemního moře, zatímco vaše děti objevují plný svět radosti, her a legrace. „Náš dětský klub Funtazie nabízí pestrý, zábavný a poučný program pro malé dobrodruhy. Naší specialitou je i Sportovní akademie, do níž mohou rodiče zdarma přihlásit své děti. Zatímco si budou rodiče užívat jeden druhého, jejich děti se naučí základům různých sportů nebo vypilují své oblíbené, jejichž základy již ovládají.“

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.