Piráti z Karibiku: Na konci světa

25. 05. 2007, autor: prochlapa.cz
Pirátská trojka, resp. druhá část druhého pokračování, vyplula do světa. A na palubu nabrala to, co vždycky – souboje, vtipy, skvělé triky a Jacka Sparrowa.
Piráti z Karibiku: Na konci světa

Tak jako třetí Spiderman, i třetí Piráti v zásadě pokračují v duchu svých předchozích filmů, jinak řečeno: sérii nekazí ani nevylepšují. V případě Pirátů ale tohle konstatování ohlašuje mnohem zábavnější podívanou.

S trojkou strávíte v kině skoro tři hodiny, ne ovšem kvůli tomu, že by Piráti ztráceli čas připomínáním minulých dílů. Takže je lepší se připravit a osvěžit si paměť, abyste volné mozkové kapacity mohli věnovat sledování spletence plánů a intrik, které si každá z hlavních postav neustále vymýšlí a neustále reorganizuje. A hlavními postavami nemyslím jenom momentálně rozhádané Jacka, Elizabeth a Willa, ale taky oživeného Barbossu, pirátského vládce čínských moří v podání Chow Yun-Fata, proradného lorda Becketta, který se snaží svobodomyslný pirátský druh vyhubit, a samozřejmě taky nemrtvou chobotnici Davy Jonese se srdcem v Truhle a Willovým otcem na palubě.

Navzdory takovému zalidnění, třetí Piráti nepůsobí jako zábavně nadupaná jízda Disneylandem, do níž tvůrci narvali každý nápad, jako dvojka. Díl nazvaný Na konci světa se vrátil k příběhu, jehož osu drží snaha pirátů bojovat proti hrozbě zániku. Takové téma mezi odlehčeně monumentální dobrodužnou atmosféru dokonce zavedlo i melancholické tóny o ne naprosto šťastných koncích. Melancholie z konce série nicméně chybí, protože i když hercům vypršely smlouvy, producentský matematik Bruckheimer si nechal moře otevřené pro seriál dalších výprav.

I když má Spiderman nadpřirozené schopnosti, Piráti ho vždycky dokázali porazit v dokonalosti triků. Spidey se sice letos vytasil s obrovským rozpočtem investovaným do triků s pískem. Piráti ale dokážou kouzlit na Sandmanově úrovni stabilně, tentokrát se nejvíc předvádí s úchvatnými kousky s Černou perlou, vracející se z onoho světa nebo bojující na okraji ohromného víru. A samozřejmě opět ohromují posádkou Bludného Holanďana srostlou s mořskými živočichy, Bill Nighy tak zase může předvést herectví i jako chobotnice.

Hlavní triumf znovuzrození pirátských dobrodružství se ale jmenuje Jack Sparrow, kterého není nikdy dost, ani v okamžiku, kdy Jackovi pobývajícímu v izolaci říše Davyho Jonese začnou dělat společnost jenom jeho halucinace v podobě dalších Jacků Sparrowů. Takový mnohočetný vstup do děje pak skoro dává zapomenout, že jsme na něj museli čekat víc než půl hodiny, času, který přes veškerý šarm Keiry Knightley, vtip Geoffreyho Rushe a vzhled Orlando Blooma působí zdlouhavě. Pak je naštěstí Jacka zase všude dost, často ještě v jiskřivé společnosti Barbossy, který si dělá na kapitánství Perly stejné nároky. Takže pocit, že Verbinski, režisérsky jinak velmi schopný, se pořád ještě nenaučil dost stříhat, se důrazně ozve až s koncem.

Ovšem střídmost a stručnost mezi pirátské ctnosti nikdy nepatřily. Důležitější je, že mezi nimi není ani nuda a že Piráti neztratili sílu zaujmout. Kdyby to takhle mohlo pokračovat, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby další díl o výpravě za nesmrtelností vážně natočili.

Pirates of the Caribbean: At World’s End, USA 2007, 168 minut. Režie Gore Verbinski, hrají Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley, Orlando Bloom, Bill Nighy, Stellan Skarsgard, Tom Hollander, Naomi Harris, Chow Yun-Fat, Jack Davenport, Jonathan Pryce, Keith Richards. Premiéra 24. 5. 2007.

Foto: Falcon

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Jaguar končí ve Formuli 1

Jaguar končí ve Formuli 1

20. 09. 2004, autor: admin

Po dlouhém váhání došel Ford k rozhodnutí, že na velké investice do Formule 1 není místo. Tým Jaguar F1 je dnes na prodej.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Spekulace tvrdí, že Bugatti v roce 2023 představí luxusní elektromobil postavený na platformě Por...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.