Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

19. 03. 2012, autor: Daniel Javorský
Bylo to těžké, ale povedlo se. Recenze sepsána, hra dohrána a já vám z ní můžu poskytnout své dojmy a zážitky.
Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

Ovšem ta těžkost napsání recenze se skrývala v jednoduché situaci, která by měla vlastně vévodit v hromadě důvodů, proč si The Darkness 2 pořídit. Hru jsem od milého vydavatele ze Cenega Czech dostal zhruba před měsícem. Všude byl sníh a já začal pro mě netradiční hru hrát. Rychle jsem se zorientoval, odzkoušel, co všechno hra dokáže, a byl jsem uchvácen.

Po nějaké době, když jsem hru dohrál a utřídil si všechny své dojmy, chtěl jsem si před psaním recenze hru ještě zahrát, aby mi bylo jasno. Bohužel jsem u ní vytvrdl do večera a po vypnutí Xboxu jsem se jen drobným nenáročným pohybem skutálel do postele. Všechno by bylo i v pořádku. Každý den nemůže být posvícení, na napsání recenze je dost času. Tato situace se však opakovala a já si začínal uvědomovat, že tahle hra je návyková, nebo spíše když vás chytne, tak nepustí, což, když se podíváte na mé dřívější recenze, jsou takové evergreeny her, které od Cenegy dostávám (v čele s Red Dead Redemption, což je hra, kterou rok a půl pořád hraju).

Takže, důvod, proč mám hru snad desetkrát dohranou, už víte. Teď jdeme na klady a zápory.

Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

Pro – Příběh

Pánové z Digital Extremes udělali z příběhu hlavní nosný pilíř dobré, leč lineární akce. Děj má vlastně všechno, co potřebujete. Zajímavý začátek v luxusní restauraci, vidiny v podobně zemřelé přítelkyně Jenny, kterou hlavní hrdina hry Jackie Estacado postrádá, i opravdu kulervoucí finále, které ukládám do TOP10 závěrů, které jsem ve hrách zažil (do společnosti COD:MW a Mafie). Pokud tedy ovládáte umění anglického jazyka, hru si určitě vychutnáte plnými doušky. Celé dění pak podkresluje výborná atmosférická hudba, díky čemuž vydržíte v napětí po celou dobu hraní.

Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

Proti – Délka

Hrací doba se pohybuje kolem šesti hodin a to je málo. Na druhou stranu u mě to byla paradoxně právě krátká doba příběhu, která zapříčinila, že jsem hru dohrál několikrát, což se mi stalo snad jednou a to u stařičké Mafie. Krom singlu však tvůrci dali do hry ještě mód Vendetta, kde máte možnost v kooperaci s ostatními hráči projít druhou větev příběhu z jiného pohledu. Dozvíte se tak pár dodatečných informací o Jackieho jízdě. I tak je to s délkou hraní docela špatné.

Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

Pro i Proti – Grafika

Rozporuplným atributem je právě originální grafika, která nešla cestou reálnosti postav. Ze zcela pochopitelného důvodu je celá hra vykreslena do podoby komixu díky metodě zvané cel-sharing. Postavy jsou zkrátka obtáhlé tlustší čarou a podle názorů ostatních hráčů to po chvíli hraní vadí. U mě tomu však bylo právě naopak. Mé oko nemuselo namáhavě hledat cíl mé zloby na monitoru. Celé prostředí je díky cel-sharingu krásně přehledné a já pak mám hraní spíše jako relax, nemusím se plně koncentrovat na hledání. Je však pravdou, že prostředí (stejně jako postavy) by přeci jen mohlio být více propracováno.

Pár důvodů, proč si pořídit The Darkness 2

Pro – Hratelnost

Právě hraní skýtá velké množství zábavy. Jackie totiž v sobě skrývá Temnotu, která veškerá svá kouzla vytahuje ve chvíli, kdy nejste na světle. Společně s vámi prochází misemi i skřet Darkling, který vám pomáhá. „Stay away from a lights“ od něj slyšíte pokaždé, když vaše temná chapadla zmizí a vám se začne motat hlava. Stačí pak vzít revolver a rozmlátit světla v okolí, aby se dva hladové krky vrátily. Hratelnost je pak postavena na tom, že právě díky chapadlům likvidujete hordu tupých nepřátel. Na rozdíl od minulého dílu však můžete používat chapadla a zároveň střílet, což rozšíří možnosti likvidace. V počtu způsobů přivození smrti nebohým protivníkům však hra zaostává například za Bulletstormem. I tak nabízí skvělou zábavu, která se postupem levelů a získávání nových dovedností umocňuje až do fantastického finále.

Resumé

Hru The Darkness 2, kterou v Česku distribuuje Cenega, hodnotím velmi kladně, ovšem má na víc. Být hra delší a některé technické záležitosti dotaženy do konce, viděl bych to i přes 90%. Hlavním důvodem k ještě vyššímu hodnocení by byl právě příběh, který je i díky překvapivě dobrým dialogům v hodnocení skutečně vysoko.

Hru doporučuji s výsledkem 81%.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Videorecenze: NHL 12

Videorecenze: NHL 12

13. 10. 2011, autor: Dalibor Žák

Opět po roce k nám servírují pánové z EA Sports na stříbrném kotouči další díl slavné série s hokejovým zaměřením. Shlédněte dnešní komentovanou videorecenzi a dozvíte se víc.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
19. 03. 2012, Uživatel: abcd
Reagovat

Cel-sharing? Opravdu?? To jako že sdílejí celu? Snad Cell-Shading ne?


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Šéf vývoje GT-R tvrdí, že současný model není příliš starý a bude konkurenceschopný ještě dlouho.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.