Paintball v Area 52

15. 09. 2010, autor: Jarda Sauer
Area 52 je slavná a přísně tajná vojenská základna v nevadské poušti. A taky skvělá paintballová aréna v Milovicích u Prahy. Tu jsme vyzkoušeli na vlastní kůži!
Paintball v Area 52

Na protější straně zákopu se mihne postava v maskáčích. Zásobník má označený červeně, takže nepřítel! Vypálím jejím směrem pět nebo šest ran a slyším zčásti bolestivé a zčásti naštvané "Zásah!" Podle hlasu poznám kolegyni Katku. Ups, právě jsem ublížil holce. Ještě jednou ups, nemám z toho žádné výčitky -  je to nepřítel!

Není čas dlouho přemýšlet, protože další dva maníci z červeného týmu mě oběhli a kmen stromu, za kterým se kryju, se pokrývá barevnými skvrnami po jejich zásazích. Je jen otázka času, než mě dostanou...co teď? Několikrát vystřelím naslepo, samozřejmě marně. Kdybych stihl přeběhnout támhle za ten dřevěný kryt... Ještě párkrát vystřelím, ale sotva opustím bezpečný úkryt za stromem, schytám jednu pořádně štípavou ránu do ramene. "Zásah," volám rozmrzele a opouštím bojiště, zatímco kolem mne vrcholí bitva o bunkr.

paintball-v-area-52-7Paintball. Každý ho zná, snad každý už si ho zahrál. Nebo ne? Když nás majitel hřiště Area 52 oslovil s nabídkou spolupráce a nabídl nám, že si celá naše firma může přijet zahrát, pár kolegů si myslelo, že jde o zábavu pro puberťáky. A paradoxně dost z nás paintball ještě nikdy nezkusilo.

Sotva jsme ale do prostoru Area 52 (najdete ho v Milovicích na bývalé vojenské základně) dorazili, i v těch největších skepticích se probudil duch válečníků. Převléknout se do půjčených maskáčů, nafasovat zbraně, kuličky, masky a rukavice, vyposlechnout si krátkou instruktáž a pak už jen vytvořit dvě družstva a začít válčit.

Boj o bunkr, dobývání či bránění budovy, klasický Capture the Flag...vozíme se na vlnách adrenalinu, takže ani těm největším fajnovkám mezi námi najednou nevadí pot, bláto ani špína. Už je jedno, kdo je šéf a kdo externista na výpomoc, přes maskáče a masku se to stejně nepozná a zásah bolí každého stejně.

Za tři hodiny toho máme dost - ostatně už jsme stejně skoro bez munice. Oba instruktoři z Area 52, kteří se nám během válčení obětavě věnovali, se mění v provianťáky. Házejí na gril voňavé klobásy, přinášejí dvě basy vychlazených lahváčů a ještě pár menších věci k zakousnutí. Idyla.

Vyměnit sezení v kanceláři za pobíhání po lese a beztrestnou střelbu do kolegů je super. Na všech kolem je znát, jak je těch pár hodin pozitivně nabilo - a s pýchou si navzájem ukazují modřiny, které začnou většinu z nich bolet až zítra. I já se cítím výborně, a nejenom kvůli tomu, že jsem rozdal víc zásahů, než jsem jich sám schytal. Takhle totiž má vypadat teambuilding - trocha fingovaného boje všechny stmelí víc než celá armáda lektorů a psychologů. Jestli si necháte poradit, paintball v Area 52 zkuste taky. My jsme tam rozhodně nebyli naposled.

lada-meluzinLáďa Meluzín je redakční expert na ženy všeho druhu. Dělá hlavně rozhovory s modelkami a třídí fotky amatérek. Většinu pracovní doby stráví civěním na prsa cizích žen - a jeho přítelkyni to prý znervózňuje.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
10 vět, které vám vrátí svobodu

10 vět, které vám vrátí svobodu

05. 05. 2009, autor: Jarda Sauer

Prožili jste si románek s půvabnou kočičkou, ale teď si začíná moc vyskakovat a už jí máte dost? Chcete se vrátit zpátky do pohodlných kolejí single života? Tady máte pár rad, jak na to!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
15. 09. 2010, Uživatel: mr88
Reagovat

V Milovicíh jsem dvakrát byl, vždycky spokojenost!


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.