Osudy drogových bossů: Luxus, vězení, smrt

24. 06. 2011, autor: Aneta K
Drogy jsou sice špatné, ale nelze popřít, že si díky nim můžete zajistit pohádkový život. Za všechno se ovšem platí, a konce drogových bossů většinou nebývají příliš slavné. Ve skutečnosti i ve filmu.
Osudy drogových bossů: Luxus, vězení, smrt

Drogoví bossové si mohou dosyta užívat krásných žen, rychlých aut a dalších opojných potěšení, kdykoliv se jim zachce. A navíc se z nich často ještě stanou filmové hvězdy.

 

5. Howard Marks

howard-marks

Mr. Nice, jak zněl nejoblíbenější z pseudonymů tohoto skutečného a stále žijícího překupníka, je mezi drogovými lordy poměrně lehká váha. Ostatně obchodoval jenom s marihuanou, kterou sám rád užíval a o které dodnes tvrdí, že by měla být legální. Wales nicméně moc podobných hrdinů nemá, a Howard navíc dokázal do svých obchodů zapojit i teroristy z IRA (aniž by o tom věděli) a úspěšně mást policii tvrzením, že je vlastně britský tajný agent. Vystačilo mu to na dvě desetiletí šťastného rodinného života - než dostal 25 let natvrdo. Aspoň měl ale o čem napsat autobiografii, podle které pak vznikl oslavný film, kde ho s šarmem sobě vlastním hraje jeho kámoš Rhys Ifans.

 

4. George Jung

george-jung

Zářný příklad, že pro ty, co myslí ve velkém, neexistuje žádný limit, který by omezoval jejich úspěch - a pak ani jejich vězeňský trest. Snímek Kokain názorně popisuje vývoj typického drogového bosse, který začíná zvolna, přiučí se od starších, najde si vlastní kontakty, které ho dovedou ke kolumbijskému drogovému králi Pablo Escobarovi, začne ovládat byznys se svou vybranou drogou a zbohatne natolik, že si ho chce vzít Penélope Cruz. A pak skončí ve vězení, protože hodně skutečných velkých zločinců se proslaví i tím, že je nakonec dostanou. Popřípadě o nich ještě natočí film s Johnny Deppem v hlavní roli.

 

3. Frank Lucas

frank-lucas

Další reálný drogový král, který se dočkal filmového portrétu. Ridley Scott z něj udělal přímo Amerického gangstera, prototyp kriminálníka, který se naučí řemeslo a svým talentem se vyšvihne na vrchol, když ho napadne sebrat práci prostředníkům a pašovat heroin z Asie v rakvích amerických vojáků zabitých ve Vietnamu. Na vrcholu by mohl zůstat, kdyby mu po krku tak tvrdošíjně nešel neúplatný policajt Richie Roberts alias Russell Crowe. Nakonec se ale i s ním Lucas dokáže domluvit na spolupráci ve prospěch zákona, aby z filmu oba hlavní hrdinové vyšli vítězně. Kromě toho Denzel Washington hraje drogového bosse jako milující hlavu rodiny, až skutečný Roberts protestoval, že ve filmu Lucas vypadá až moc šlechetně. Lucas zase tvrdil, že jenom pětina filmu je pravda.

 

2. Alain Charnier

alain-charnier

Jako francouzská spojka se na přelomu 60. a 70. let označovalo pašování heroinu z Turecka do USA přes Francii. Francouzská spojka se proto jmenuje i film, kde stejný systém využívá Alain Charnier, muž, na kterého ani tak drsný detektiv, jakým je Pepek Doyle v podání Gena Hackmana, dlouho nestačí. Zarputilý strážce zákona se svým parťákem sice zničí Charnierův byznys, samotný vychytralý Francouz ale unikne, a nechá tak prostor pro další díl, kde se teprve dočká zaslouženého konce. Na rozdíl od filmového drogového bosse Charnierovu reálnou předlohu Jeana Jehana zatkli v Paříži, Američanům ho ovšem nevydali - podle některých proto, že kdysi sloužil s francouzským prezidentem Charlesem de Gaullem.

 

1. Tony Montana

tony-montana

Další důkaz, že na vymyšlené drogové bosse může čekat ještě méně příjemný konec než na ty skutečné. Zároveň si ale ve filmech mohou i víc užívat. Ze všech odporně bohatých překupníků nám nejvelkolepější styl života na té nejvyšší noze předvedl Al Pacino jako Tony Montana, pro nepřátele Zjizvená tvář. Nejspíš proto, že pocházel ze zavšivených kubánských slumů, ze kterých se sám vypracoval v nejobávanějšího a nejšílenějšího drogového lorda Ameriky. Na vrcholu moci si ve svém miamském sídle užíval s Michelle Pfeiffer, jezdil nejlepšími bouráky, nosil vybrané obleky s proužkem a měl kokainu na rozhazování. Svět prostě patřil jemu a on si ho bral, věrný svému přístupu „fuck jó“. Dostal se až tak vysoko, že musel následovat krvavý pád…

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nejlepší mafiánské filmy

Nejlepší mafiánské filmy

25. 02. 2010, autor: Matěj Kučera

Napětí, násilí, emoce, osudové zvraty - to vše můžeme čekat od kvalitního mafiánského filmu. Seznamte se s pěticí snímků, jež představují naprostou špičku tohoto atraktivního žánru pro pravé chlapy!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Každý, kdo má automobil, jistě ví, že je potřeba nezapomínat na pravidelné servisní intervaly a j...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.