Operace Izrael: Díky Krav Maga jedna Česka a dva Češi prožili skutečné peklo

02. 10. 2014, autor: Filip Rakovan
Odjeli do válkou zmítané země a před zraky kamer se podrobili nejtěžšímu vojenskému výcviku na světě. V extrémním podmínkách čelili extrémním úkolům, při kterých tekly nejen pot a slzy, ale i krev.
Operace Izrael: Díky Krav Maga jedna Česka a dva Češi prožili skutečné peklo

To nebyl výlet za krásami kolébky náboženství, tří odvážlivci vyrazili okusit své vlastní hranic, psychické i fyzické. Absolvovali extrémní kurz a školili je přitom nejpovolanější z povolaných, bývalí vojáci speciálních jednotek izraelské armády. To jsou finalisté nejdrsnější reality show českého éteru, účastníky Operace Izrael.

Už úvodní díly rekapitulující pražský casting, na který přišlo 78 mužů a 21 žen, dávaly tušit, že pokud je to jen začátek, čeká na tři „šťastlivce“ usilující o účast na nejtěžším vojenském kurzu reálné sebeobrany krav maga na světě skutečné peklo. „Troufám si tvrdit, že stovce účastníků jsme připravili skutečně nezapomenutelné chvíle. Museli jsme, cílem bylo vybrat tři tělesně i duševně nejodolnější jedince, kteří obstojí i ve chvílích, kdy by to ostatní dávno vzdali. Věděli jsme, že v Izraeli je čeká skutečný boj o přežití,“ popisuje moderátor pořadu a šéfinstruktor české pobočky International Krav Maga Federation Michal Otipka.

Mezi trojici nejlepších, kteří si na Blízkém východě prošli deseti denním fyzickým i psychickým očistcem, se kvalifikovali osmadvacetiletý policista Jan Kolář, jednatřicetiletý Jiří Kopal a překvapivě také jedna žena, třicetiletá herečka a moderátorka Veronika Petrová. Nejtěžší okamžiky jejich života budou moci sledovat diváci Stream.cz v exkluzivních dílech reality show Operace Izrael natáčených přímo ve válkou zmítané zemi od úterý 7. října do 23. prosince.

Štáb internetové televize byl totiž prvním, který dostal povolení, nejtěžší výcvik reálné sebeobrany krav maga vedený bývalými vojáky speciálních jednotek izraelské armády, kteří neznají slitování, natáčet.

JIŘÍ KOPAL
Jednatřicetiletý inženýr z Olomouce pracuje jako obchodník a pilot. Ve volném čase rád cestuje, jezdí na kole a koni, čte nebo se s partnerkou věnuje tanci. Do reality show Operace Izrael se přihlásil, protože ho „nadchla myšlenka zacvičit si v Izraeli,“ nakonec si však sáhl až okraj svým sil. „Poznal jsem své skutečné dno, fyzické i psychické. Bylo ale mnohem hlouběji, než jsem si původně myslel.“

VERONIKA PETROVÁ
Zdánlivě křehká třicetiletá blondýnka z Prahy je sice bakalářkou v oboru cestovní ruch, věrná mu ale nezůstala. Již několik let se živí jako moderátorka a herečka, na svém kontě má role v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Kriminálka Anděl, aktuálně ji diváci mohou vídat v Expozituře nebo Doktorech z Počátků. Relaxuje při beach volejbale, snowboardingu a wakeboardingu, ráda běhá, cvičí jógu a nepohrdne ani dobrým jídlem. Odvahu přihlásit se do nejdrsnější reality show v Česku ji dodalo umístění na 33. místě v extrémním překážkovém běhu (z 2 000 přihlášených žen). Díky Operaci Izrael „pochopila, že sebenepříjemnější věc, kterou člověk dělá, dokáže překonat, chce to je nezastavit a nenechat se zlomit.“

JAN KOLÁŘ
Osmadvacetiletého policistu z Kladna, který vystudoval obor Krizový management a havarijní plánování, zlákala k účasti v reality show Operace Izrael možnost získat profesní zkušenosti. Přípravy nepodceňoval, při balení zavazadel se držel hesla: „živého mě odtud nedostanu,“ a s sebou vezl vybavení a materiál pro veškeré situace, které předpokládal, že by mohly nastat. Náročnost výcviku přesto předčila jeho očekávání: „Nejkrititější pro mě byl pátý den, kdy se dostavila únava, střevní potíže a hlavně spánková deprivace. Tehdy jsem vážně pochyboval o tom, jestli to zvládnu.“

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Krav Maga na vlastní kůži: Znovu soukromě

Krav Maga na vlastní kůži: Znovu soukromě

21. 01. 2013, autor: Filip Rakovan

Opakování je matka moudrosti, a tak jsem v rámci tréninku Krav Maga znovu vyrazil do tělocvičny. Sám.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Angličani vyhnali svůj vůz opět na Ring a vylepšili vlastní rekord téměř o tři vteřiny.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.