Novinky na poli fotografie

12. 09. 2006, autor: prochlapa.cz
Pokud se vám zdá, že jednou z nejvíce modernizovaných oblastí elektroniky jsou fotoaparáty, máte pravdu.
Novinky na poli fotografie

Z hlediska čtenářova zájmu jsou ve světě elektroniky čtyři oblasti, které se mění velmi často. MP3 playery, GPS navigace, HD DVD přehrávače a nakonec fotoaparáty. Neuplyne snad ani den, aby se neobjevil nový model, technické vylepšení stávajícího, výrobci se předhánějí, kdo nacpe víc techniky do menšího těla, sráží se ceny a jeden pořádně ani neví, co koupit. Jeden den si vyberete a o týden později už si nejste jisti, zda nekoupit něco jiného.

Sony, coby relativně velký výrobce kompaktů a pseudozrcadlovek, rozhodně nezahálí a vypouští do světa další novinky ve světě ultramalých kompaktních foťáčků. Dnes tedy bude řeč o dvou z nich. Na trh se totiž chystá model T50 a N2.

Když přicházely na trh stylové kompakty W30 a W70, slibovaly hodně věcí, především pak schopnost fotit rychle a kvalitně při minimálních rozměrech. Modelová řada T je však ještě lepší. Foťáky jsou jen o málo větší než kreditní karta a na tloušťce se jim nedá také nic vytknout. Nová T50 jde ještě o něco dál. Že nabídne 7.2-megapixelový senzor, to není nic překvapivého. Co však Sony dotáhlo do konce ve snaze usnadnit uživatelský komfort a možnosti prohlížení fotek, to je 3-palcový displej. Táhne se totiž téměř přes celou zadní část a jako snad první v kompaktní třídě (a možná i mezi většími stroji, teď si nemůžu vybavit) má dotykový vrstvu. Sony tak ušetřilo na místě pro tlačítka. Standardní technická data potom ukazují, že optika Carl-Zeiss má trojnásobný zoom, umí tedy rozumně ohnisko 38-114 mm, foťák zvládne ISO v rozmezí 80-1000, přičemž rychlost závěrky začíná na průměrných 1/30 a finišuje na 1/1000 s. Co si budeme povídat, není to zrcadlovka, takže volba nejpomalejšího času je vypočtena tak, aby „to lidi udrželi“. Nechybí samozřejmě několik režimu focení, 56 MB interní paměti, USB a video konektivita, slot na Memory Stick Duo / Pro Duo (až 4 GB) a mnoho dalšího. Baterie vydrží zhruba 400 fotek, což je zásluha z části i většího displeje (ta samá baterie v T30 vydrží dle metodiky až 420 fotek). T50 bude k dostání ve třech barvách – červené, černé a stříbrné.

Dalším krasavcem je potom model N2. Už jeho předchůdce zaujal, ovšem i tady šlo Sony dál. Řadu N bere výrobce jako „albumový“ fotoaparát. Zní to zvláštně, ale funguje to celkem dobře. Vyfotíte fotku, soubor se uloží na kartu či do vnitřní paměti a zároveň se z originálu vytvoří VGA kopie, která jde do jakési „chráněné“ oblasti vnitřní paměti, kde se tvoří album. Když potom zkopírujete data z karty do počítače, fotky v albu zůstanou a můžete je nadále spravovat. Vize je taková, že ve foťáku můžete mít své oblíbené fotografie i přesto, že fotíte něco úplně jiného, jindy a s někým jiným. Ale zpět k N2. Jeho hlavním vylepšením je 10-megapixelovým senzor a stejně jako u T50, i dotykový displej. Optiku má N2 téměř identickou s T50, jen odpadl systém Super SteadyShot pro stabilizaci obrazu a byl nahrazen vyšší citlivostí snímače, která teď šplhá až k ISO 1600. Celkem by nás zajímalo, jak moc bude foťák šumět, protože obvyklý problém Sony je nepříjemný šum už někdy od ISO 400.

Je vidět, že Sony rozhodně nezahálí. Pokud jste měli za to, že jste si vybrali ten správný malý fotoaparát a my vám tímhle narušili železnou jistotu ve výběru, omlouváme se :). Jak dáváme přednost velkým zrcadlovkám, nová T50 se nám zdá velmi zajímavou alternativou do kapsy pro rychlé a nenáročné focení akcí či momentek.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
MiniDisc - Sony MZ-NH1

MiniDisc - Sony MZ-NH1

28. 05. 2004, autor: admin

To bylo jásotu, když se objevil první MiniDisc. Dokonalý zvuk, fantastická dynamika a možnost editovat si písničky podle chuti. Skvělý nápad se vytratil tak trochu do ztracena. Do hry ho vrací Hi-MD walkman Sony MZ-NH1.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Ze zákona je jasné, co sebou musíme v autě vozit. A pak tady máme drobnosti, které vozit nemusíme...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.